MałaMi

Krowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MałaMi    1

Witam. Mam problem z jedną krową. Mianowicie... Doimy krowy we troje w sumie na zmiane. Z żadna nie ma problemu tylko ta jedna. Tesciowa ją doi a gdy nastepnego dnia mąż czy ja chcemy ją wydoić to po prostu nie oddaje mleka. Czasem przepusci około litra z ponad 12 jak powinna dawac. Powiedzcie mi co z nia zrobic zeby oddala nam mleko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj jej przed dojeniem oksytocynę. Tyle, że tego nie daje się stale. Ja tego używam, jak np. Ma ruję i nie chce dać. Parę lat temu jedna po ocieleniu bez cielaka nie chciała dawać, to ojciec jej zastrzyk 3 cm. Na drugi dzień to samo. Zrobił tak kilka razy, to potem tak się nauczyła, że trzeba było ją ukłuć igłą, żeby dała mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

Widocznie teściowa ma takie doświadczenie jak wydoić wszystko do ostatniej kropelki że nawet na 2 dzień jeszcze nic nie ma ,może z teściem pogadaj jak jeszcze jest czy u niego też tak to wygląda;-).Wiem głupi komentarz ale nie wiem czy ktoś Ci cos mądrego w tym doradzi.Ja kiedy jeszcze miałem krowy to jak nie było prądu to jedna ręcznie się nie dała wydoić za diabła,ani kropli nie dało,chociaż na drugi dzień na ziemię mleko ciurkiem leciało,to jak się zaczynało doić to zamknęła zawory i koniec.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

Na minutę przed dojem wymasuj strzyki i lekko wymię można trochę ciepłą wodą ale tak aby nie poparzyć i spróbuj wtedy doić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atarol    8

Można wykorzystac efekt  placebo  niech teściowa  zacznie doic w jakims fartuchu  a wy  później  tez zakładajcie ten fartuch . Dla krowy bedzie jedna i tą  samą  osoba poprzez fartuch . U mnie na wsi podobny  przypadek był  i dzięki temu sposobówi każdy mógł  ja doić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sensu się z tym tyle pieprzyć. Kup oksytocynę, i jak nie chce oddać mleka to jej zaaplikuj. Za każdym razem zmniejszą dawkę i potem się sama do tego oddawania mleka przyzwyczai. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

tylko koleżanka nie napisała czy ta krowa już zacielona nie jest,bo wtedy ta oxytocyna  to kiepska porada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

odpow iednia technika przy dojeniu to krowa spokojniejsza szybsze dojenie i więcej mleka a oksytocyna naturalnie sama się wytworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Masowanie wymienia na co najmniej 10 min przed dojeniem , ewentualnie oxytocyna ale to raczej ostateczność , bydle o prostu przyzwyczaiło się do teściowej i tyle 

Chwal teściową że nikt tak jak ona nie umie doić krów , że tylko ona może doić bo to jej krowa itp. teściowa poczuje się doceniona a ty przynajmniej się nie narobisz 😉😃 no chyba że lubisz doić

  • Haha 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

toż przecież pisze że ma męża,to co sie przy krowach będzie narabiała;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, kopin napisał:

tylko koleżanka nie napisała czy ta krowa już zacielona nie jest,bo wtedy ta oxytocyna  to kiepska porada

Rzeczywiście, ale takie problemy to raczej po świeżo wycieleniu się pojawiają i dlatego tak z góry założyłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez kamilekb9
      Witam mam problem z krową wycieliła się 2 tygodnie temu jest to jej pierwsze cielę i ma pęknięty strzyk na wysokości około 2 cm od końcówki strzyku. Jest dziurka jakby ktoś to igłą przebił. Mleko leci jej tą właśnie dziurką i normalnie dołem strzyku. Jeden wet mówi żeby czekać aż samo się zagoi a drugi że trzeba to ciąć i zszywać ale nie wiadomo też co będzie z kanałem mlecznym. Słyszałem też że można by tą jedną ćwiartkę zasuszyć i doić tylko na 3. Mam taki przypadek po raz pierwszy. Czy miał ktoś już taki przypadek???
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj