radzikus

100-120KM za 200tys brutto

Polecane posty

radzikus    0

Witam.

 

szanowni koledzy od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym ciągnikiem, który służył by mi na 20ha do orki, oraz innych cięższych prac pod agregatem lub talerzówką.

 

Obecnie posiadam dwie "trzydziestki", c360, oraz ursusa 914 który podczas ostatniej orki na ciężkiej glebie pługiem "trójka" z zaczepiona broną wypił na 1h prawie 18 litrów ropy....

 

Z racji dofinansowania na terenie mojej gminy w wysokości 60% z racji onw chcę zainwestować w coś nowego max 200 tys brutto, z mocą około 100/120 KM. Oczywiście chciałbym coś przyjaznego/wygodnego do użytkowania (klima, revers, półbiei, amortyzowana przednia os).

 

Z deelerów których odwiedziłem wpadły mi w oko dwa ciągniki; Zetor Forterra 115km za 172 brutto, oraz New Holland 106KM T5060 za 177tys brutto.

 

Bardzo liczę na waszą podpowiedź za co z góry bardzo dziękuję.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

nie za dużo te 120KM na te 20 hektarów???

 

Ursusa wykorzystuję także do tartaku (dodatkowa działalność).

20 ha swojego + około 5h dzierżawy.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

A może coś NH z serii T6000 Delta za taką kasę to dostałbyś T6010 101 koni lub t6020 112 koni . Zawsze to masywniejsze ciągniki i komfort większy niż w zetorze czy serii t5000 (sam miałem taki dylemat w zeszłym roku )


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

stary daj sobie spokój na te 20 ha to ty konia sobie kup nie no te spokojnie ci wystarczą 80 km i 45km to jest wystarczająco chyba ze jak byś wymienił to 914 na jakieś nowszy model jakieś 80 km B) ale były takie tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na taki areał chyba nic mądrzejszego jak zetor nie wymyślisz, a w tej cenie o amortyzacji osi mozesz zapomnieć...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie lepiej kupić mniejszy ciągnik, ale z wyżej pozycjonowanej stajni. :) Ja to bym sobie kupił F 209 Vario. :) Bezstopniowa skrzynia, silnik Sisu 3 cyl., zwrotny i maszyn nie trzeba wymieniać. Jak szaleć to szaleć. :) Opcja bardziej przyziemna JD 5080R. :) Wyjdzie podobnie, jak Zepcio, a o zaletach nie ma co pisać. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A ciekawe czy JD 6130 basic by sie nie zmieścił w 200 tyś bo tls teraz za 10 ojro dają podobno B) ( tylko że nie będzie zbyt oszczędny) Aha i popieram Bobka dobrze mówi , kolega 25ha to nie jest zbyt dużo ja bym bez zastanowienia wziął coś słabszego ale za to markowego :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

t5060 to bardzo fajny traktor. zwrotny, prosta konstrukcja, dobra skrzynia, system lfto-matic.chciałem takiego brać na modernizacje ale se odpuścilem. o resorowanej osi w tej cenie to zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

w tej cenie nawet bys dostal Forterre 125koni pewnie ale lepiej wziasc chyba tego 115koni i lepiej sobie go wyposazyc. Mysle ze na twoje ha to zetor bedzie lepszym wyborem niz nh ma 9koni wiecej no i jest tanszy.

 

Co do spalanie to kazdy ciagnik moze duzo spalic i malo wszystko zalezy przy jakiej pracy i jak operator gniecie gaz. Fakt sprzet do niego tez bys musial kupic co najmniej plug bo z tym co masz teraz do tych ciagnikow to nowy bedzie nie wykorzystany w tym sprzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

a jak byą chciał na PROW to ci nieprzjdzie za duży ciągnik byś chciał i masz za mało ha byś musiał mieć jakieś 30ha na to 100 km B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nigdy Ci nie przejdzie przy tylu ciagnikach 120 koni, i jeszcze 20ha.

 

Na tyle to naprawde 90 koni jest maks, i nie widze sensu finansowego w ladowanie sie przy tak malej skali produkcji w taki drogi sprzet


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Sprzet ktory ma ponad 20lat sie nei liczy na PROW jesli ciagniki masz na ojca a ciagnik chcesz wziasc na siebie to ci przejdzie moj kuzyn dostal Valtre N111 na 19ha nie majac zadnego ciagnika, mozesz tez sprzedac zbedne ciagniki albo przerejstrowac je na kogos innego zebys nie byl ty wlascicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

No @19Damian89 ma racje. Mój znajomy dostał na bodajże 15 ha swojego John Deera 6430 Premium. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dzierżawy też się liczą, ale w moim przypadku tylko te na które brałem dopłaty. U mnie 96KM obrabia 32ha i się nudzi... 450rbh rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no ja dostalem fendta 412 na 14 ha:) tez nic nie mialem na siebie. Ale u mnie obrabia on lacznie 100ha. Wiec rachunek ekonomiczny jest na plusie. Ale przy 20ha, kto to splaci?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajne krowy? B) Jeśli już się tak upierasz na tej amortyzowanej osi, to teraz JD ma za 10€. Tylko ciekawe czy 6130 Comfort się zmieści w 200tys brutto...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Moim zdaniem na 25ha ziemi którą uprawiasz to 80km będzie idealnie.Jeśli bierzesz na Prow to masz duże pole do manewru JD,Fendt,Massey F.,New Holland itp.Jeśli kupisz np. ciągnik o mocy 100-120km masz do tego maszyny ?Jeśli Cię stać to nie widze przeszkód żebyś kupił ciągnik tylko czy ARIMR przyzna Ci.

Bobek dobrze piszesz -"Jak szaleć to szaleć" B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Panowie może trochę doprecyzuję:

 

Wszystkie wymienione 4 ciągniki maja powyżej 20 lat a co za tym idzie zgodnie z wytycznymi programu modernizacji nie ma żadnego problemu. Mimo wszystko pod młotek idzie na pewno ursus 914, oraz jedna "trzydziestka".

 

Ponadto bez najmniejszego problemu jestem w stanie uzyskać dof do 120km a przynajmniej takie zapewnienia słyszałem zarówno u dealera Johna Deer'a jak i New Hollanda.

 

Co do samej opłacalności i kiedy się ma mi zwrócić- gotówkę na ciagnik i tak mam z innej działalności więc to nie stanowi problemu. Denerwują mnie te żęchy i chcę mieć coś konkretnego tym bardziej, że poza swoim gospodarstwem sprzęt pracuje u innych.

 

 

Ps; a co myslicie o Claasie Arion 410?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

Jeśli masz jakieś zwierzęta to bez problemu przejdzie 100-120KM, a jeśli nie masz to wystarczy dobrze uzasadnic i tez przechodzi. Jestem zdania, że lepiej mieć zaplecze mocy niż jak na lekarstwo - zawsze inaczej sie pracuje. Amortyzowana oś w wielu ciągnikach to raczej luksus, ponadto dostępny w najlepszych wersjach wyposażeniowych (czyli najdroższych). John Deere owszem, daje TLS (amortyzacje) za 10Euro - ale piszą przy tym, że "ta promocja nie łączy się z innymi promocjami"... więc trza dokładnie sprawdzić. Myślę że zetora nawet 125 z najlepszym wyposażeniem kupisz do 200 tys, a NH, CASE jedynie w ciut mniejszej mocy. Wybór należy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie wiem dlaczego co niektórzy z was uważają że 120 koni na 20-30ha to za dużo. Przecież jak kogoś stać na taki ciągnik przy 20ha to równie dobrze wyjdzie jak takiemu co ma 100ha. Przy 20ha gosp. rolnik będzie dopiero myślał o zmianie ciągnika dopiero za 30lat a taki co ma 100ha to pewnie za ponad 10, a nie oszukujmy się teraz w nowszej generacji ciągników remontów generalnych nie opłaca się robić

Najlepszym rozwiązaniem jest Fendt i jego bezstopniowa przekładnia, ale tu w rolę wchodzi gruba kasa. Najtaniej pewnie wyjdzie zetor lub NH i pewnie JD w najuboższej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koszt utrzymania takiego ciągnika jest nie współmiernie wysoki w stosunku do wykorzystania. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To jakie to są koszty? Chodzi ci pewnie o serwis!?

Nie wiem jak jest z zachodnimi nowymi ciągnikami ale serwisowanie jest do ileś mth, a przecież na 20ha gosp. wyjdzie podobnie jak na 100ha. Na 100ha zrobi dajmy na to 250mth na rok a na 20ha 1/5, a serwisowanie mamy np. co 500mth - to gdzie wychodzą te złe koszty utrzymania- przy większym areale będzie serwisował co 2 lata a na mniejszym co 10- przez ten okres na pewno nazbiera ta sumkę, chyba że mu się noga powinie, ale to też możne spotkać i dużego B) .

A jak to jest z gwarancją jest ona pewnie do iluś mth a czy obowiązuje też i czas tz. ile lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj