Piotrekk9540

Kubota M9540- Nie hamuje na przednią oś

Polecane posty

witam. mam problem z hamulcami w kubocie m9540. otóż ciągnik nie hamuje na przednią oś. dodam że kontrolka od włączonego przedniego napędu która powinna się świecić podczas naciskania pedalu hamulca nie zapala się. tym samym ciągnik hamuje tylko tylną osią. miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Niewiem jak jest w kubocie ale zaczął bym od czujnika stopu , bo jeśli on nie działa to przodu nie załączy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

na 100% bezpiecznik. czerwony 10. sam u siebie go wyjąłem prawie na samym początku bo nie podoba mi się jak jadąc 40km/h podczas hamowania załącza się przedni napęd. wyłączyłem to i myślę że przedni most dłużej posłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylk0 bezpieczniki są ok. kontrolka od przedniego napędu początkowo migała jakby coś nielaczylo A teraz całkowicie się nie pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205
1 godzinę temu, pp1208 napisał:

na 100% bezpiecznik. czerwony 10. sam u siebie go wyjąłem prawie na samym początku bo nie podoba mi się jak jadąc 40km/h podczas hamowania załącza się przedni napęd. wyłączyłem to i myślę że przedni most dłużej posłuży

Dokładnie to samo bym zrobił we wszystkich ciągnikach, most posłuży dłużej ale przedewszystkim sprzegło napędu pociągnie dłużej, bo jak wiemy przednie koła nie są idealnie zgrane z tylnymi a tym bardziej na asfalcie. Producenci poszli na łatwizne oprócz kilku którzy stosują tarcze na wałach napędowych lub typowe hamulce w zwolniach przednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Piotrekk9540 napisał: Tak przedni napęd działa. gdzie szukać tego czujnika ? Gdzieś przy pedale hamulca (mogą to być dwie krańcówki) A światło stopu działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Powiedz czy krańcówki przy pedałach są sprawne , bo jeśli jedna jest niesprawna to światło stopu może działać , ale hamulec nie . Po drodze prądu do cewki 4WD jest jeszcze kostka z 2 diodami ( jedna z nich też może dyć uszkorzona) . Sprawdz czy dobrze działa bi-speed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez seat1Leon
      Witam ,mam pytanie jaka jest zasada działania hamowania przedniej osi w zetorze Proxima przy skrzyni 40
    • Przez wenicjusz
      Witam
      Czy ktoś spotkał się wcześniej z wersją C-385 lub Zetora 8011 z dodatkowymi bębnowymi hamulcami?
      To ponoć wersja transportowa, a na pewno exportowa.
      Zwolnica ma te same wymiary , przełożenie tylko jest na niej nadlewka do której przykręcone są hamulce dodatkowe.
      Proszę o info jak ktoś jakieś ma



    • Przez marcinek_164
      Witam kolegów!
      Jakiś czas temu pytałem o oferty zakupu ciągnika 120 KM do firmy w której pracuję. Po obejrzeniu paru maszyn i ofert wybraliśmy dwie. Który z tych dwóch ciągników (New Holland T6.155 czy Kubota M115GX IV wybrać?
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez PxP
      Witam.
      Szukam kogoś kto ma Kubotę serii M7xxx i używa do pracy nią AutoSteer`a.
      Mam kilka pytań.
      Pozdr.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj