jedrysekjarek

Rębak R200- mechanizm tnący

Polecane posty

kellyq    225

głębokość osadzenia noża widać na tym filmiku od 2 minuta 19 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nóż ma 16mm podkładka z płaskownika około 3 mm. Więc przyjmijmy frezowanie na głębokość 20mm. Teraz pytanie ile nóż wystaje z wału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Nóż wystaje 105mm, czyli głębokość frezowania na łączeniu noża z walcem to 55mm, natomiast frezowanie po grubości noża to 34 mm. średnica walca to około 130mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maverick możesz sprawdzić jeszcze czy na tuleji zaciskowej do ustawiania noży jest jakieś oznaczenie. Znalazłem kilka rodzajów. Najmocniejsza to BK80-65x84 przenosząca siłę 3070 Nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzesimir82    21

A ma ktoś może zdjęcia wałka? Fajnie by było zobaczyć jak wyglada oryginał. Jaka jest jego średnica pod łożyskami przy kołąch żebatych ewentualnie jakie są to łożyska?

Niebawem biorę sie za toczenie i frezowanie wałów. Było by łatwiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Zajrzyj na moje zdjęcia na poprzedniej stronie tematu. Albo podaj co chcesz konkretnie to spróbuję coś ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzesimir82    21

Modelując podfrezowanie w wale zastanawia mnie czy fatycznie przy łożysku występuje takie podcięcie jak zaznaczyłem na rysunku czy to jest inaczej wykończone. Niestety żeby to zobaczyć to trzeba by zdjąć jedne nóż. Druga sprawa to jakie oznaczenie ma łożysko od strony koła zębatego i czy między łożyskiem a wałem jest dodatkowa tulejka.

Jeśli dało by to radę sprawdzić byłbym wdzięczny.

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Brak podcięcia. Łożysko licuje z podstawą styku noża. Od strony koła zębatego jest mniejsze łożysko niż na zewnątrz. Wymiarów nie znam, tylko te zewnętrzne to widać na poprzedniej stronie. Zadzwoń do firmy Remet, to dobre chłopaki, oni powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kml22
      Witam ! !
       
       
      Z racji tego iż posiadam dużo drzewa typu jakieś gałązki. Myślałem właśnie nad tym urządzeniem.
       
      Koszty nowego badz w miare fajnego uzywanego sa spore, więc nie bardzo mi sie to oplaca.
       
      Stad pytanie czy ktos kiedys konstruowal samodzielnie takego rębaka pod WOM lub ma pomysl jak to zrobic ? Wszystkie pomylsy i sugestie mile widziane
    • Przez bacza1
      Kupiłem używaną prasę Deutz Fahr GP 2.50. Jej stan techniczny jest zadowalający. Problem z mechanizmem wiązania sznurkiem. W chwili zainicjowania procesu wiązania ramiona nie opadają do prawidłowej pozycji i balot nie chwyta sznurków. Może wyjaśni mi ktoś jakie zadanie ma do spełnienia wolnobieżka HFL 3530 w mechanizmie napędzającym ramiona? W jaki sposób przekazywany jest ruch obrotowy spowodowany sznurkiem na ruchy ramion?
    • Przez damianzb9613
      Witam , czy mechanizm wyrównoważający po odkręceniu trzeba później ustawiać (czy coś w tym stylu ). Silnik MWM D226-4 Renault 85-14 rok prod. 1984.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez darekmaster90
      Witam, zakładam nowy temat. Czy orientuje się ktoś gdzie można kupić nowy mechanizm obwiązywania siatką i możecie podać jakieś namiary? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj