jedrysekjarek

Rębak R200- mechanizm tnący

Polecane posty

Panowie czy posiada któryś z was rębaka R-200??? Jestem ciekaw jak jest zrealizowane wyciąganie walców, jeśli jest konstrukcja spawana w pełni rozbieralna jak podaje producent. Załóżmy ze zastosowali łożyska 6410 to daje nam średnicę 130 mm, a bęben ma około 215 mm to nie ma szans wyciągnąć wałów przez gniazdo łożysk. Chyba że bębny są osadzane na wale i zblokowane przez klin????

rebak.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Ja posiadam taki mechanizm tnący. Jutro otworzę pokrywy walców i dam znać, ale z całą pewnością walce są takiej samej średnicy co łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

No raczej nie ma opcji żeby było inaczej.

Ja mam r120 i coraz częściej przestawia mi się na sprzęgle. Oczywiście jak za twardy kawałek wrzucę. Przestawia się i nie odcina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Jak wam się sprawują te rębaki bo ja z kolei rozmyślam nad tarczowym bx42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Do jakich celów miałby Ci służyć ten bx? Na opał, ściółkę np. pod borówki, czy aby zmielić? Sam nad nim się zastanawiam... tyle że to dość spora kwota te 3,5k jak na te kilka dni pracy w roku, chociaż plus jest w postaci właśnie tego opału, przy górnym rozpalaniu jest nawet nawet...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

Ja nie narzekam tylko drobne drewno mi się skończyło. Z chęcią grube mieniłbym na drobne😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Mam do siekania sporo gałęzi z aronii a i sad pasowało by uprzątnąć, aronie w zeszłym roku siekałem walcowym ale na jeden walec to grubsze szły a drobnice tylko przemieliło nie pocieło. 

@Agrest Opyle Ci aronie za uprzątnięcie pola 😜

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

2ha wiśni ludziom dałem za robotę a Ty mi aronię proponujesz😁

A swoją drogą to super kaloryczny towar. 

Taki r80 lub r100 by wystarczył

Ja ostatnio gałęzie z Ilona robiłem to pięknie się cięło, lipa za dużo ma drobnych gałęzi i takie najeżone siano wychodzi. Ale klon super. Aronia była by podobna w cięciu do klonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Zerknę chyba na te rębaki walcowe, może akurat. Moja aronika to jest po 30 już dawno, ciapkiem do rwania to nie ma co podchodzić, musze dużego byka zapinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

Ja rwałem ciapkiem tylko młodszą.

Ja dużo to bierz koparko ładowarkę z krokodylem. Otwiera łychę i po 3 sztuki może rwać i jeszcze z ziemi może otrzepać.  Osobiście nie widziałem ale znajomy opowiadał.

120zł za godzinę to szkoda ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Jestem w trakcie budowy rębaka na bazie mechanizmu r200 8 noży. Po wstępnych testach zaopatrzyłem się w koło zamachowe (62kg 52cm średnicy) od silnika es. Do grubych gałęzi (do 16cm) to świetna maszyna, tylko wyraźnie potrzebne jest duże i ciężkie koło zamachowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

Zgadza się, ja mam jedno mniejsze koło i drugie na silniku es. Idzie siłą rozpędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Nie myślałeś o zamontowaniu przekładni do rębaka? np ze zwolnicy od c-330? Byłby dużo lepszy efekt przy grubych gałęziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Znajomy ma w rębaku koło z esa, bardzo pomaga, miałem koło odnwagonu kolejowego teraz żałuje że na złom poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Możliwość demontażu walców mocujących noże istnieje tylko od strony kół zębatych.IMG_20190127_173041.thumb.jpg.9344dc3ce1f65c6c67d1198f31197b7d.jpgIMG_20190127_173116.thumb.jpg.ca58081dbf8553127fd0bfe0c558ff7d.jpgIMG_20190127_173116.thumb.jpg.ca58081dbf8553127fd0bfe0c558ff7d.jpgIMG_20190127_173116.thumb.jpg.ca58081dbf8553127fd0bfe0c558ff7d.jpgIMG_20190127_173116.thumb.jpg.ca58081dbf8553127fd0bfe0c558ff7d.jpg

IMG_20190127_173119.jpg

IMG_20190127_173358.jpg

IMG_20190127_173416.jpg

IMG_20190127_173630.jpg

IMG_20190127_173637.jpg

IMG_20190127_173643.jpg

IMG_20190125_182243.jpg

IMG_20190118_135147.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

No i to jest logiczne, przecież nie pospawali by całej skrzynki bez dania możliwości wymiany łożysk po x czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Autor tematu chyba zaginął w akcji :) Trochę szkoda, że nie zastosowali łożysk baryłkowych lub wałeczkowych, bo obciążenia między walcami są na prawdę duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jestem na szczęście nie zaginąłem . 

Udało mi się zakupić koła zębate ze zwolnicy c-360 z półosiami i  powstał pomysł zrobienia rębaka. Dlatego  zastanawiam się jak to jest rozwiązane. Pierwsze myślałem że frezowane walce są osadzane na wale ułożyskowanym ale teraz dzięki użytkownikowi Maverick widzę że wychodzą przez gniazdo łożyska.

Z jednej strony jest łożysko 6014

Walce muszą mieć średnice około 130 mm wiec łożysko jest 6410 lub 6411

Jakie grube i szerokie są noże ???

 

Czy tuleja zaciskowa jest tak naprawdę konieczna???? Przecież można wszystko ustawić a później wyfrezować rowek względem wydłutowanych rowków w kołach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234
29 minut temu, jedrysekjarek napisał:

 

Czy tuleja zaciskowa jest tak naprawdę konieczna???? Przecież można wszystko ustawić a później wyfrezować rowek względem wydłutowanych rowków w kołach ???

Chodzi o tzw sprzęgło?

Według mnie jest konieczne. Jak zrobisz na sztywno na wyfrezowanym wale to po czasie na pewno dostanie luzów, a przy grubszym i twardszym za którymś razem wyłamie tryby noże lub obrobi na klinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Zadzwoń do chłopaków z Remetu, tam jest na prawdę fantastyczna obsługa klienta. Podejrzewam, że nawet sprzedaliby Tobie mechanizm na części, noże, walce, koła zębate. Nawet podadzą Ci wymiary poszczególnych elementów, jak będziesz wyrażał chęć zakupu. Oby każda firma miała taki dział obsługi klienta jak firma Remet.  Ta tuleja to jest pewnego rodzaju zabezpieczenie przed niezłym bałaganem w krytycznych sytuacjach, ale ja bym jej nie robił, gdybym konstruował od zera mechanizm. Jak dokończę budowę własnego rębaka, to zdam relację, bo jak na razie to mało pracował. Jeśli będziesz kupował mechanizm to pamiętaj że wałek wom jest większy niż standardowy w Ursusach/zetorach, bo może być niezłe zaskoczenie tak jak u mnie. Na szczęście są przejściówki za 160zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiaru kupowac . Chcę go zbudować dzięki waszej pomocy. Maszyny mam , tylko teraz zarys całości muszę zebrać. Dziękuję za pomoc!!!

 

A jest szansa na zdjęcia bębnów bez noży ??? Jak to jest frezowane ???

 

Przepraszam za rysunek. Niestety nie mam autocada :(

rebak.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

Facet z remetu za dojazd, usługę  wymiany i ustawienia noży oraz ustawienie sprzęgła wziął ...... 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kml22
      Witam ! !
       
       
      Z racji tego iż posiadam dużo drzewa typu jakieś gałązki. Myślałem właśnie nad tym urządzeniem.
       
      Koszty nowego badz w miare fajnego uzywanego sa spore, więc nie bardzo mi sie to oplaca.
       
      Stad pytanie czy ktos kiedys konstruowal samodzielnie takego rębaka pod WOM lub ma pomysl jak to zrobic ? Wszystkie pomylsy i sugestie mile widziane
    • Przez bacza1
      Kupiłem używaną prasę Deutz Fahr GP 2.50. Jej stan techniczny jest zadowalający. Problem z mechanizmem wiązania sznurkiem. W chwili zainicjowania procesu wiązania ramiona nie opadają do prawidłowej pozycji i balot nie chwyta sznurków. Może wyjaśni mi ktoś jakie zadanie ma do spełnienia wolnobieżka HFL 3530 w mechanizmie napędzającym ramiona? W jaki sposób przekazywany jest ruch obrotowy spowodowany sznurkiem na ruchy ramion?
    • Przez damianzb9613
      Witam , czy mechanizm wyrównoważający po odkręceniu trzeba później ustawiać (czy coś w tym stylu ). Silnik MWM D226-4 Renault 85-14 rok prod. 1984.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez darekmaster90
      Witam, zakładam nowy temat. Czy orientuje się ktoś gdzie można kupić nowy mechanizm obwiązywania siatką i możecie podać jakieś namiary? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj