Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopokop    0

Witam wszystkich.W niedalekiej przyszłości mam zamiar zrobić dobudówkę do starej obory.Ma to polegać na tym,że dwa budynki maja stworzyć jeden.Stara ma dach jedno spadowy a jej wymiary to 12mx4m i 3 m w najwyższym punkcie a w najniższym ok 2m .Obok niej jest oddalony o 3 m stary fundament w średnim stanie.Na nim ma powstać dobudowa.Chcę to zrobić w ten sposób że wymuruje ściany na wysokość 3m i zaleje to stropem.Nad stropem będzie ok 75cm wysokości pustaka a na tym dach.Strop będzie mi bardzo potrzebny.Z jednej strony mają być 4 okna 1mx1m a po środku wrota o szerokości 3m i korytarz paszowy przez całą długość.W cenę budynku nie wchodzi wnętrze obory (bez drabin paszowych idt.)Mam w rodzinie fachowców i robocizna nie powinna być wysoka.Chce wiedzieć ile to wszystko będzie kosztować.Z góry dziękuje za odpowiedz.

sebe1033    246

to jak masz fachowców to chyba wiedzą ile biorą 😂. Za sam m3 betonu ok 250-300 zł z betoniarni -licz m2 posadzki x grubość , ściana dzwoń pytaj ile za szt pustaka i licz ścianę ,

Za płytę 100 m2 x 30 cm grubości kiedyś wzieli 10000 zł + murki + rozłożenie zbrojenia (to najdłużej zeszło im i szalowanie też bo zalewanie to pół dnia i po robocie) 

Wiadomość z agroFakt.pl

Buszmen11    112

Zamiast pchać paszę na strop nie lepiej było postawić wiatę obok? Nisko, ładowaczem dobrze nabrać kulkę zamiast męczyć się na poddaszu?

Nie wiem jak żyjecie w rodzinie ale nikt za darmo Ci nie zrobi. Czasem lepiej nająć firmę- w ostatecznym rozrachunku wychodzi taniej

Buszmen11    112

Podam Ci taki przykład. Kolega robi mury. Mial klienta na postawienie domu. Wycenił mu wtedy robotę na 18k, klienta nic nie obchodzi, płaci a ekipa robi od fundamentów pod dach. Gościu na to że jednak nie, bo mu z rodziny przyjdą pomóc, będzie taniej. Kumpel mówi, ok weź zeszyt i pisz ile wydasz, pogadamy jak postawisz. Pobudowali pod strop, gościu żeby mu cement na strop obliczyć bo z betoniarki będzie taniej. Policzył mu, za dwa dni przychodzi że mu tona została, za***ista oszczędność. Kumpel na to albo beton za chudy albo za cienko zalane. Nie panie dobrze jest bo mierzyli. Postawili szczyty, działowki, rozszalowali, za jakiś czas dzwoni- panie przyjedź bo coś jest nie tak. Ten zajeżdża, a strop usiadł środkiem 26 cm. Panie co teraz, naprawisz, cena nie gra roli. Kumpel wziął dwa tregry, lewarki i zrobili mu. Mówi tak powiedz ile zaoszczędziles. Gościu na to: a idź pan w... 22k wyszło, narobiłem się jak głupi i jeszcze 2 belki pod sufitem mam w salonie dla dekoracji...

• Like 1

Gość   
Gość

A taka "ekipa" , to spieprzyć nie potrafi ? Jedynie jak rodzina to źle robią ?

kopokop    0

A na przykład jakbyś miał w rodzinie  wykwalifikowanego murarza to byś nie skorzystał

Buszmen11    112

Zawsze jest ryzyko że ktoś odwali babola.

Pytanie czy wykwalifikowany murarz będzie chciał u Ciebie robić i zapłacisz mu tyle ile by zarobił u obcego

sebe1033    246
12 godzin temu, micgal39533 napisał:

250 300zl zs m3 betonu? To jaki to beton?

u mnie taka stawka jest no może 220 zł/m3 netto , na klasie betonu 5-10 zł różnicy , godzina pracy pompy (że z węża leci beton) 200 zł 5 m3 zleci ale kiedyś chyba i 8 m3 poszło 🤨. Dojazd przy 8-10 w cenie , 5-8 m3 +100zł , poniżej 5 m3 +200 zł dojazd , Roboty mają full , termin oni dyktują jak bierzesz sporadycznie 

Posadzkę idzie we dwóch z pompy rozgarnąć te 30-40m 2 (5m3) . 

Mnie to się nie widzi twój projekt @kopokop chcesz jedną ścianę postawić wzdłuż tylko bez wzmocnień ? tzn coś  na wzór ------------    , to się wywali nie stabilne będzie chyba że zamocujesz dach do wieńca , ewentualnie belkę drewnianą dasz (belkę a nie coś tylko aby krokwie oprzeć ) i przykręcisz krokwie do nowej ściany i z drugiej do starego budynku , Bo ściana żeby dobrze stała to musi mieć wzmocnienia albo jak krótka narożniki coś   L__________I    takiego , albo filarki lub teraz to się te słupy robi z betonu zbrojone prętami a resztę muruje . 

Co do murarza zapomnij że z rodziny tym bardziej ktoś ci za pół darmo robi wybij sobie z głowy że zaoszczędzisz , będziesz musiał się odwdzięczyć oprócz mniejszej zapłaty albo jakaś przysługa , świniak , odrobek itp , itd 

Jak to znajomy zawsze mówi kolega go za pół litra ostrzyże , poszedł do fryzjera a tam tylko 8 zł ( a pół litra za to nie kupi) 

kopokop    0

To są tylko plany.Jeśli będzie trzeba coś zmienić to się zmieni. Zapomniałem dodać że z prawej strony po szerokości budynku będzie ściana i tak jak piszesz to z lewej będzie narożnik

Buszmen11    112
3 godziny temu, sebe1033 napisał:

u mnie taka stawka jest no może 220 zł/m3 netto , na klasie betonu 5-10 zł różnicy , godzina pracy pompy (że z węża leci beton) 200 zł 5 m3 zleci ale kiedyś chyba i 8 m3 poszło 🤨. Dojazd przy 8-10 w cenie , 5-8 m3 +100zł , poniżej 5 m3 +200 zł dojazd , Roboty mają full , termin oni dyktują jak bierzesz sporadycznie 

Mnie to się nie widzi twój projekt @kopokop chcesz jedną ścianę postawić wzdłuż tylko bez wzmocnień ? tzn coś  na wzór ------------    , to się wywali nie stabilne będzie chyba że zamocujesz dach do wieńca , ewentualnie belkę drewnianą dasz (belkę a nie coś tylko aby krokwie oprzeć ) i przykręcisz krokwie do nowej ściany i z drugiej do starego budynku , Bo ściana żeby dobrze stała to musi mieć wzmocnienia albo jak krótka narożniki coś   L__________I    takiego , albo filarki lub teraz to się te słupy robi z betonu zbrojone prętami a resztę muruje . 

Co do murarza zapomnij że z rodziny tym bardziej ktoś ci za pół darmo robi wybij sobie z głowy że zaoszczędzisz , będziesz musiał się odwdzięczyć oprócz mniejszej zapłaty albo jakaś przysługa , świniak , odrobek itp , itd 

Jak to znajomy zawsze mówi kolega go za pół litra ostrzyże , poszedł do fryzjera a tam tylko 8 zł ( a pół litra za to nie kupi) 

Kolega koszty chce znać, a nie ma ani projektu ani nie wie co dokładnie chce postawić i z jakiego towaru

3 godziny temu, sebe1033 napisał:

Kolega koszty chce znać, a nie ma ani projektu ani nie wie co dokładnie chce postawić i z jakiego towaru

Kret1992    2

Mam pytanie..

Przerabiam stodole na obore. Stodola mafudamenty szczyty murowane i dwie scianki murowane. Reszta scian jest drewniana i chcem te sciany drewniane wymurowac. I moje pyt. W papierach jest wpisane stodola drewniana. Musze jakies nowe plany robic czy cos w tym stylu.??? 

Gość   
Gość

W jakich papierach ?

Kret1992    2

Np przychodzi mi podatek do zaplaty i jest wpisane obora murowana i stodola drewniana.

Jezeli ta stodole przeksztalce na murowana to podatek bd wraz przychodzil ze stodola drewniana.i nie wiem.czy to trzeba cos zmieniac w jakis dokumentach czy cos

Gość   
Gość

A to pierwsze słyszę że w podatkach jest jakiś budynek .

Kret1992    2

Mozliwe.... nie znam.sie na tym wogole...

Wracajac do tematu. To moge bez zadnych pozwolen czy cos wtym stylu sb przerobic ta stodole na obore?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez Boncky
      Witam Panów,
      Mam prośbę, chce wywalić dwie belki pionowe ze zdjęcia, zaznaczone na czerwono i pod belkę poziomą - tak jak idzie kreska biała dać dwuteownik, może on oprzeć się na filarach bocznych, na których jest miejsce po 27cm na stronę(filary z cegły) Stodoła cała wylana 40cm beton. Żółtymi kreskami zaznaczyłem jak rozkłada się ciężar powyżej, konstrukcja wydaje mi się bardzo solidna i dobrze wykonana, ale jaki dać dwuteownik żebym nie musiał go podpierać ?  Długość całkowita dwuteownika 950 cm. Dach w tej chwili wykonany z eternitu, będzie blachodachówka.
      Może ktoś pomóc ?:)

• Przez adamn999
      Jak w temacie czym pomalować Mauser jakiej użyć farby i rozpuszczalnika, czym odtłuscić. ogólnie chodzi mi aby przemalować moje białe mauzery na czarno, oniewaz daje to szybsze nagrzewanie wody do oprysków oraz uniknięcie tworzenie się glonów jak to ma miejsce w białych zbiornikach
    • Przez Sharma1910
      Witam chcę postawić wiatę 4.9 długości na 7.4 szerokości i 4 m wysokości wychodzi 36.25m2 aw niecie wyczytalem że można stawiac do 35m2 i teraz pytanie czy jak bym postawil scianke na srodku to już będzie poniżej 35m2 i mogę stawiac bez pozwolonia oraz planu? dodam ze z dwóch stron sa juz budynki. Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj