danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

beata12596    298
10 godzin temu, Kallina86 napisał:

Ja uważam, że LM najlepiej zacielać LM. Ale ja się mało znam. Nie wiem dlaczego mieliście ciężkie porody. Może za małe/za młode były zacielone? 

Ciężkie porody chociaż raz na jakiś czas zdarzają się chyba w każdym stadzie, byka, który je pokrył kupiliśmy jak miał ok. 300 kg i za jakiś czas to on je pokrył, byk 100% limousine. Miały prawo mieć ciężkie porody, bo jak teraz patrzę jak ten byk urósł to jest sporo większy niż krowy. Jałówki zacielamy jak skończą dwa lata i są w odpowiedniej wadze czyli na pewno nie są ani za młode , ani za małe. 

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twoje czy dzierżawa.te suchaszcze to wymoki   randap.co to za ziemia i jakie wyniki badań? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Moge to wziąść w dzierżawe za darmo dożywotnio.Ziemia pewnie jakąś 4 klasa teren w miare podmokły bo to przy rzece.Nie badana bo nie chce robić nie potrzebnych kosztów.Ta łąka była nie koszona z 5 lat dopiero w tamtym roku skosili i zebrali tą trzcine bo dopłaty chcieli zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

zależy czy chcesz nową łake zasiać czy wsiewke ,

ja bym teraz ciężką włóką wyrównał , rozsiał sól potasową a jak się ociepli i ruszy wegetacja zrobił podsiew traw na tereny podmokłe i później azot jakiś

no chyba , że masz dostep do gnojowicy/gnojówki to rozlać teraz oczywiście jak łąka niezalana jest

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Teraz akurat da sie wjechać bo niski poziom wody w rzece.Jaką mieszanke traw polecasz? Najbardziej pasowało by mi to zrobić w tą sobote wszystko od razu bo wyjeżdżam na jakiś czas tylko czy nie za wcześnie na wysiew traw? A gnojowicy mi nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

na trawy za wcześnie siać 

a najlepiej pisz do @ASZv3 on fachowiec od traw :) 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Stek  z byczka  z rasy piemontese. Jest to część udźca dojrzewającego na mokro przez 22 dni. Nie jest w ogóle  tłuste (dla mnie to wada, dla innych degustatorów już nie)  i zła część na ten rodzaj obróbki,ale jakie mięso miękkie i aromatyczne. Ogólnie mięso z piemontese bardzo chude i cieszyło się dużym powodzeniem. P.S. zdjęcie zrobione na szybko przed pożarciem, z rozciapcianym masłem przez dzieci. 

87018010_2780136742076653_88776921223171

Edytowano przez Jaguśka
dodanie zdjęcia
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Można powiedzieć że swój, bo "oddany na przechowanie" koledze aż dorośnie, a potem kupiony w kilku kawałkach 😉. Nic z foto nie robiłam,powinno być je widać. Mięsko jeszcze jest i czeka na miejsce w brzuszku,nie da się zjeść kilograma mięsa na raz, nawet jak się ma 5 mięsożerców. 😀 Tak przyrządzona wołowina jest bardzo syta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ile takie mięso odkupywalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to w takiej cenie musi być syte.ile wieku miał skazaniec i wagę.pisalas że zbyt chude.konsumowalem kiedyś jalowke Piemont i wszystko na niej było w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Mięso w smaku było rewelacyjne, tylko na steki brakowało tego tłuszczyku.  Porcje na pieczeń również bez tłuszczu- kruchość mięsa, smak rewelacja. W sklepie kupowałam sporadycznie na gulasz, teraz nawet o tym nie myślę. Drogo? Może i nie tanio, ale innej wołowiny nie chcę. Byk miał 23 m-ce i waga ok  600kg. Karmiony u mnie ekstensywnie- trawa, siano, sianokiszonka i słoma, a u kolegi półintensywnie tj siano, sianokiszonka, słoma, pasza treściwa ze zbóż z własnego gospodarstwa, bez kiszonki z qq, mocznika, śruty sojowej czy rzepakowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Nie jest wcale drogo. Podobnie sprzedaje. U nas w mieście w sklepie gulaszowe po 30 a wołowina ekstra z niewiadomo czego 39.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odkupilem od kolegi mięso z jałówki przerost tłuszczu na steki ok ale kiełbasa jeszcze lepsza 80% wołowiny 20 wieprzowiny .do handlu brakuje chłodni żeby dojrzała.brakuje samochodów ubojowych.ubuj w gospodarstwie patroszenie tydzień w chłodni wyniki badań i odbiór pultusz lub czyste mięso.z zwłaszcza potrzebne do urazowych szt i niedorostow tz karłów .ubojni za to grosze płacą a tak to zawsze coś zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Skoro brakuje chłodni, brakuje mobilnych rzeźni to już jest pomysł na biznes na wsi. Też bym kogoś takiego najął. Póki co wożę ponad 50km do uboju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tolwinski ten temat fajnie w swoim filmie ogarnął .ja mam do najbliższej z 80 km a z urazem to już w ogóle patologia .to nie ty przybierales się kiedyś do tematu kastracji byków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
28 minut temu, HF86 napisał:

Odkupilem od kolegi mięso z jałówki przerost tłuszczu na steki ok ale kiełbasa jeszcze lepsza 80% wołowiny 20 wieprzowiny .do handlu brakuje chłodni żeby dojrzała.brakuje samochodów ubojowych.ubuj w gospodarstwie patroszenie tydzień w chłodni wyniki badań i odbiór pultusz lub czyste mięso.z zwłaszcza potrzebne do urazowych szt i niedorostow tz karłów .ubojni za to grosze płacą a tak to zawsze coś zostanie

Najpierw porozmawiaj ze swoim lekarzem powiatowym. Bo co człowiek to inny zwyczaj. Jak w yrzedzie skarbowym. Ja rozmawiałem ze swoim to mówił, że nie przyklepał by swojej pieczątki do tego...ALE  nigdy tego nie widzial na żywo i nie mówi nie zmieni nigdy zdania...i w rzyci ma to że takie auta są u niemca czy innego faszysty. 

 

Aha, nówka sztuka kosztuje 100-200 € netto w zależności od wielkości i wyposażenia  :) także taniej chyba wyjdzie wybudować rzeźnie gospodarczą  :)

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Był na yt film z uboju z Francji i pozyskiwanie mięsa najwyższej klasy bo bez stresu z przewozu.pastewnik drabinka zatrzaskowe strzał i auto.ubojnia w ciężarówce .a wet może mieć w życi tak jak pisales bo ustawy nie ma . po co nam pomagać lepiej tylko wymagać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj