danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość   
Gość

Panowie i panie mam pytanie odnośnie wejścia pod ocenę PZHiPBM .. Czy jezeli będę miał załóżmy krowę Limousine 100 % ale bez papierów to po wejściu pod ocenę bydła miesnego taka sztuka zostanie jakoś przebadana na czystość rasy i otrzyma kartę z procentowym udziałem dolewu ??? Próbowałem znaleźć info na stronie PZHiPBM i nic nie mogę tam znaleźć. Jak to jest ??? Pewnie są tu osoby które mają stada po oceną

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, debrzyna napisał:

Nie ma takiej opcji 

Czyli sztuka musi mieć rodowód czyli żółta kartę tak ? Mógłbyś coś więcej napisać jak to wygląda .. bo jaki jest sens wchodzenia pod ocenę jak się nie ma sztuk z rodowodem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Jeżeli wejdziesz pod ocene i będziesz miał  rozpłodnika z papierami to jak pokryjesz taką krowe nim, to potomstwo bedzie 50% Lm Pod warunkiem zrobienia badan DNA Potomstwo tego potomstwa bedzie już 75% I po 100 latach masz 100% 😊

Najlepiej skontaktować sie z opiekunem na twój teren Lista jest na stronie związku 

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Po 5 pokoleniach masz 93,75% i jest to uznawane za czystą rasę. Ja mam herefordy pod oceną ale tylko krowy kupione jako czystorasowe z żółtymi kartami i zaświadczeniami hodowlanymi, mieszańce poczekam co wyjdzie z dotacjami z ministerstwa, bo jak podniosą stawkę to dam sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Minister obciął dotacje dla związków, mozliwe że będą przywrócone wszystkim oprócz przekręciarzom z Federacji. Jeżeli nie przywrócą dotacji do oceny to stawka za krowę mięsną może podskoczyć  z 30zł na około 100zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, debrzyna napisał:

Jeżeli wejdziesz pod ocene i będziesz miał  rozpłodnika z papierami to jak pokryjesz taką krowe nim, to potomstwo bedzie 50% Lm Pod warunkiem zrobienia badan DNA Potomstwo tego potomstwa bedzie już 75% I po 100 latach masz 100% 😊

Najlepiej skontaktować sie z opiekunem na twój teren Lista jest na stronie związku 

To hf pokryty buhajem 100 % LM z papierami będzie miał potomstwo 50 procent LM i krowa 100 % LM bez papierów pokryta LM z papierami będzie miała potomstwo też 50 % LM. Trochę chore no ale tak jest 

Czyli krowy bez papierów sa g... warte 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Yoda napisał:

Po 5 pokoleniach masz 93,75% i jest to uznawane za czystą rasę. Ja mam herefordy pod oceną ale tylko krowy kupione jako czystorasowe z żółtymi kartami i zaświadczeniami hodowlanymi, mieszańce poczekam co wyjdzie z dotacjami z ministerstwa, bo jak podniosą stawkę to dam sobie spokój.

Czyli jałówki cielne powinny mieć :

1. żółtą kartę 

2. Zaświadczenie hodowlane

3. Decyzja wpisu do ksiąg

4. Badanie zgodności pochodzenia - tu dzwoniłem do człowieka który ma cielne jałówki to mi powiedział że dla jałówek się nie robi tego badania . Prawda to ???

5. Zaświadczenie unasienienia bądź świadectwo pokrycia

6. I zaświadczenie o przeniesienie zarodka - I tu nie wiem o co chodzi ? O co w tym chodzi ?

To wszystko jest na stronie związku a jak to w praktyce wygląda ??? Co jest najbardziej potrzebne ???

3 minuty temu, debrzyna napisał:

A jakie sa na to dowody

Dlatego napisałem " ponoć " czyli pewności nigdy nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jałowka cielna powinna mieć zaświadczenie hodowlane (takie różowe), żółtą karte i świadectwo pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Yoda napisał:

Jałowka cielna powinna mieć zaświadczenie hodowlane (takie różowe), żółtą karte i świadectwo pokrycia.

Dzięki . A jak z badaniem DNA ? Kiedy się je robi skoro jalowkom się nie robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Badanie robią buhajom, żeby sprawdzić czy na pewno są po danej parze rodzicielskiej. Krowom niby robią w teorii "wyrywkowo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku....nawet nie chce mi się sprawdzać od kogo jest ta pani

FB_IMG_1563380907149.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że pani europosłanka w przerwach między obradami będzie do Polski zapitalać na ekologicznym rowerku lub na piechotkę z plecaczkiem a nie przy pomocy zgubnego dla środowiska samolotu lub o zgrozo samochodem
  • Like 1

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262

To Biedroń nie zrezygnował z mandatu jak zapewniał ? Gdzieś mi w telewizji ostatnio mignął z dopiskiem europoseł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka dni temu mówili, że Polska jako pierwsza w Europie stworzy "kodeks dobrostanu zwierząt". Będą tam wytyczne dotyczące chowu, utrzymania zwierząt, bezpieczeństwa, jakości pasz, żsby woda była zdatna do picia. Kur.. przecież już coś takiego istnieje i nazywali to cross compliance. Majśc produkcję mleka mam atest za spełnianie tych wymogów. Pewnie trzeba poczekać. Odnośnie dopłat to są jakieś wytyczne jak napisałem a mają dopłacać jak wykracza się poza te normy i zwiększa np.powierzchnię boksu, legowiska o 20 %. Na razie za wcześnie na cokolwiek. Może ktoś inny wybory wygra i przepadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też to słyszałem . k**wa pojebany kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj