danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość   
Gość

I pewnie będą musiały przrzyjać sakramenty.

zaraz zaczną cielaki molestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188
Napisano (edytowany)

Potrzebuję dobry elektryzator na ponad 30 ha, podwójny drut, do tego wydzielenia  na kwatery oraz tryliardy połączeń pomiędzy drutami.Taki co mucha nie siada, a krowie rogi prostuje ;) . Ktoś coś poleca, sprawdził u siebie i działa? Mój Lacme Secur 2600  po 2 latach nie radzi sobie już :(, zwłaszcza w mokre dni.

Edytowano przez Jaguśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A miałem Ci Secura polecić. Przedwczoraj przypadkiem sprawdziłem działanie to mi się ręce w łokciach wyprostowały. Sprawdź najpierw uziemienie. Jak jest sucho to pastuch kiepsko kopie. Jak masz zrobione uziemienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Uziemienie to 1 bolec dł.  1 m  wbity w ziemię , podlewany wodą. Na urządzeniu tylko 2 czerwone kreski :( . Dobrze,że jeszcze bydło o tym nie wie, bo zajęło by się pszenicą sąsiada od razu. Działać muszę prędko, bo głupie to one nie są....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
41 minut temu, Jaguśka napisał:

Uziemienie to 1 bolec dł.  1 m  wbity w ziemię , podlewany wodą. Na urządzeniu tylko 2 czerwone kreski :( . Dobrze,że jeszcze bydło o tym nie wie, bo zajęło by się pszenicą sąsiada od razu. Działać muszę prędko, bo głupie to one nie są....

Jeżeli stalowy to mógł skorodowac i już nie ziemia tak dobrze ja bym proponował zakopać jakiś gruby drut aluminiowy lub miedziany i trochę więcej jak 1m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Właśnie wymieniłam pręt na nowy, wbity kilka dni temu. nic nie pomaga. Wiadro wody tez poszło i efekt taki,że nie ma strat na uziomie (a było1000V), a strzela tylko na 2 czerwone kreski, a powinien na 2 czerwone i 5 zielonych. Już nie mam pomysłu jak to ustrojstwo zreanimować. Powymieniać druty na całośći? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
15 minut temu, Jaguśka napisał:

Właśnie wymieniłam pręt na nowy, wbity kilka dni temu. nic nie pomaga. Wiadro wody tez poszło i efekt taki,że nie ma strat na uziomie (a było1000V), a strzela tylko na 2 czerwone kreski, a powinien na 2 czerwone i 5 zielonych. Już nie mam pomysłu jak to ustrojstwo zreanimować. Powymieniać druty na całośći? :D

A może po prostu tylko ten wskaznik się zepsuł bo rozumiem że to jakiś wbudowany w ten elektryzator. Spróbuj zmierzyć jak jest faktycznie na drutach od ogrodzenia. I jeszcze czy ogrodzenie jest w obwodzie otwartym czy zamkniętym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uziemienia za mało. Min 3 takie druty trzeba wbić. Włącz pastuch i obejdźcie ogrodzenie. Może gdzieś jest przebicie. W międzyczasie sprawdź prąd oddzielnym miernikim. Mój też miał chwilę słabości, miałem go za serwis oddać i zawiozłem sprzedawcy. Włączył, styki zwarł i strzelał jak należy więc wróciłem do domu i pastuch nadal działa o czy napisałem wczoraj.  😁 Musi gdzieś prąd tracić. 30 km jak trawa nie porasta to nic dla Twojego modelu. 

Właśnie sprawdziłem Twój pastuch to tam nie ma diodowego wskaźnika. Miałaś na myśli tester? Jeśli tak to raczej jest sprawny. Jak masz połączony drut z ogrodzenia i uziemienie z elektryzatorem? Przewodem miedzianym? Jeśli tak to wymień na nowy, bo z czasem mógł się upalić i stracić przewodność elektryczną. Odłącz ogrodzenie od elektryzatora i sprawdź go samym testerem. Jeśli będzie świecić komplet lampek to masz problem z ogrodzeniem lub kablem o którym napisałem wyżej. Jeśli drut w ogrodzeniu nie ma z 15 lat i nie jest cały brązowy i skorodowany to nic nie wymieniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358
10 godzin temu, bobienko napisał:

I pewnie będą musiały przrzyjać sakramenty.

zaraz zaczną cielaki molestować

Jeśli jesteś niewierzący to twoja sprawa ale nie drwij sobie z chrześcijaństwa bo mi i wielu innym użytkownikom forum lekko mówiąc nie podoba się takie zachowanie! 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie drwoe z chrześcijaństwa tylko z księży.wierzy się w Boga a nie pedofila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Drwisz z sakramentów! Wszyscy jesteśmy zgodni, że takie przypadki trzeba bezwzględnie karać choćby dla przykładu ale też nie można dawać się lewakom i razem z nimi atakować całego kościoła a co gorsza drwić z wiary. 

  • Like 1

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj spokój wielki obrońco. Olałbyś wypowiedź i nie byłoby tematu, ale ty pewnie dalej to pociągniesz i na mój post też odpowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

niedługo to oni będą mieć cenniki i kasy fiskalne żeby ci paragon dać takie to kościoły sie robią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
13 minut temu, Rolnik7343 napisał:

niedługo to oni będą mieć cenniki i kasy fiskalne żeby ci paragon dać takie to kościoły sie robią ;)

Cenniki to już dawno mają "co łaska ale nie mniej niż..."🤣 Albo "co łaska ale ludzie z reguły dają..." księża już dawno powinni być rozliczania z tych pieniędzy co biorą bo porobiło sobie z parafii prywatne folwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
31 minut temu, kb4512 napisał:

Drwisz z sakramentów! Wszyscy jesteśmy zgodni, że takie przypadki trzeba bezwzględnie karać choćby dla przykładu ale też nie można dawać się lewakom i razem z nimi atakować całego kościoła a co gorsza drwić z wiary. 

Widze kolego że nie wiele wiesz... Kolegi brat jest ksiedzem to jak przyjedzie to mówi jak sobie opowidaja o np twojej spowiedzi co u ludzi sie dzieje i maja z tego beke przy gorzale... Tak jak kolega wyzej napisał wierzy sie w Boga i wiare a nie w ksiedza. 

Przed chwilą, Rolnik7343 napisał:

no przecież to "na remont dachu" 🤣

Kolega poszedł spytac sie ile za slub ma dac kasy to mu odpowiedział co łaska nie mniej jak 1000zł. Ksiadz teraza to normalny zawód jak rolnik czy ksiegowy czy tez mechanik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
50 minut temu, bobienko napisał:

Ja nie drwoe z chrześcijaństwa tylko z księży.wierzy się w Boga a nie pedofila

Nie pisz tak bo szef yacenty będzie karać 😃


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
54 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

i bedzie miał troche racji bo to nie są tematy na te forum

Jakiś przerywnik musi być bo inaczej by było monotonne i nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
12 godzin temu, Jaguśka napisał:

Potrzebuję dobry elektryzator na ponad 30 ha, podwójny drut, do tego wydzielenia  na kwatery oraz tryliardy połączeń pomiędzy drutami.Taki co mucha nie siada, a krowie rogi prostuje ;) . Ktoś coś poleca, sprawdził u siebie i działa? Mój Lacme Secur 2600  po 2 latach nie radzi sobie już :(, zwłaszcza w mokre dni.

Włączaj kwatery w zależności od potrzeb wtedy też dużo prądu zaoszczędzisz. Odpisalem na wiadomość, późno ale ostatnio rzadko na af jestem bo brak czasu a apka na telefon to porażka. Ja mam Ubisona 15J tam gdzie jest prąd z sieci. W rezerwacie mam ATVA4 i też daje rade. Od wiosny mam zrobione kwatery na nie dłużej niż 48h podzielone plastikowymi słupkami i jedna linia najtańszej plecionki. Na lini cały czas wg czujnika 8 000 V i krowy nawet języka za ogrodzenie nie chcą wystawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Widze kolego że nie wiele wiesz... Kolegi brat jest ksiedzem to jak przyjedzie to mówi jak sobie opowidaja o np twojej spowiedzi co u ludzi sie dzieje i maja z tego beke przy gorzale... Tak jak kolega wyzej napisał wierzy sie w Boga i wiare a nie w ksiedza. 

Kolega poszedł spytac sie ile za slub ma dac kasy to mu odpowiedział co łaska nie mniej jak 1000zł. Ksiadz teraza to normalny zawód jak rolnik czy ksiegowy czy tez mechanik...

Jareczku,  niechcesz nie dawaj na kościół nikt Cię nie zmusza to raz a dwa jeśli jest tak jak mówisz z śmianiem się to będą oni za to odpowiadać to ich grzech a ja tam nadal będę się spowiadać 😉


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Glupcom i grzesznikom będziesz się spowoadal? Z czego? Molestujesz małe dzieci ? A moze masz  skłonności i chcesz żeby wychczyli i zaprosili na plebanie..... taki żart żeby nie było 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Ja tam wole kleknac przed krzyżem i sie wyspowiadac jak mam mówic grzechy ksiedzu ktore on dalej przekaże... koniec tematu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
ogarek napisał:

Glupcom i grzesznikom będziesz się spowoadal? Z czego? Molestujesz małe dzieci ? A moze masz  skłonności i chcesz żeby wychczyli i zaprosili na plebanie..... taki żart żeby nie było 🤣

spłoń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj