danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość   
Gość

Co we Francji i Niemczech wolno to w Polsce afera idzie na cały świat i odrazu jest paraliż rynku wołowego . Kto ma media w rękach ten ma władzę . A nasze media nie są polskie . Ja to wiem od dawna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niektóre chyba jednak są . o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Rolnik7343 napisał:

A czy cielaki 150kg jest tylko od krowiarza ? Zapomniałeś o mamkach ?

Ej ty 😛

Nikt od mamek nie sprzedaje cielaka 150kg . Jak już to 250-300 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

 

Przed chwilą, tomaszmab napisał:

Nikt od mamek nie sprzedaje cielaka 150kg . Jak już to 250-300 kg

A byś się zdziwił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
17 minut temu, damianzbr napisał:

Urocze, a inni hodowcy jak się odnoszą do swych pupilków?

bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, damianzbr napisał:

Urocze, a inni hodowcy jak się odnoszą do swych pupilków?

Ja mam narazie tylko 3 byczki i 14 jałówek i krów . Niektóre mają imię . Np mam Simentala 100% to nazywamy go Szymek , jest jałówka Agatka  , Filipka , Malinówka hehe

6 minut temu, zetorki12 napisał:

No niektóre chyba jednak są . o.O

Tak Ci się tylko wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, tomaszmab napisał:

 Np mam Simentala 100% to nazywamy go Szymek , jest jałówka Agatka  , Filipka , Malinówka hehe

Tak się pytałem o te imiona bo zastanawiam się czy opowiadacie swoim i Agatkom i Filipkom  co ich czeka:

 

Bo jak nie to bardzo nie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

to jest wina każdego kto żre mieso ... damianzbr miesa nie jada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
26 minut temu, damianzbr napisał:

Tak się pytałem o te imiona bo zastanawiam się czy opowiadacie swoim i Agatkom i Filipkom  co ich czeka:

 

Bo jak nie to bardzo nie dobrze :D

Pokaż im ten film to od razu źryć przestaną 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, damianzbr napisał:

Tak się pytałem o te imiona bo zastanawiam się czy opowiadacie swoim i Agatkom i Filipkom  co ich czeka:

 

Bo jak nie to bardzo nie dobrze :D

Moje tak szybko nie pójdą bo tworzę stado mamek . Kiedyś wiadomo jak się ubijalo świnie i bylo to na każdym podwórku na wsi . Teraz się narobilo za dużo lewactwa . Ludziom się we lbach poprzewracalo . Bo idziesz do sklepu i kupujesz . Niektórzy nawet nie wiedzą skąd jest mleko . Ale do rolnika to pierwsi z ryjem wyskoczy jak tylko zobaczy że świnia leży w gnoju . Że jak tak może być ze tak się zwierzęta traktuje. Ale przyjdą czasy że nie będzie w sklepach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339
38 minut temu, ozzborn napisał:

to jest wina każdego kto żre mieso ... damianzbr miesa nie jada ?

Mowiles ze kupujesz wieksze cielaki mieszance? Ja mam do sprzedania 5 byczki hoxlm hoxmo 2hoxnrf i hoxbb w wadze od 150-200kg lub zamienie na jalowice do zacielenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
58 minut temu, Rolnik7343 napisał:

 

A byś się zdziwił ;)

Chodzi Ci pewnie o tych co się bawią w odchów kilku cieląt od jednej mamki . 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Pokaż im ten film to od razu źryć przestaną 😛

Że opasy, no nie?

Też tak myślę od razu przyjdzie im do głowy że lepiej w piachu skończyć czy bakutilu śmiercią głodową niż w rzeźni z nożem w grzdylu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
8 godzin temu, damianzbr napisał:

Mam pytane, jakie imiona dajecie swoim opasom?

3341, 3342, 3343, 3344, 3345, 3346, 3347, 3348, 3349, 3350, 3360... I tak dalej... A co? ŁADNIE? 😉😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Co zabrakło ci imion i przeszłeś na system liczbowy 😀, przecież każdy byk ma imię jak narozrabia "O TY KUR.O" 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
15 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Na własne życzenie podcinacie sobie gałąź na której siedzicie .Mówię tu o tych osobach które piszą niby ,że gdzieś słyszeli o obniżkach i podają skrajnie pesymistyczne prognozy .Jest źle to widać ,ale dlaczego sami sobie szkodzicie przez rozsiewanie plotek ,które nie koniecznie muszą być prawdziwe na dzień dzisiejszy ,oraz obiektywne .Ja wiem z trzy tygodnie wstecz ktoś pisał o chorobie niebieskich języków ,że niby coś słychać ,że się dzieje .

Podkreślam ,że ja nie mam byków ,ale nie rozumiem takiego zachowania .To powinno iść w innym kierunku .Czyli pogonić z podwórka /obory cwaniaka który chce za pół darmo wyrwać byczka ,czy krowę .

Zapytam z ciekawości .Miałeś już kolego kontrolę z armiru ? Bo ja miałem i trwała 2 dni .To nic przyjemnego .Papiery wszystkie oki niby reszta też .A wystarczył cień na zdjęciu satelitarnym na mapie od łąki i już karę wlepili .,,,, mimo map świeżych z pomiarów geodezji i tak mi nie uznali odwołania  .

Tak więc nie bądź taki pewien ,bo się możesz przeliczyć !!!

Zluzuj  majty   bo ci  zaraz   gumka  pęknie  i będziesz z gołą d*pą  latał  panie  służbista  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

na tym filmie z rzezni to konkretna partanina ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27
Napisano (edytowany)

Nie włączyłem nawet, jakoś mi szkoda się zrobiło. Wyslijcie to fudacji vive niech sp.....rza do francji czy gdzie to tam.

Miałem byka Mańka teraz mam Benia :) Pozdrawiam

Ps o dyskryminacje to chodziło mi ogólnie w necie że pewne treści są omijane a i af jakby czasami omija pewne tematy?????

To jak z tymi protestami??? Kto chetny blokować ciezarowy agrii? itp?Wywalić w całym kraju jednocześnie ze 100 to sie chociaż ludzie nie wkurza na nas, za to kto inny

Oby było lepiej

Edytowano przez lukbud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Dobrze że do tej pory nikt nie robił protestów przeciwko importowi wołowiny z Polski...co do słuszności protestów agro unii to...wynikają one z 30 letnich zaniedbań, szybkiej chęci dorobku wszelkiej maści polityków co wiązało się z sprzedażą strategicznych gałęzi gospodarki/rolnictwa oraz tego że porostu mają wyjebane na tzw. Interes narodowy. Od tyle mam do powiedzenia. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, lukbud napisał:

Nie włączyłem nawet, jakoś mi szkoda się zrobiło. Wyslijcie to fudacji vive niech sp.....rza do francji czy gdzie to tam.

Miałem byka Mańka teraz mam Benia :) Pozdrawiam

Ps o dyskryminacje to chodziło mi ogólnie w necie że pewne treści są omijane a i af jakby czasami omija pewne tematy?????

To jak z tymi protestami??? Kto chetny blokować ciezarowy agrii? itp?Wywalić w całym kraju jednocześnie ze 100 to sie chociaż ludzie nie wkurza na nas, za to kto inny

Oby było lepiej

no paczaj .. a ja całe obejrzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
6 godzin temu, Tomekzetor napisał:

Zluzuj  majty   bo ci  zaraz   gumka  pęknie  i będziesz z gołą d*pą  latał  panie  służbista  

Ty za to nie kozacz-chłopcze cwaniaku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak każdy będzie "luzował" , to więcej tumanów tylko przybywać będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj