danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość   
Gość

Onet to taka sama k**wa jak tvn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289
Napisano (edytowany)

tak

ale w eter pójdzie info że coś znowu....

świnei wybili to za jaki czas dojdzie do tego , że bydło wybiją 

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

czy te rewelacje są potwierdzone na jakiejs wiarygodnej stronie w internecie bo temu scierwu to nie wierze za grosz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

taa kontr-łaty zgniją i po  latach dach do przebicia  ,ot  doradził ,

plyta warstwowa  u mnie zwana Obornicka  ,do tego wentylacja w  kalenicy i tyle,  na wieki posłuży  ,,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

budując cokolwiek masz pewne koszty stałe projekt i grunt pod budynek    ściany posadzka  i dach można niby kombinować  kiedyś gdy zaczynałem w 1994 miałem sytuację że żona szukała na bieżące wydatki pieniądze w dawno nie ubieranych ubraniach bo splajtował mi bank było różnie też budowałem i myślałem że można tanio i dobrze niestety nie ma takiej opcji przynajmniej w materiałach do dziś a powodzi mi się nieźle a nawet dobrze ma wymioty zbiera mi się jak widzę co odpierdalałem chcąc zaoszczędzić niby tragedii nie ma ale satysfakcji zero i to od wielu lat .Budujesz raz a wkur..asz się resztę życia buduj porządnie albo daj spokój 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Bse w kraju a wy na bydło wiaty stawiacie😆

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

bobienko a kto komu zabroni  ,jak maja niech stawiaja ,

dziwi mnie jedno ze nikt nie  myśli aby pozwać telewizje  do sadu  ,przecież takie nagłośnienie tematu działa negatywnie na nasz rynek ,to szkodzi polskiemu rolnikowi ,naraża go na straty nie z jego winy ,

jedna taka pokazowa sprawa i by sie nauczyli redaktorki , takie tematy załatwiać w kraju  ,cisnąc urzędy i likwidować przetwórnie które w jakikolwiek sposób kombinują ,

eliminować  cwaniaków  ,a nie całą branżę

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Tylko że tu chyba komuś chodzi o wyeliminowanie całej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
55 minut temu, Tomasz78 napisał:

taa kontr-łaty zgniją i po  latach dach do przebicia  ,ot  doradził ,

plyta warstwowa  u mnie zwana Obornicka  ,do tego wentylacja w  kalenicy i tyle,  na wieki posłuży  ,,

 

Jeśli będzie dobra wentylacja i nie będzie wilgoci to czemu by miały gnić🤔?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Ale każdy robi jak uważa ja gdybym budował nowy budynek to na pewno bym to nie ocieplał. Trzymam parę sztuk w starej oborze co prawda jałówki i opasy ale budynek jest z pustaka własnej produkcji dach konstrukcji drewnianej niczym nie izolowany co prawda do pojęcia wypuszczam ich na okólnik ale stoją tam już z 15 lat i jak narazie konstrukcja się trzyma.

20190124_100141.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11
Napisano (edytowany)

Teraz podali ze bse nietypowy. Czyli nie ma żadnych sankcji 

 

Edytowano przez agros99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
26 minut temu, gadzet napisał:

Jeśli będzie dobra wentylacja i nie będzie wilgoci to czemu by miały gnić🤔?

wilgoc jest zawsze ,a i do tego różnica temperatur bez dylatacji  powoduje skraplanie  ,a drewno wchlania to idealnie ,

w budynkach inwentarskich nawet blacha z flizeliną nie jest wskazana na konstrukcje drewniane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Zachód trzyma bydło w wiatach. Blacha na dach, blacha na ścianie żeby przeciągu nie było i tyle. Nawet na rusztach jak trzymają to jak najmniej ścian murowanych bo ma być TANIO. A w Polsce to jak stawiają obory to jak bunkry przeciwatomowe. Potem cena na byka spadnie o 50gr i dramat bo kredyt na 30 lat wisi a nie ma z czego bankowi oddać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
2 minuty temu, Tomasz78 napisał:

wilgoc jest zawsze ,a i do tego różnica temperatur bez dylatacji  powoduje skraplanie  ,a drewno wchlania to idealnie ,

w budynkach inwentarskich nawet blacha z flizeliną nie jest wskazana na konstrukcje drewniane 

Nie będę się spierał wiem co jest u mnie i to mówię trzymam też czasami kilka sztuk w takim blaszku jak ja to mówię i tam też nie ma problemu żadnego ale każdy ma swoje poglądy i już się nauczyłem że tu się nie da dyskutować.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Ale chodzi o to żeby woda nie zamarzała. Trzymam bydło w stodole gdzie różnica temperatur na zewnątrz a w środku to jedynie 1 stopień. Na dworze jest -15 to w środku jest -14 i są bardzo zdrowe i przyrosty też mają w miarę dobre. Ale jeśli chodzi o to że kiedyś będzie przeróbka na krowy mleczne ? To trzeba tak zrobić żeby było te kilka stopni na plusie żeby była bieżąca woda i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
1 minutę temu, rolnik115 napisał:

Ale chodzi o to żeby woda nie zamarzała. Trzymam bydło w stodole gdzie różnica temperatur na zewnątrz a w środku to jedynie 1 stopień. Na dworze jest -15 to w środku jest -14 i są bardzo zdrowe i przyrosty też mają w miarę dobre. Ale jeśli chodzi o to że kiedyś będzie przeróbka na krowy mleczne ? To trzeba tak zrobić żeby było te kilka stopni na plusie żeby była bieżąca woda i tyle

To ja bym osobiście wolał pieniądze które wydam na ciepłe ściany i ciepły dach zainwestować w niezamarzajace poidełka wodę z cyrkulacja i jeszcze parę groszy zostanie na inne bajery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak nie da sie ?

przecież wymieniamy poglądy ,nie neguje ciebie 

doradzam  przyszłościowo ,aby służyło na lata ,ja oszczędności mam juz za sobą,,co innego jak masz budynki  a co innego jak stawiasz nowe  

10 minut temu, gadzet napisał:

Nie będę się spierał wiem co jest u mnie i to mówię trzymam też czasami kilka sztuk w takim blaszku jak ja to mówię i tam też nie ma problemu żadnego ale każdy ma swoje poglądy i już się nauczyłem że tu się nie da dyskutować.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

No mam budynek który rodzice jeszcze budowali cieplutki ze stropem i jak przyjdzie lato to pierdolnąć można a jeszcze wejdź między krowy ich wydoić to od razu rowem rzeka potu płynie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
13 minut temu, Yoda napisał:

Zachód trzyma bydło w wiatach. Blacha na dach, blacha na ścianie żeby przeciągu nie było i tyle. Nawet na rusztach jak trzymają to jak najmniej ścian murowanych bo ma być TANIO. A w Polsce to jak stawiają obory to jak bunkry przeciwatomowe. Potem cena na byka spadnie o 50gr i dramat bo kredyt na 30 lat wisi a nie ma z czego bankowi oddać.

taa tylko zachód to też lżejsze zimy ,ale pomijając to, to Polak buduje uniwersalnie na lata ,nas nie stac na modernizację po dwóch latach w celu przebudowy ,a ich tak ,ott różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
4 minuty temu, Tomasz78 napisał:
5 minut temu, Tomasz78 napisał:

jak nie da sie ?

przecież wymieniamy poglądy ,nie neguje ciebie  

 

 

No dobra może nie z każdym.

2 minuty temu, Tomasz78 napisał:

taa tylko zachód to też lżejsze zimy ,ale pomijając to, to Polak buduje uniwersalnie na lata ,nas nie stac na modernizację po dwóch latach w celu przebudowy ,a ich tak ,ott różnica

To fakt zimy mają lżejsze to znaczy może mieli bo u nas ostatnio to też jakoś łagodne są ale wiadomo że srogie zimy mogą wrócić ale budynek też zawsze można ocieplić jeśli będzie konieczność. W co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Tomasz78 napisał:

13 minut temu, Yoda napisał:

Zachód trzyma bydło w wiatach. Blacha na dach, blacha na ścianie żeby przeciągu nie było i tyle. Nawet na rusztach jak trzymają to jak najmniej ścian murowanych bo ma być TANIO. A w Polsce to jak stawiają obory to jak bunkry przeciwatomowe. Potem cena na byka spadnie o 50gr i dramat bo kredyt na 30 lat wisi a nie ma z czego bankowi oddać.

taa tylko zachód to też lżejsze zimy ,ale pomijając to, to Polak buduje uniwersalnie na lata ,nas nie stac na modernizację po dwóch latach w celu przebudowy ,a ich tak ,ott różnica

Kanada i północne USA też nie mają zimy? Tam angusy i herefordy stoją pod gołym niebem za wiatrołapem z desek albo bel słomy i jakoś rosną i nie zamarzaja. Jaki jest wtedy koszt produkcji? Tutaj ludzie za milion stawiają obore na 200 sztuk i potem wpisy że do byka trzeba dołożyć.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Yoda popadamy w skrajności ,tu piszemy o budynku z przeznaczeniem na przyszłość

co w stogu będziesz doił krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj