Pawek21

Ziemniak skrobiowy oplacalnosc

Polecane posty

Pawek21    0

Witam chciał bym się dowiedzieć jak wygląda opłacalność produkcji ziemniaka skrobiowego wiedząc że w skupie płacą 1zl za kg skrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hesus37    1

Wszystko zależy od kilku czynników tj, zawartość skrobi, plon z ha. odległość od zakładu czy masz swoje sadzeniaki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawek21    0

Szczeniaki na 1 rok może być problem ale może część bym gdzieś kupił od kogoś reszta nowe myślałem by spr chodź z 2 3 ha może kiedyś do zakładu 30 km zestaw 22tony wchodzi to nie problem a niby coś są transport placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hesus37    1

Z reguły zakłady chcą aby przy pierwszym kontrakcie brać sadzeniaka od nich i potem rozliczają go w dostawach surowca, w zeszłym sezonie wychodziło około 1300zł za tonę sadzeniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hesus37    1

ziemia III i IV klasa nawożenie 400 kg soli potasowej 350 polidapu 200 mocznik przed sadzeniem potem pogłównie 250 saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1

Odmiana boryna klasa ziemi 5-6 skrobia 23,3 mały plon bo tylko 25 ton z ha 

Edytowano przez Grboryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez Dosiunia92
      Witam!
      Ostatnio zainteresowała mnie uprawa szparag. Bo głębszym przeszukiwaniu nic niestety nie mogłam znaleźć konkretnego. Interesuje mnie opłacalność i zbyt. Najlepiej skupy lub przedsiębiorstwa skupujące szparagi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj