Kondzio342

Co myslicie o takich firmach jak Talex, Kowalski Kuźnia, Unia, Samasz, Wirax, Lisicki Kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Adi96    1848
Dnia 25.01.2019 o 11:19, Piotruniu25 napisał:

Co do mesko to nie wiem ale ZTR to nawet na oko widać że jest zrobiona solidniej a że nasi polscy konstruktorzy nieudolnie skopiowali to już inny temat.;)

Widać windows się im zawiesił jak robili kopiuj-wklej.:D

Czemu nie udolnie? konstrukcja dobra z fahra chodzi i wyłacznie jakość,u mnie z036 z 1986 na piastach talerzy górnych były japońskie łożyska kosiarka nie miała lekko więc i tak sporo wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoroziak    0

Ponawiam watek, stoje przed wyborem kupna kosiarki rotacyjnej 1,65m. biore pod uwage kosiarke talex i kowalski, sprawdzilem u okolicznego sprzedawcy i cena rozni sie o 1000zl na korzysc Kowalski , no i z tego co sie jeszcze dowiedzialem talerz slizgowy talexa ma 5mm a kowalski 4mm. Zaznaczam ze samasz odpada bo cena jak na moja kieszen zaporowa ktora uslyszalem 8900 netto do negocjacji. slucham Waszych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Ja również ponawiam wątek i proszę o poradę. Moja stara famarolka dożywa swoich dni i za chwilę przeniesie się do Krainy Wiecznych Sianokosów. Szukam fabrycznie nowej kosiarki - "klasyka": bębnowa 165 cm do C-360, bez składania hydraulicznego. W grę wchodzą Wirax, Lisicki, Kowalski, Bel-Rol, Grassrol itp., bo cena za Samasz to totalna abstrakcja, nie dla "małorolnego". Proszę o opinie, któremu z mniejszych (i tańszych) producentów ewentualnie można zaufać.

P.S. Tylko proszę, nie piszcie, że lepiej coś używanego, że lepiej dyskową itd. Zapewne prawda, ale mam swoje powody żeby szukać maszyny zgodnej z opisem wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

samasz taki drogi ? kiedyś dzwoniłem do famarolu  obecnie należy do unia group to chyba 11 tys brutto za 1,65 m i wyszykowałem starą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3
2 minuty temu, jarecki napisał:

samasz taki drogi ? kiedyś dzwoniłem do famarolu  obecnie należy do unia group to chyba 11 tys brutto za 1,65 m i wyszykowałem starą .

Obecna cena to 12.000 brutto. Więc sorki, cena nie dla mnie. Za taką cenę mam 3 kosiarki dowolnej z ww pozostałych firm. Oczywiście rozumiem jakość itp. sprawy, ale wyżej tyłka się nie podskoczy, poza tym trudno mi pakować w kosiarkę pięciocyfrową kwotę, skoro jestem "rolnik doniczkowy" i bawię się w łąki i pastwiska wyłącznie w formie hobby na własne potrzeby.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Mam Biel-Rol 165cm co roku koszę 5-6 ha (mniej więcej) bodajże z 2012 już nie pamiętam i póki co wymieniłem jeden trzymał po zderzeniu z kamieniem i póki co trzyma się kupy i farba nie odchodzi płatami tylko trzyma się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Są jeszcze kosiarki meskorol 1,65m cena chyba 8000zł brutto, z kowalskiego jest dosyć dużo w ogłoszeniach kosiarek mało używanych i chyba jest jakiś powód, że ich się dotychczasowi właściciele pozbywają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Bo kowalski wszystkie wersje co są na olx to wersję podstawowe czyli lipa a za cos lepszego trzeba dać około 8tys za przekładni takiej jak dawny Słupsk i wtedy to będzie chodziło tylko ze niestety cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Cóż, zadałem mailowo kilku producentom pytania o cenę i warunki gwarancji. Informacji zwrotnych zechcieli udzielić: Lisicki, Wirax i Kowalski. Najtańszy z tego jest Lisicki (4150 z osłoną blaszaną i transportem). Analogiczna kosiarka Wirax - 4400 ale nie wysyłają w ogóle, jedynie odbiór osobisty. Kowalski - 4700 + 750 wysyłka.Jeśli chodzi o tą ostatnią firmę - nie mam pojęcia, jaka jest jakość ich kosiarek, natomiast sposób udzielania odpowiedzi nie zachęca mnie, żeby kontynuować przygodę z tą firmą. Drugim czynnikiem zniechęcającym są warunki gwarancji - firma uważa, że talerze i trzymaki to są elementy ulegające naturalnemu zużyciu więc nie podlegają gwarancji w ogóle. Cóż, nie oczekuję darmowych napraw po przywaleniu w kamień, ale nie uważam za normalne, że producent zakłada, iż już w trakcie pierwszego roku eksploatacji talerz może ulec "zużyciu" przy normalnej, bezkolizyjnej pracy. Co to w ogóle jest "naturalne zużycie talerza" ? Zetrze się w rok tak mocno, że dziury w nim się zaczną robić ? Moja stara famarolka ma ponad ćwierć wieku i mimo wielu przygód talerze i trzymaki mają się dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Co Wy wymagacie od tak prostej maszyny jak kosiarka rotacyjna, jak jest stara famarola, to bym remontował tą kosiarkę, no chyba że jeszcze udało by się sprzedać starą, co do tych nowych, to nie wiem jaki sens jest kupować samasz czy nową famarolę za cenę 3 razy większą od rzemiosła, w sumie 10-10 lat temu były tylko 2 razy dsroższe i jak porównam z firmową samaszowską 1,65m to w podobnym czasie te same elementy "siadały" co w mojej ze zbuczyna, co do gwarancji to chyba oczywiste że elementy robocze nie podlegają gwaracji, ale jeśli talerz by odpękł na śrubach od słupicy to powinny uwzględnić, w mojej na gwaranci urwało wałek w korycie a powodem było skoszenie słupka metalowego i wszystko bez żadnego gadania powymieniali łącznie z wyrwanym trzymakiem, ale to było naście lat temu, myślę że każda nowa za 4 tyś będzie na podobnym poziomie, warto wziąść talerze łukowe a osłona to bym chyba był za plandeczką bo lżejsza i szersza, ps. jak już inwestować to w coś nowocześniejszego polecam przesiadkę na dyskówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Na starych niby fajnych też się można przejechać ...

 

Ładna ? W oryginale ,paski , tulejki wszystko jak nowe , ale cóż z tego jak miała "bicie" i pękniętą skrzynię ukrytą pod wyciekami i warstwą kurzu😟 

received_3546708075342850.jpeg

received_1029809890749912.jpeg

received_312117176486366.jpeg

Dnia 17.03.2021 o 04:27, tomek_j napisał:

Cóż, zadałem mailowo kilku producentom pytania o cenę i warunki gwarancji. Informacji zwrotnych zechcieli udzielić: Lisicki, Wirax i Kowalski. Najtańszy z tego jest Lisicki (4150 z osłoną blaszaną i transportem). Analogiczna kosiarka Wirax - 4400 ale nie wysyłają w ogóle, jedynie odbiór osobisty. Kowalski - 4700 + 750 wysyłka.Jeśli chodzi o tą ostatnią firmę - nie mam pojęcia, jaka jest jakość ich kosiarek, natomiast sposób udzielania odpowiedzi nie zachęca mnie, żeby kontynuować przygodę z tą firmą. Drugim czynnikiem zniechęcającym są warunki gwarancji - firma uważa, że talerze i trzymaki to są elementy ulegające naturalnemu zużyciu więc nie podlegają gwarancji w ogóle. Cóż, nie oczekuję darmowych napraw po przywaleniu w kamień, ale nie uważam za normalne, że producent zakłada, iż już w trakcie pierwszego roku eksploatacji talerz może ulec "zużyciu" przy normalnej, bezkolizyjnej pracy. Co to w ogóle jest "naturalne zużycie talerza" ? Zetrze się w rok tak mocno, że dziury w nim się zaczną robić ? Moja stara famarolka ma ponad ćwierć wieku i mimo wielu przygód talerze i trzymaki mają się dobrze...

Jeśli jesteś z centralnej Polski to mogę poszukać namiaru na gościa który Mi przywoził Tad-Len , z kosiarką na początku miałem tyle problemu ,że po moich interwencjach i rozmowie z panem Tadeuszem Świtłą wymienili Mi kosiarkę na wolną od wad i od tamtej pory kosi siana na 200-400 bel 120*130 od 2014 roku , trzymaki zostały już wymienione , uszczelniacze , paski , jedna osłona bębna. Talerze jeszcze nie przetarte , trzymaki miejscami nie zamieniane , na kołach łukowych cicho pracuje , mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja teraz taką kupiłem , wymienię tulejki plastikowe i póki się kręci to "nie zagłębiam się w temat"😛

IMG_20210316_151335519.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Pawlus224, dzięki, ale trochę za późno. Dotychczasowe poszukiwania i przeglądania forów nie dały żadnych wytycznych żeby uznać którąś z tanich polskich konstrukcji za lepszą od innych, więc summa summarum zdecydowałem się na Lisickiego. Nie dlatego, że cena była najniższa, tylko dlatego, że dealera mam w sumie niezbyt daleko od siebie. Czas pokaże, czy to była dobra decyzja.

Piotruniu25 - z tą dziewicą do strzał w 10-kę - zarówno w sensie dziewic, jak i kosiarek :) Wtórny rynek niestety nie jest wiarygodny i królują na nim maszyny wyeksploatowane do cna.

Wojtek026, radzisz inwestować w coś nowocześniejszego i polecasz przesiadkę na dyskówkę - wybacz, ale ja najlepiej wiem, czego mi potrzeba. :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

@tomek-j, kilka lat temu na tym forum też ktoś radził kup dyskówkę, nie kupuj dużej rotacyjnej, nie posłuchałem kilka lat mineło, sprzedałem rotacyjną, kupiłem dyskówkę i wiem co to koszenie, a gdybym posłuchał ile bym nerwów zdrowia czasu i paliwa oszczędził, polecam

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W lubelskim jest teraz 2-3 szt fajnych famarolek na olx i sprzedajemy jakby ktoś szukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Wojtku, po pierwsze: 165 cm to nie jest duża kosiarka; po drugie: nie znasz warunków, w jakich koszę. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj