Kondzio342

Co myslicie o takich firmach jak Talex, Kowalski Kuźnia, Unia, Samasz, Wirax, Lisicki Kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Kondzio342    5
Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Rafał11 napisał:

Nie lepiej ci kupić dyskową o szerokości 2.10 lub 2.40 na ten areał

Pojdzie w ursusie 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Bez kondycjonera 2.4m tak, może jedynie trochę ściągać przód. zawsze jakoś obciaznik można dorzucić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pytanie czy nadal mówimy o nowej rotacyjnej czy używanej dyskówce?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał11    3

Myśle że Samaszu 2.40 dyskówke na spokojnie pójdzie one są dość lekkie

Edytowano przez Rafał11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

I tym sposobem z kosiarek za 3tys o które pytał założyciel tematu przeszliśmy do kosiarek za 30tys. Ja w tamtym roku kupiłem talex 1.65. Awarii póki co nie ma ale stare famarolki dużo lżej pracowały. Myślę że te wiraxy i inne będą jeszcze gorsze. Ja za talexa dałem 4800 i teraz uważam że to za dużo. Szukał bym starej famarolki u jakiegoś dziadka w stodole

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkkk    11

mam viraxa 1.85m.rotacyjna . łożyska chińskie, farba schodzi platami ale cóż ile dasz tyle masz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
node3mer napisał:

I tym sposobem z kosiarek za 3tys o które pytał założyciel tematu przeszliśmy do kosiarek za 30tys. Ja w tamtym roku kupiłem talex 1.65. Awarii póki co nie ma ale stare famarolki dużo lżej pracowały. Myślę że te wiraxy i inne będą jeszcze gorsze. Ja za talexa dałem 4800 i teraz uważam że to za dużo. Szukał bym starej famarolki u jakiegoś dziadka w stodole

Kolego lasnie talexa mam w dobrych pienoadzach do kupienia z 2018 roku tylko jaka jest tam przekladnia i wydaje mi sie ze na 7ha wystarczajaca az nad to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Samasz wydaję mi się być nieodpowiedniejszym wyborem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Tam jest napęd na paski, nie wiem o jaką przekładnie Ci chodzi. Ja planuję jakieś 60ha w przyszłym roku nią skosić, ciekawe czy wytrzyma. A tak z ciekawości ile ci ją wycenili? Nowa? Raczej drugi raz bym nie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wirax 185 ja mam i szczerze odradzam. Bardzo delikatny materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Akurat na wiraxa to ja złego słowa nie powiem. Swoją mam jakoś od 2003-2004r dokładnie nie pamiętam, a nie nabili ostatniej cyfry na tabliczce. Przez ten czas wykosiła setki hektarów bo przez jakiś czas robiła na dwóch gospodarstwach. Do tej pory wymienialiśmy tylko trzymakai nożyków, tą plandekę na rurce bo się porwała i ostatniej jesieni dolny talerz. Tak to wszystko śmiga bez zarzutu, jedynie farba z osłony pasków schodzi, a na reszcie kosiarki trzyma się całkiem dobrze tak jak by ta osłona była od innej kosiarki.  Może te nowsze są do bani ale ta nasza jest strasznie twarda.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To u mnie w drugim roku skrzynia padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

Przekladnia ktora przenosi naped z kola pasowego tego malego na bebny. To szczerze juz nie wiem ile osob tyle opini jeden poleca drugi odradza. Czyli co nie wybiore bedzie dla jednego zlotem dla drugiego chujowe. Na 7ha to nie jest duzo max 21 ha na rok liczac 3 razy kosic. A mam slupsk ale jest masakra juz naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

Czyli talex lipa. Wirax lipa. Samasz to kosmos zwrocic sie nie zwroci pewnie. Unia tez 9 tys mi powiedzieli. Talexy bym mial dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

powiem Ci tak, talex i famarol Słupsk konstrukcyjnie są identyczne jeśli chodzi o przekładnie. Ale talex jest cięższy i potrzebuje więcej mocy do koszenia (kosze fergusonem 235 wiec zapasu mocy nie ma i bardzo dobrze to czuć) skrzynia jest zalana mieszaniną towotu z olejem, co bardzo ładnie ją wycisza, ale moim zdaniem nie tędy droga. Jak  chcesz mogę Ci tego mojego talexa sprzedać. jakieś 3ha do tej pory nim wykosiłem wiec jest jak nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
3 godziny temu, Rafał11 napisał:

Nie lepiej ci kupić dyskową o szerokości 2.10 lub 2.40 na ten areał

Kolega pyta o rotacyjne,nie zapytałeś jakie ma łąki równe czy nie równe,dwa nie zapytałeś jaki ciągnik ma tylko od razu wyjechałeś z dyskowa... Chłopie troche wyrozumiałości i myślenia każdy ma nieco inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Tylko tak jak mówię moja jest pewnie jedną z pierwszych, może dlatego działa w zasadzie bez awaryjnie. Przez te lata cięła średnio ponad 40ha rocznie, i nie zawsze były to ładne równe łąki. Zdarzały się też nieużytki, torfy czy poplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

Koledzy a powiedzcie mi teraz tak zapotrzebowanie na 1.85 w uni jest 40 KM wiec z 3512 powino wspolpracowac. Czy jednak 1.65 bedzie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

1.85 będzie ciągnęła do boku podobne jak 2.4 dyskówka. Co do mocy, starczy ale ma mokrym będzie ciężko i po złożeniu przód w górze. Masz wogole jakaś kosiarkę?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj