goomis93

Kosa spalinowa, problem. pomocy

Polecane posty

goomis93    2

Witam serdecznie wszystkich użytkowników AF :)

 

Pisząc ten temat wierzę że przeczyta go ktoś kto jest w stanie mi doradzić, pomóc.

Ale do sedna. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem jak i użytkownikiem kosy McCulloch Elite 4330 PRO (2,2 km). Kosie idzie teraz 7 sezon. jestem z niej bardzo zadowolony, bo do koszenia mam naprawdę dużo a kosa wcale nie jest oszczędzana. Nie było z nią jeszcze żadnych problemów. W kosie jest montowany chiński gaźnik (z tego co czytałem i szukałem po necie, to firmy WALLBRO) montowany również w kosach typu NAC DEMON VICTUS BASS GUDE EUROCRAFT MAGNUM.

Mój problem polega na tym, że gdy kosiarka jest zimna, jest mocna zrywna, idzie jak burza. Gdy się jednak nagrzeje w ogóle nie ciągnie paliwa z baku, wysysa paliwo do sucha z tej pompki zasilającej i kosa gaśnie. Gdy podpąpuję paliwo, kosa chwile chodzi i dalej gaśnie. Kupiłem nowy gaźnik, wymieniłem i problem nadal występuje.. B)

 

Proszę o pomoc. Z góry dzięki wielkie :)

Pozdrawiam :)


.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Ja bym stawiał na problem z gaźnikiem, ale jak go wymieniłeś i nic to lipa. A tak na poważnie to sprawdź jeszcze wężyki wychodzące z baku czy jak jest ciepła się nie zginają. Ja miałem taki problem przy swojej kosie jak się nagrzała to wężyk się zginał i paliwo nie dochodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W zbiorniku jest filtr ssawny wymień go, powinno pomóc.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Tak jak kolega wyżej napisał, sprawdź ten filterek w zbiorniku, posprawdzaj przewody albo jeszcze jest jeden myk miałem tak u siebie, gdy kosa chodziła pierwsze kilkanaście min potem gasła, podpompowałem i znowu chodziła, a co było problemem już mówię, za mocno dokręcałem korek od zbiornika paliwa, i w miarę koszenia tam się robiło małe podciśnienie, i nie miało siły zassać, nawet jak odkręciłem korek to było słychać jak zasysa powietrze do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

U mnie jest rurka grubości wkładu od długopisu, faktycznie ona też lubi się przytkać.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goomis93    2

No właśnie mam taki gaźnik jak napisał użytkownik rafcio tyle że bez tej śrubki regulacyjnej z boku ale ogólnie taki :) Rurki od baku mam grubości całego długopisu to tez zapchać się nie bardzo mogą :)a korek do baku ma w sobie takie sitko przez które nawet przy koszeniu się delikatnie sączy paliwo..:) tak z że to tez nie jest wina korka.. Jutro jak pogoda dopisze to ściągnę całkowicie ssawę i zobaczę jak będzie chodziła :)a jeśli to nic z tych rzeczy, to co jeszcze może być przyczyną?

 

Dzięki wielkie za porady B)


.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goomis93    2

Wczoraj wymieniłem ssawę na nową i wszystkie wężyki.

Problem nadal występuje .. !! :rolleyes:

.. Co może być za przyczyna .. Pomocy ..


.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja mam problem z moja kosa, zwykla nawet nie pamietam dokladnie nazwy ale chyba Victus. Dzis jak kosiłem kosa zaczela gasnac jak przyciskałem na gaz, potem zaczela normalnie kosic ale strasznie drży kiedy kosze tak jakby w tym wałku...

Co z nia moze byc?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

membramę pompki zasilającej wprawia w ruch ciśnienie lub podciśnienie (dokładnie nie wiem) jakie robi się w skrzyni korbowej pod tłokiem. Postaraj się znaleść połączenie pompki ze skrzynią korbową i sprawdz jego drożność. to może być powodem że kosa idzie tylko przez moment, aż wypali paliwo z gaznika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No tak a te wibracje w wałku??? Co mu moze byc?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trudno powiedzieć nie widząc tego. Zużyte łożysko, krzywy wałek, nie równe rozłożenie masy na elementach wirujących.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Czyli oddac do serwisu?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289

hmm, co do drgan to moze byc łozysko lub szpula z żyłką źle zakrecona (rzadko), ciezko to zdiagnozować,

co do gaśniecia, to czy ona przygasa jak jest zimna? a potem normalnie chodzi? mozliwe ze gaźnik do regulacji (srubki L,H,T, jeśli ten gaźnik wogóle ma takie) lub czyszczenia, samemu raczej niereguluj .


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj