Przemo1991

Renault 95.14 tx rozszyfrowanie kontrolek

Polecane posty

Przemo1991    0

Witam chciałbym się dowiedzieć co oznaczają kontrolki na liczniku i jak długo podgrzewać świece przed odpaleniem. I czy jest jakaś kontrolka od tego. 

post-68150-0-68484100-1373622875.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

1 światła drogowe 

2 lampa ostrzegawcze

3 migacze (następne dwie to migacze doczepionej np przyczepy ) 

6 włączony wałek wom

7,8 kontrolki stopu świeci np brak płynu hamulcowego, włączony bieg i zaciągnięty  ręczny hamulec, i inne awarie 

9 ładowanie alternatora 

10 brak płynu hamulcowego zaciągnięty hamulec ręczny  

11 zapchanie filtra powietrza silnika  

12 ciśnienie oleju silnika 

13 blokada tylnego mostu 

14 Plaquettes 3éme frein

Edytowano przez tommy83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo1991    0

Dzięki kolego Tommy83 a czy jest jakaś kontrolka od podgrzewania świecy? Czyli jak długo podgrzewać czy nie ma takiej kontrolki? 

A mam jeszcze jedno pytanie czy przy 95.14 tx jakie są w nich hamulce z przodu i z tyłu tam sa klocki hamulcowe czy cos innego jak to sprawdzić w ogóle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie ma hamulców na przodzie i przód nie jest hamowany

tył tarczowy suchy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ja mam renault serii 54 to hamulce są tarczowe mokre, w serii 14 bodajże są suche. Do świecy płomieniowej nie ma kontrolki przekręcasz stacyjkę do momentu aż zgasną kontroli 30 sekund i odpalasz przynajmniej tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

świeci się napis  STOP ale po 3 sekundach gaśnie, a kontrolki ładowania filtra powietrza i ciśnienia oleju gasną po uruchomieniu silnika . Przy świecącym napisie STOP słychać też irytujący sygnał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Nie wiem jak jest w serii 14 ale hamulce z tyłu napewno są suche

Seria 54 ma mokre a przod jest hamowany. W jednej wersji ma tarczę i klocki na wale od przedniego w drugiej po prostu przy hamowaniu automatycznie włącza sie przedni napęd i też hamuje.

Swieca zarowa automatycznie nigdy nie grzeje bo nie ma takiej potrzeby w mrozy włącza sie ją kluczykiem. Stacyjka ma 4 pozycje pierwsza to 0 zapłon wyłączony druga zapłon włączony trzecia podgrzewanie świecy jest delikatnie wyczuwalna  a w czwartej pozycji START ciągnik zaczyna kręcic.

Nie wiem dokładnie ile się podgrzewa zalezy od swiecy ale minimum 20 sekund  i więcej

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo1991    0

Witam mam takie pytanie czy ktoś wie gdzie kupić gniazdo do koguta ( lampy ostrzegawcze) jakies strony internetowe z takimi częściami 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

takie coś, bez problemu dostaniesz w większości rolniczych czy motoryzacyjnych

Znalezione obrazy dla zapytania gniazdo lampy bÅyskowej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj