Polecane posty

Jacek3p    0

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 

I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

hm a ja mam złe doświadczenia z suprem a dokładniej z sw 400 , tylko że 3 silniki miały remont zrobiony , jak nie na korbie panewka obrócona to na głównym brak osiowania , albo wał po szlifie nie azotowany . 

Co do mocy sąsiad ma oryginał supra i śmiga , ale z sieczkarnią w dobrym zbozu to na styk chyba , to jak rekord ma lepszą wydajność to jak chcesz ją uzyskać ? 

Co do turbiny nie ma co się bać w końcu to tylko turbo dołożone aby było sprawne . Z tego co się dowiadywałem w porządnym zakładzie remont sw 400 a raczej samo osiowanie z 600 zł , wał po szlifie z 2300 zł azotowany jak masz swój to ok 800-1300 za szlif i azotowanie , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

Dzięki kolego za odp może mi się wydaje sw400 taki mocny po przesiadce z forschritta gdzie ifa siedziała 4 tam to już wgl mocy brak przynajmniej tak było w moim. No pomyślę albo remont albo ta przekładka na yt jest taki rekord i dość to tak śmiga tylko chciałbym zapytać jeszcze kogoś kto tym pracował na jednym i drugim silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Tylko ,że z padniętym silnikiem kupujesz na ślepo , nie sprawdzisz skrzyni i całego kombajnu czy wszystko działa jak powinno. Ale skoro sprzedałeś supra to dlaczego chcesz nadal tkwić przy bizonie? Rekord to nie jest jakiś ogromny skok techniczny w stosunku do 56. Ja mam fortschritta z ifą 4 i mocy mam jeszcze zapas , na całym gazie nigdy nie miałem potrzeby kosić. Być może miałeś pompę wtryskową już padniętą.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a sąsiad odwrotnie zrobił miał padakę silnik w suprze to założył z turbiną to mówił że moc było czuć do czasu aż mu rama od młocarni pękła 😌, ale silnik kupił tez coś nie tego tzn turbo się potrafiło zatrzymać i wtedy moc tracił ale i tak miał większą wtedy niż na tym wolnossącym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Jak kupi nowego typu chłodnice albo dołoży jakieś dodatkowe zbiorniki na wodę to może się nie zagotuje 😁


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abrams    31

ludzie ogarnijcie się... jaka 17 jaka, druga chłodnica mam reksia i tam się nic nie grzeje codziennie trza czyścić filtry .chłodnice .2000mtg całe zniwa zero dolewki oleju, ahai nie superol tylko olej konkretny wyleciało mi zgłowy jaki.pozdrawiam kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Może masz jakiś wyjątkowy egzemplarz...Parę lat temu w tygodniku rolniczym był artykuł o radzeniu sobie z grzejącym się układem chłodzenia w rekordzie , więc nie jest to tylko "miejska legenda".


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0
55 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Tylko ,że z padniętym silnikiem kupujesz na ślepo , nie sprawdzisz skrzyni i całego kombajnu czy wszystko działa jak powinno. Ale skoro sprzedałeś supra to dlaczego chcesz nadal tkwić przy bizonie? Rekord to nie jest jakiś ogromny skok techniczny w stosunku do 56. Ja mam fortschritta z ifą 4 i mocy mam jeszcze zapas , na całym gazie nigdy nie miałem potrzeby kosić. Być może miałeś pompę wtryskową już padniętą.

Kolego być może że to pompą było bo dużo nam chlal paliwa i być może temu że to 512 i jakoś zrazilem się do tego kombajnu jakoś bizon lepiej mi siadł Supra sprzedaje tylko dla tego że trafił się taki co namówił mnie żebym sprzedał i dużo mi dał że skusilem się bo 6 tys więcej niż ja dałem a ten rekord ponoć pali tylko nadaje się do remontu seam silnik myślę że tyle da rady żeby mlocarnie pociągnąć i coś pojeździć tylko gadałem z takim co za dużo nie wiem i dopiero jutro więcej się dowiem a rekorda chce ze względu na skrzynie i chamulce bo górki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

To napewno miałeś układ wtryskowy do remontu. 512 w normalnych warunkach pali mniej od bizona.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
4 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

Może masz jakiś wyjątkowy egzemplarz...Parę lat temu w tygodniku rolniczym był artykuł o radzeniu sobie z grzejącym się układem chłodzenia w rekordzie , więc nie jest to tylko "miejska legenda".

To nie legenda tylko brak obsługi. Kilku się znajdzie co faktycznie wyjmie ten pierdzielony odpylacz i wydmucha te chłodnice a reszta... bedzie narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

 

I prędzęj farbryczny super się zagrzeję niż rekord z takim kominem. Silnik broń Boże słabszy, jedynie mocniejszy np od autobusu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

W rekordach od 96r jest już dobry układ chłodzenia i nic nie trzeba przerabiać. Nie ma nawet mowy o grzaniu się. Nawet bez codziennego czyszczenia chłodnicy.. Silnik w rekordzie jak jest zdrowy to wcale nie pali dużo.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Czym sie rekord o 56 różni długością wytrząsaczy skrzynią biegów i zbiornikiem na ziarno Silniki można wsadzać Sw 400 albo 6CT107 120 komi 150 z autosanu pracowalem 56 na zwykłym i tym 150 koni ten mocniejszy robił robotę ale spalanie tez miał spore a w rekordzie jest 120 i spalanie prawie jak w sw 400 wszystkie sie grzały 56 dostala osłonę na sito pomogło trochę w rekordzie tez zamiast bembna jest kosz załozony jak sie nie zabije to można dłuzej pokosić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0
20 godzin temu, skoter napisał:

miałem rekorda 17 lat wiem co to za bubel

Kolego od wszystkich tak słyszałem o suprze kupiłem i przekonałem się na własnej skórze 3 sezony i nic zero awarii i nie dam sb nic powiedzieć na tą maszynę myśle że około 70 ha robiłem na sezon kwestia tego jak dbasz tak masz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj