Polecane posty

Witam serdecznie. Zakupiłem niedawno ładowacz troll i strasznie drażni mnie opcja obrotu tej maszyny. Jest bardzo niestabilna/niedokładna- wygląda to tak, iż zamykając sekcję rozdzielacza obrót trwa dalej siłą bezwładności. Prosto mówiąc siłownik nie ma stałej, twardej pozycji lecz trochę się wciąga i wyciąga pod wpływem zewnętrznego pchnięcia ramienia. Są zamontowane na przewodach tzw zawory ciśnieniowe dwukierunkowe tłumiące. Czy to przez nie hydraulika tak działa, czy też jest to oznaka ich niesprawności? Zawory działają w ten sposób, iż gdy się za długo przytrzyma przepływ oleju na jeden siłownik i dojdzie do do krańcowego położenia, to olej przepływa automatycznie na inny siłownik. Zawór wygląda tak https://sklep-rolnicze.eu/zawor-cisnienia-dwukierunkowy-tlum,3,75168,12967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdź przede wszystkim luzy listwy zębatej, jej uchwyt i sworzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kniaziu napisał:

Sprawdź przede wszystkim luzy listwy zębatej, jej uchwyt i sworzeń.

To oczywiście w pierwszej kolejności.  Mi chodzi o pracę silownika- po puszczeniu rozdzielacz siłownik dalej się w jakiejś niedużej części wysuwa bądź chowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdrianHerda    3
Dnia 26.01.2019 o 09:35, mariusz031992 napisał:

To oczywiście w pierwszej kolejności.  Mi chodzi o pracę silownika- po puszczeniu rozdzielacz siłownik dalej się w jakiejś niedużej części wysuwa bądź chowa

Witam czy rozwiązałeś problem z tym siłownikiem ??  bo mam podobny problem ale od ramienia drugiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie logowałem :/ Zawór zostawiłem. Usunąłem luz na Listwie zębatej, poprawiło się trochę


AdrianHerda napisał:

Dnia 26.01.2019 o 09:35, mariusz031992 napisał:

To oczywiście w pierwszej kolejności.  Mi chodzi o pracę silownika- po puszczeniu rozdzielacz siłownik dalej się w jakiejś niedużej części wysuwa bądź chowa

Witam czy rozwiązałeś problem z tym siłownikiem ??  bo mam podobny problem ale od ramienia drugiego .

Dawno się nie logowałem :/ Zawór zostawiłem. Usunąłem luz na Listwie zębatej, poprawiło się trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdrianHerda    3
Dnia 6.02.2020 o 19:27, mariusz031992 napisał:

Dawno się nie logowałem :/ Zawór zostawiłem. Usunąłem luz na Listwie zębatej, poprawiło się trochę

 

Dawno się nie logowałem :/ Zawór zostawiłem. Usunąłem luz na Listwie zębatej, poprawiło się trochę

 

wymieniłem rozdzielacz na nowy typ z joystickami  i jest teraz dobrze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BartomiejSkrczyski
      Gdzie kupię? Na forum piszą że po 600-800zł. Ja znalazłem tylko za prawie 3tyś.
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez Mf255fan
      Witam, zakupiłem ładowacz mikrus ale słabo podnosił. Maksymalne cisnienie 130MPa regulacja zaworu przelewowego nic nie daje.Olej nowy.zawór wyczyszczony i dalej tak samo. zamontowana jest pompa o symbolu PZ3-32/16-2-142 pytanie czy jakaś inna pompa (może być mniejszy wydatek) spasuje bez żadnych przeróbek czyjednak szukać takiej samej a ciężko coś trafić.
    • Przez rex15
      Chciałbym zrobic ładowacz do big bagów na tylny tuz i szukam porady z czego najlepiej takie cos wyspawac. Siłownik mam, lecz niestety nie taki jak w fabrycznych ładowaczach(długi i wysuwany na raz) tylko krótki i gruby, chyba jest z jakies malej przyczepy, dam po prostu mniejsze przełamanie jesli bedzie to konieczne.
    • Przez adasko248
      Witam. Jak w temacie chodzi mi o sposób w jaki moge odblokować ten zawór gdysz nie byl uzywany on od nowosci i w tej chwili nie moge go ruszyć. Probowalem odrdzewiaczy i penetrujacych i nic. Moze macie jakis sposob lub narzedzie do wyciagniecia tego?
      Pozdrawiam.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj