roman099

Nowa prasa Metal-Fach Z 562 /Sipma 1210 Classic lub Ursus Z543/A

Polecane posty

roman099    22

Witam mam zamiar kupić nową prasę rozważam te trzy modele metal-fach z 562 sipma 1210 classic lub ursus z543/A. Którą polecacie głównie będzie robić siano i sianokiszonkę słomy tylko kilka belek . Ogólnie w roku zrobie maks 200 sztuk. będzie współpracować z ciągnikiem nh T4.75s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
josiek100    7

jeśli choszi o sipme korzystniejszy wyborem jesli chodzi o sianokiszonke będzie wybor modelu sipma 1211 lub 1221 cenowo od 1210 nie wiele będzie drozszy ale juz posiada mechaniczna blokade komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

200 bel rocznie przy koszcie usług maks. 20zł za belę to jest 4000zł rocznie - to gdzie sens kupna prasy ? I nic Cie nie obchodzi, ręce w kieszeni, żadne awarie masz w d*pie. Kup prase, paliwo, swoja robota, częste awarie, a przy tych prasach co wymieniłeś to nie myśl, że będziesz bez awarii jeździł... Co do czego to Cie to drożej wyniesie niż najęcie porządnej usługi.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał11    3
58 minut temu, Ursusc385 napisał:

200 bel rocznie przy koszcie usług maks. 20zł za belę to jest 4000zł rocznie - to gdzie sens kupna prasy ? I nic Cie nie obchodzi, ręce w kieszeni, żadne awarie masz w d*pie. Kup prase, paliwo, swoja robota, częste awarie, a przy tych prasach co wymieniłeś to nie myśl, że będziesz bez awarii jeździł... Co do czego to Cie to drożej wyniesie niż najęcie porządnej usługi.

A ja się z tobą nie zgodze jak swój sprzęt to swój jedzie czepia w każdej chwili i w pole. Oczywiście mogą zdarzyć sie awarie no bo to tylko sprzęt ale np nikt mu nie bedzie jechał specjalnie np do 5 bel. Sam planuje zakupić nową prasę Metal Fach z587. W tym roku sprzedałem Sipme z 2007 r i nie narzekałem na nią.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22
2 godziny temu, Rafał11 napisał:

A ja się z tobą nie zgodze jak swój sprzęt to swój jedzie czepia w każdej chwili i w pole. Oczywiście mogą zdarzyć sie awarie no bo to tylko sprzęt ale np nikt mu nie bedzie jechał specjalnie np do 5 bel. Sam planuje zakupić nową prasę Metal Fach z587. W tym roku sprzedałem Sipme z 2007 r i nie narzekałem na nią.

popieram cię w moim regionie ludzie nic chcą jeżdzić na usługi a jeśli już nawet to za 20 zł to oni nawet palcem nie kiwną bo sztuk mało to daleko jechać a i robota zrobiona aby zrobić na sztuki bele totalne flaki krzywe itp a tak to ja swoim sprzętem robie kiedy chce i o której chce nic mnie nie interesuje. prasa bedzie i tak z prowu.

A w dodatku założyłem temat żeby mi ktoś doradził bo to mój pierwszy taki sprzęt.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nikt nie chce przyjechać bo prasować się naprawdę nie opłaca u mnie w okolicy też nie ma chętnych . Raz dojazd drugi raz maszyna się zużywa, paliwo awarie. Ja robię  u siebie rocznie jakieś 1700 bel 130/120. Na czysto może z 9 tys zarobię jak bym najął to używana prasa jaką kupiłem wraca mi się 5 lat. jak nic się nic grubszego  zepsuje (sprzedam ją za parę groszy dołożę i znowu w kółko) . No wiadomo jak nie ma chętnych żeby w miarę terminowo  prasować to zawsze swoja to swoja. Usługi wykonują przeważnie ci którzy kupili nową prasę i myślą że kokosy zbiją puki nie ma 1 awarii   

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123
3 godziny temu, Rafał11 napisał:

A ja się z tobą nie zgodze jak swój sprzęt to swój jedzie czepia w każdej chwili i w pole. Oczywiście mogą zdarzyć sie awarie no bo to tylko sprzęt ale np nikt mu nie bedzie jechał specjalnie np do 5 bel. Sam planuje zakupić nową prasę Metal Fach z587. W tym roku sprzedałem Sipme z 2007 r i nie narzekałem na nią.

dokładnie, jeśli działki jeszcze są małe, i kręcenia więcej niż prasowania i rozrzucone... ale na 200 bel to i sipma z 279/1 starczy

Edytowano przez mszk8
literówka

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

może coś używanego, deutz rb3,20, greenland rf120l? części pasują z belarki unii, bo jest ich kopią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ursusa i Sipme Classic odpuść bo nie mają komory na zamki/haki a siłowniki hydrauliczne trzymają tylną klapę i niema pana we wsi prędzej czy później będzie się uchylać i po robocie. A Metal Fach walcowa zarżnie tego traktorka, bo tu bez 85-90km nie podchodź. A Ty masz trzy cylindrową zabawkę 75km, gdzie Ursus 5314 72km ma co robić rzetelnie i brak mu mocy. Co za niedobry człowiek Ci doradził brać z silnikiem trzy cylindrowym. Tylko i wyłącznie parzyście się bierze bo masz i kulturę pracy silnika i moc. Obstawiaj Sipme łańcuchową z blokadą komory na haki ostatecznie walcową/łańcuchową jak w podobnej cenie dostaniesz to mniej będziesz dobijał najwyżej a da nieco lepszy stopień zgniotu na kiszonce. Dla tych co mówią, że się nie opłaca kupować dla 200-400 bel rocznie to niech sobie przekalkulują ile wydadzą na usługi, ile się na żebrają by w czas ktoś zebrał i chciał łaskawie przyjść a to mało realne w dzisiejsze pogody itd. Tylko nie wiem, czy jest sens się pchać w nowe polskie za 60tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

mocy temu traktorowi nie brakuje a dawne czasy się skończyły że traktor 70 km miał 4 cylindry teraz tyle samo cylindrów ma traktor 130 km a to wszystko przez emisje spalin teraz wszystkie ciągniki do 75 km mają 3 cylindry a jesli nie to mają filtr dpf co moim zdaniem jest jeszcze wieksze dziadostwo ludzie te belerki ciągają nawet c-360 która świetnie daje sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Nie patrz co kto czym ciąga, bo ciągać można i koniem a prawdy ci nie powie, że traktor się gotuje a hektar roluje cały dzień i to na 1 polowej modląc się by tylko dokończyć prace i traktor się nie rozpadł a na koniec zamiast beli będą placki niezdatne do owinięcia. Prasa rolująca to taka maszyna, że szybko zweryfikuje w jakiej kondycji jest traktor i na co go stać, tym bardziej, że pracuje w wysokich temperaturach. A dlaczego nowa ma być i to krajowa co gorsze, UE dała kasę?. Tak jak pisałem MF Z-562 obstawiaj na końcu a na początku łańcuchowa ale z blokadą komory na haki. I dobrze sprawdź dilera czy rzetelny, niech na papierze daje wszystkie zasady gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

mam ostatecznie te dwie opcje  metal-fach z587 i ursus 543/A którą wybrać jedna i druga ma zamki hydrauliczne i pytanie jaki okres bez ingerencji to wytrzyma do prasowania na przyzwoitym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego z krajowych ja bym się nie pchał w nową z blokadą komory na hydraulikę bo to dziś działa loteryjnie a za pięć lat klapa uchylona non stop przy dobijaniu i zdrowie tracisz oraz czas. Odpuść sobie blokadę komory hydrauliczną w prasach krajowych jak już nastawiony na nową. Wymienić taki rozdzielacz potem to też są koszta a szczególnie w zachodnich. Koniecznie musi być nowa?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

musi być nowa i to do 55 tyś zł bo pieniądze z uni są wzięte jak bym kupywał za swoje to polskiej tez bym nie kupił ale nie można a nowa to nowa 2-3 lata raczej bez awarii 

Mam jeszcze na oku ferabioli entry 120 jakośc lepsza ale zaki tez hydrauliczne cena 60tyś brutto na pełnej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Te Feraboli to i Maschio i JD jest tylko w innym kolorze widzę. To już może Mascar Corsa 420L?, chyba ma komorę na haki. Szkoda, że nie masz drugie tyle by dołożyć do Krone Bellima F130 czy Case RB 344 z rotorem. Rotor piękna sprawa do siana. Wiesz tak to się mówi jak dają to kupować ale potem nie wiadomo kiedy będzie kasa znów i czy ktoś zechce bez haków prasę używkę kupić. Haki w komorze ,siatka i rotor to dziś podstawa oraz noże jak masz paszowóz, lub za kilka lat będzie. Trudny wybór bo krajowe firmy mają ceny z nieba a jakość z bazaru. Ale podstawa też by diler był w zasięgu ręki bo potem bieda serwisowa jak powie dostarcz prasę do mnie na warsztat bo są złe warunki pogodowe lub nie zrobię tego na miejscu i płać za lawetę człowieku. Jakich marek dilerów w miarę ludzkich z warsztatem własnym w zasięgu ręki masz do 50km?.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

metal fach sipma ursus i te włoskie wszystkie  to wwszystko blisko a do samej fabrykiw sokólce to też mam niedaleko a nie wymagam prasy niewiadomo jakiej bo mam małe godpodarstwo a prasa bedzie zakupiona po to żeby uniezależnic się od innych ludzi już nie raz miałem problem z pogodą przy zbiorze traw czy słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455

Czemu nie bierzesz pod uwagę Sipmy? Np. 1211, 1221 Farma Plus z blokadą komory na haki? Ta pierwsza na olx 44 500 netto, więc w kasie się mieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

na olx to różne rzeczy wypisują i trzeba z rozwagą czytać a z resztą nie kupie prasy 300 kilometrów od miejsca zamieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego roman099 a jakie okolice Ty jesteś. Tu kwestia dostania na papierze, w razie czego kto udziela gwarancji czy Sipma osobiście czy diler. Bo zazwyczaj na dilera jest wszystko zwalane a producent umywa ręce, bo powie, gdzie kupiłeś tam reklamuj a dopiero my zareagujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Nie wiem jak te nowe z 543. Ja mam z 2003 roku od nowości. przez pierwsze 10 lat robione około 2500-3000 bel w sezonie. teraz mniej . Z awarii to urwał się nagarniacz, wyjechany mechanizm podawania sznurka i jedno łożysko na łańcuchu. łańcuch jeszcze z rok i tez juz do wymiany będzie. Ja osobiście nie narzekam. W suchym roku na krótkiej jęczmionce ja jadę, a sipmy czekają na rosę. A i nie mam nic do sipmy czasem tylko pisze jak jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj