jacus

diagnostyka rozrusznika wysokoobrotowego

Polecane posty

jacus    3037

mam pytanie jak zdiagnozowac w domowych warunkach taki rozrusznik-wczoraj go wyciagnalem z ciagnika,- podpialem na kablach do drugiego ciagnika i tez nic ..nawet nie obrocil-  nie "cykal" jak zwykly przy awarii, jak go sprawdzic na stole -podpialem prostownik- masa do obudowy, plus na wejscie elektrowlacznika , kabelkiem stykalem i nic- cos zle robie ??? 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

sam rozrusznik mozesz sprawdzić z pominieciem włącznika elektromagnetycznego  i zdiagnozujesz czy siadł włącznik czy rozrysznik

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

podstawowa sprawa-trzeba podpiac akumulator a nie prostownik😊 i wtedy zadziala... do tego odpowiednie kable bo i te profesjonalne pozyczone od mechanika i te najtansze z marketu nie gwarantuja dobrego polaczenia, na szczescie rozrusznik dziala,

choc nie wiem czy to takie szczescie bo chyba akumulator padl a to wiekszy koszt, sprawdzalem aerometrem i pokazuje ze jest w pelni naladowany, takze wskazania prostownika tak pokazuja a kreci slabo nawet na pusto, jeszcze jutro sie pobawie- 8 na minusie to nie robota nawet w garazu...........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Odświerzam temat . Co mogło się stać, że czasami rozrusznik Magneton kręci na pusto albo kręci i nagle wyrzuca i znów kręci na pusto. Bendiks już wymieniłem i brak różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukasz2v51
      Witam.Mam pytanie czy miał ktoś z tym styczność na czym to polega w ciągnikach rolniczych.
      W samochodach wiem co i jak a w ciągnikach się nie orientuje.Ktoś może zna do tego jakiś program czy coś..??
      Mam trochę problem bo muszę zdiagnozować ciągnik Landini.Szarpie mi na światłach drogowych i mijania i nie wiem w czym problem.Aku nowy,ładowanie jest masa też.Tak że to odpada...
      A może ktoś zna jakiegoś diagnoste ciągników rolniczych w Lubelskim lub Mazowieckim..
      Za jakie kolwiek info z góry dziękuje....
    • Przez CrEAtivE82
      Rozpoławianie Pronara 82A wieniec rozrusznika 1600mth.
       
      Tak jak w temacie padł wieniec rozrusznika i czas rozpołowić traktor
       
      na co jeszcze zwrócić uwagę(sprzęgło napewno) i gdzie kupić dobrej kości części
    • Przez hanomag
      Mam problem z ciągnikiem CASE 956XL.
       
      Zimny silnik nie chce odpalić z rozrusznika, "na pych" odpala lekko. Gdy silnik jest rozgrzany, można go uruchomić rozrusznikiem, lecz kilka godzin później znowu nie można uruchomić z rozrusznika. Akumulator jest zdrowy.
       
      Proszę o wskazówki gdzie może leżeć problem.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Z powodu mojego wielkiego problemu z tym ciągnikiem o którym pisałem tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6064-odpalanie-mtz-a-zima/page__st__460 (trzeci post, zachęcam do lektury, może ktoś wpadnie na pomysł co go boli) przyszedł mi do głowy jeden pomysł. Otóż gdy go zapalam i chcę go trochę przeciągnąć to wyłącza mi się rozrusznik ( tak tak, cudowna blokada przed zapalaniem już zapalonego ciągnika ) poprostu rozrusznik akurat wtedy się wyłączy, jak już silnik łapie, ale jeszcze ma za małe obroty żeby samoczynnie podjął pracę. I tak sobie myślę żeby tą blokadę jakoś wyłączyć. Tylko problem w tym, że nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa. W katalogu znalazłem "przekaźnik blokady rozrusznika". Myślę że chodzi o ten przekaźnik z białymi napisami przy bezpieczniku 40A. Może mi ktoś powiedzieć, czy w ogóle da się zrobić coś takiego i jak? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
       
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c3197e1228e9f7d4.html
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8347db1bad4fd346.html
    • Przez Karo23
      Witam w szystkich forumowiczów. Mam problem z rozrusznikiem w kombajnie claas mercator 75. Podczas przeglądu kombajnu sprawdziłem rozrusznik, poniewarz bardzo ciężko kręcił. Okazało się, że ma przebicie na wirniku i tutaj moje pytanie do was. Jaki można zastosować zamiennik do OM352? Szukałem i znalazłem planetarny do perkinsa 6.354. Czy będzie on pasował do mojego silnika?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj