sumek666

Programy/aplikacje do tworzenia planu nawożenia azotem

Polecane posty

sumek666    5084

Cześć,

czy znacie i korzystacie z programów do tworzenia planu nawożenia azotem zgodnie z nową ustawą? jak to zrobić? jak ugryźć temat? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

a masz 100 ha chociaz ze chcesz plan robic ? wejdz na strone arimr sa podane wzory , takie same jak stosowalismy kilka lat temu przed tymi waganiami usiadz I policz to nie gryzie . jezeli chodzi o programy jak pytales to ciezki temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

podlegam ze względu na MR. 

pytam o programy na komputer a nie kartkę papieru i wzory :) 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

A ja właśnie polecam kartkę i długopis


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Aplikacje może nie perfekcyjne ale na początek ok przypuszczam że będzie podobnie jak z dopłatami na początku panika a okaże się prostsze niż na papierze  A przypominam że każda uprawa w gospodarstwie powyżej 10  ha jest traktowana jako intensywna (z wyjątkiem ogródka na warzywa  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie. Intensywna to taka gdzie nawozisz więcej niż XX kg azotu zależnie od gatunku. Przeważnie każda plantacja jest intensywna. 

(Uzupełnię te xx)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

O tak,intensywnie np na rzepak  powyżej 150 kg/ha itp -jak to dziś tacie poczytałem to powiedział,że nawozu na 2 lata chyba kupiliśmy 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, sumek666 napisał:

Nie. Intensywna to taka gdzie nawozisz więcej niż XX kg azotu zależnie od gatunku. Przeważnie każda plantacja jest intensywna. 

(Uzupełnię te xx)

byłem na szkoleniu które prowadził pracownik działu kontroli i tak to przedstawił nie mnie oceniać interpretację poszczególnych rolników wiem że obrona swoich racji leży po stronie rolnika (już skarżyłem ARiMR do sądu administracyjnego wygrałem ale koszt znaczny i też chodziło o interpretację )

15 minut temu, adam131 napisał:

O tak,intensywnie np na rzepak  powyżej 150 kg/ha itp -jak to dziś tacie poczytałem to powiedział,że nawozu na 2 lata chyba kupiliśmy 😀

A jeszcze prostuję tak bierzemy pod uwagę ilość stosowanego N ale wraz z N min. zawartym w glebie i stąd był wniosek że wszystkie uprawy są intensywne  (bo z tych 150 N musisz odjąć z 80 N min . To masz na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

Witam chciałem was zapytać czy jest jakaś alternatywa dla Asystent Farmera. Bo on jest płatny może znacie jakieś darmowe żeby zapisywać i potem wydrukowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

polecam farmnet 365 na początku trzeba trochę danych wprowadzić ale potem jest ok . liczy nawet zysk i nakłady finansowe jeżeli oczywiście wprowadzisz ceny materiałów, liczy NPK na hai wiele innych , jest darmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

a nie mylisz z 365 pocet? ja mam na androida 365 Cropp a na kompie farmnet, dane jednej i drugiej się automatycznie synchronizują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

Apropo asystenta farmera. Jestem w programie zrównoważonym i tam trzeba zapisywać REJESTR DZIAŁAŃ ROLNOSRODOWISKOWYCH te wydruki z asystenta różnią się od tego właśnie rejestru i w ARIMR powiedziano mi ze mam pisać rejestr a nie to co jest z asystenta A może jest jakas inna apka do czegoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

słuchajcie a plan nawozenia wszyscy musza miec ? czy jak nie ma hodowli i gospodarstwo ponizej 50 ha to nie musi miec ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojtas14    1

Tutaj jest pokazane chyba najprostsze rozwiązanie krok po kroku, właśnie to obejrzałem:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Proste , ale ten "program" bez pakietu Office 365 nie pójdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojtas14    1

Racja, bo to w sumie program samodzielny nie jest. Nie wiem czy to zadziała np. na Open Office, ale ja do lapka niedawno dostałam czasową wersję Office'a za free 😀 Trzeba będzie spróbować Open Office, bo on jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AF_Mirek
      W części forum dotyczącym warzyw i owoców wprowadzamy prefiksy. Oczywiście dotyczy to tematów, w których da się sensownie tak zapisać tytuł.
      To znaczy, że tytuły zakładanych wątków powinny wyglądać następująco:
      [malina] Ile sadzonek na 1ha?
      [truskawka] Zakładanie uprawy
       
      Czyli w nawiasie kwadratowym nazwa uprawy, zapisana w liczbie pojedynczej, a następnie zagadnienie, którego dotyczy wątek.
       
       
      Mam nadzieję, że prefiksy pomogą łatwiej znaleźć wątki dotyczące konkretnych zagadnień, problemów.
    • Przez AF_Mirek
      W części forum dotyczącym warzyw i owoców wprowadzamy prefiksy.
      To znaczy, że tytuły zakładanych wątków powinny wyglądać następująco:
       
      [malina] Ile sadzonek na 1ha?
      [truskawka] Zakładanie uprawy
       
      Czyli w nawiasie kwadratowym nazwa uprawy, zapisana w liczbie pojedynczej, a następnie zagadnienie, którego dotyczy wątek.
       
      Mam nadzieję, że prefiksy pomogą łatwiej znaleźć wątki dotyczące konkretnych zagadnień, problemów.
    • Przez alvaroalvaro78
      Jak w temacie - macie namiar na darmowy program do tworzenia takich map ? Farm Work Office 16 nie chcę przejść procesu aktywacji w wersji trialowej , na SatAgro też pomimo stworzenia granic pola nie da sie stworzyć mapy aplikacyjnej.
    • Przez Magda_86
      Witam.
       
      Ostatnio mi ktoś powiedział, że oprócz książki oprysków kazdy rolnik musi prowadzić plan nawozowy. Czy to prawda? 
       
      Chciałam dodać ze nie mam zwierząt i mam trochę mniej niż 15 ha - głównie produkcja zbóż. W 2014 otrzymałam MR
    • Przez AleksanderX
      Uprawiam 51 ha pszenicy stosuję nawożenie azotowe mineralne w ilości 95 kg N na ha. Czy mam obowiazek sporządzania  planu  nawożenia .nie stosuję nawożenia organicznego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj