Darozioom

zaprawianie pokrojonych sadzeniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darozioom    0

Witam 

Czy to prawda że pokrojone ziemniaki nie mogą być zaprawiane przed sadzeniem? Pytam bo udało mi się znaleźć w dobrej cenie ziemniaki odmiany Catania jednak są dość duże i warto by było je pokroić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

Zdarzyło się nam zaprawić niekrojone zbyt dużą dawką prestige-a i wschody były opóźnione i nierówne na sadzarkach tak przedawkowanych bo zbrakło zaprawionych właściwie na całe pole i było jednoznaczne porównanie. 
Jest jeden problem jeszcze - czym zaprawić bo prestige chyba wycofują jak i neoinikotynoidy aby można było od drutowca ochronić.
Oczywiście zaprawa nawet grzybobójcza osłabi energię wschodów ale mniejszą dawką.?.... . Krojenie jest bardzo ryzykowne jeśli niepewne sadzeniaki bo jeden z clavibacter potrafi na nożu roznieść chorobę na wiele krzaków i szybko po krojeniu zaprawić (natychmiast) czymś co bakteriobójcze a nie parzące. Dawki minimalne jak do oprysków nalistnych jakiego miedziana plus ok 60% zalecanej zaprawy do ziemniaków było by rozsądnym eksperymentem. Jest jeszcze czas i można test jaki przeprowadzić nastawiając w jakim pojemniku zaprawione krojone i niezaprawione. czy skiełkują 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mirek0829
      witam
      czy ktoś z was sieje zboże zaprawiane na mokro siewnikiem unia polonez, jeżeli tak to czy ziarno jest normalnie podawane, nie zapych i jakoś inaczej trzeba ustawia siewnik?
    • Przez rudinho11
      Mam zamiar zrobić z mieszalnika do paszy, zaprawiarkę do zboża.
      Mam mieszalnik 750 kg, zamontował bym do niego na wierzchu 3 dysze od opryskiwacza, którymi podawałbym zaprawę. Dysze pryskałby od góry na zboże. Kompresor robiłby ciśnienie, potem podłączył bym zbiorniczek z zaprawą (na mokro) i dalej wężykiem do dysz.
       
      Moje pytania:
      1.Czy zaprawa będzie dobrze wymieszana?
      2.Mieszalnik nie będzie mielił zboża, albo robił połówki itp. ?
      3.Czy zboże uderzające o plastikowe dysze nie zniszczy ich?
      4.Zaprawia może ktoś tak zboże? jakie są efekty?
       
      Pozdrawiam.
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.

    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj