Wojtek026

Dmuchawa spalinowa w gospodarstwie

Polecane posty

Wojtek026    76

czy ktoś posiada i jakie ma zastosowania, czy sprzątnąć podwórko z resztek siana słomy trociny, czy wydmuchać kurz z ciągnika czy prasy to przydatne narzędzie, myślałem o narzędzi stihlla i co sądzicie o funkci odkurzacza

https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/urzadzenia-czyszczace/dmuchawy-i-odkurzacze/Dmuchawy-spalinowe/22400-360/bg-86.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

Mam stihla sh86 i jest z funkcją odkurzacza ale tego się praktycznie nie używa, dmuchawa jak najbardziej się przydaje, sprzątnąć liście z kostki, przedmuchać prasę czy też inna maszynę, ale nie w kabinie ciągnika bo będzie tylko wielki tuman kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

czyli co nie polecasz dokupywać tej funkcji odkurzacza, kabina nie ale silnik przedmucham i chłodnice w ciągniku? prase przedmucham? czy podwórko z resztek siana słomy czy jak piłą coś poprzeżynam trociny wydmucham? w budynkach np. w todole tok wydmuchać się da z piachu lub garaż po ciagniku ten piach wydmuchać? często tego używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Kobite przedmuchasz...

  • Like 1
  • Haha 3

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

Chłodnicy nie przedmuchasz chyba, że masz dobry dostęp bo pod skosem to szału nie ma, w pomieszczeniach wydmuchiwanie to też nie bardzo bo kurz unosi się w powietrzu i wszędzie osiada. Kupowałem używaną dmuchawę to była z funkcją odkurzacza ale gdybym kupował teraz nową to bym tej opcji nie brał. Używam ją w sezonie do wyczyszczenia prasy kilka razy i z tym bardzo dobrze sobie radzi, czasem z nawozu ciągnik i rozsiewacz ogarnąć przed myciem i kostkę sprzątam jak liście są czy tam inne zanieczyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Do czyszczenia chłodnicy to kup pistolet do dmuchania do kompresora, przy okazji przydaje się do czyszczenia kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tym pracuję dosyć często, ale to hysqvarna - plecak, chłodnice spokojnie dmuchnie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam stihla i codziennie sprzątam stół paszowy po ścieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomasek
      Szukam w imieniu szefa pracownika do pracy na gospodarstwie o profilu hodowli trzody chlewnej "pastwiskowej" i ekologicznej uprawy zbóż.
      Poszukuje człowieka głownie młodego 18-27 lat z prawo jazdy kat.b mile widziane T z umiejetnosciami jazdy ciagnikami rolniczymi i obsługa ładowacza czołowego   jak rowniez mile widziana obsługa kombajnu zbozowego, człowieka który jest chudy i w miare zwinny bez nałogów i nie bojacego sie równiez cieżkiej pracy fizycznej ( scielenie, koszenia kosa spalinowa, itp) mile widziane doswiadczenie przy insyminacji macior i kastrowaniu warchlaków oraz jakies doswiadczenie z tucznikami mile widziane:)  jezyk niemiecki albo angielski w podstawowym stopniu wymagany i checi do pracy przedewszystkim.Praca legalna na umowe o prace i z pełnym ubezpieczeniem w AOK, wynagrodzenie na poczatku 1200E netto za 200godzin w miesiacu czyli 8,5Ebrutto/H co do nadgodzin wypłacane sa w kwocie brutto do reki, nocleg i ciepły posiłek gratis, praca praktycznie  od zaraz
       
       
    • Przez malopolanin64
      Panowie warta cos ta dmuchawa i ta wydajnośc jest rzeczywista?
      https://www.olx.pl/oferta/dmuchawa-do-zboza-przenosnik-30t-h-CID757-IDgtoHh.html#54296df39d;promoted

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Drodzy Agrofotowicze i rolnicy doradzicie mi jaką zachodnia używaną dmuchawę musiałbym kupić do zboża żebym w miarę sprawnie rozładował przyczepę 6t ? 
      Na ogłoszeniach widuję różne , przeważnie od 2,2 kW do 7,5 kW z jakimiś dozownikami i którą wybrać w miarę rozsądnych pieniądzach ? zboża pod dmuchawę mam nie dużo z 12 t owsa 15 t  pszenicy i 10 t jęczmienia a resztę to żmijką i prosto z przyczepy , dotychczas pożyczałem dmuchawę tłoczącą NEURO 2,2 kW ale 6 t zboża to około 1,5 h do 2 h roboty jest i to mnie nie satysfakcjonuję. 
      Budżet to tak do końca nie jest określony około 3 tyś . 
      Zachęcam do dyskusji      
            Pozdrawiam
    • Przez nomysz14
      Sprzedam dmuchawe do zboża bez silnika orginalna plus rury transportowe komplet cena 700 zł  numer tel.504025204

    • Przez dawidjachim1
      Witam, sprzedam dmuchawę ssąco - tłoczącą.
      Rok produkcji 2006.
      Silnik 11,25 kw.
      Długość ssania 4m (fi-150).
      Długość tłoczenia 11m (fi-160).
      W zestawie klamry, kolana, końcówka kierunkowa, ssawa klasyczna oraz nowa ssawa "rurowa" świetnie nadająca się do silosów zbożowych. Dmuchawa mało używana, średnio 150 ton na sezon.
      Wydajność to jakieś 45-50 minut 8 ton pszenicy. 
      Cena zimowa do nie wielkiej negocjacji.
      Lubuskie
      TEL. 725-609-176






×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj