Mariusz998

Przyczepa hakowa

Polecane posty

Mariusz998    0

Witam,

Czy ktoś posiada przyczepę hakową.

Zastanawiam się nad zakupem.

Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

PH (1.1).png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz998    0

Użytkowanie przyczepy w gospodarstwie rolnym - krowy mleczne.

Zwożenie bel słomy, siana, siano-kiszonki, zboża, kukurydzy na kiszonki itp. jak to w gospodarstwie.

Zastanawiam się, czy taka przyczepa plus kilka kontenerów, nie byłaby bardziej uniwersalna niż zwykła przyczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Konteneru na polu raczej nie zostawisz, wywrotka tez to nie jest więc dla mnie lipa


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, Mariusz998 napisał:

Użytkowanie przyczepy w gospodarstwie rolnym - krowy mleczne.

Zwożenie bel słomy, siana, siano-kiszonki, zboża, kukurydzy na kiszonki itp. jak to w gospodarstwie.

Zastanawiam się, czy taka przyczepa plus kilka kontenerów, nie byłaby bardziej uniwersalna niż zwykła przyczepa.

Ciekawe jaka cena, ale ja chętnie chciał bym mieć taką przyczepę.

1. Kontenery można kupić używane wcale nie tak drogo kosztują

2. Dzięki pt. 1 Mamy wywrotkę z kilkoma skrzyniami. Np do wożenia gnoju, jeden kontener stoi pusty przy oborze na płycie i ktoś go ładuje, a drugi kontener w tym czasie już załadowany jedzie na pole.

Albo kilka platform do zwożenia słomy

3. W razie wpadki sam wyjedziesz, włączasz mały bieg bez gazu i zaczynasz zdejmować kontener gdy on zaczyna dotykać ziemi wtedy ciągnik przesuwa się do przodu, gdy więcej już się nie posunie bo kontener prawie zdjęty, zatrzymujesz się wciągasz kontener na siebie i proces zaczyna się od nowa i tak w koło aż dotrzesz do twardego gruntu.

4. Możesz wyciągać różne zakopane rzeczy typu kombajny ciągniki. Rozkładasz hak do tyłu, podczepiasz linę i składając hak lina wyciąga zakopaną maszynę.

 

 

Tylko coś mi się zdaje że ta rama jest cholernie droga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

A mi się wydaję że to tylko tak ładnie się piszę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ładnie czy nie ładnie. Sprzęt na większe gospodarstwa gdzie pracuje kilka ludzi, bo jak ktoś w pojedynkę obrabia to na cholerę  u pusty kontener pod oborą gdy gospodarz jedzie z drugim pełnym na pole. Wtedy nie ma racji bytu, ale większe gospodarstwa jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz998    0

Sprawdzałem ceny, przyczepa hakowa z oferty OLX ma 12 t ładowności cena 55 tyś., plus kontener (nowy) w zależności od wielkości rodzaju od kilku do kilkunastu tyś..

Przyczepa dwuosiowa z obrotnicą 12 t ładowności, ceny od 45 tyś., do 50 tyś. w zależności od firmy.

Hak plus kontenery wyjdzie drożej, jednak wydaje się być bardziej uniwersalny. Fakt, bardziej się przyda w gospodarstwie rodzinnym, większym, gdzie jest kilka traktorów, które może obsługiwać przynajmniej 2 osoby. 

PS Przeglądając oferty, natknąłem się na ofertę z przyczepą z wymiennymi nadwoziami. Są to nadwozia dedykowane do konkretnych zadań: typu skrzynia, przewóz słomy, rozrzutnik idt...Takie rozwiązanie wydaje się być bardziej uniwersalne niż przyczepa hakowa, bez problemu może być także użyte w mniejszych gospodarstwach, jednoosobowych. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Poniżej kilka zdjęć.

 

WN (1).png

WN (2).png

WN (3).png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Ja bym kupił na twoim miejscu skorupę z wywrotem na bok i platformę do bel jakąś używaną czy coś. Wyjdzie pewnie taniej i wygodniej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przekładanie zabudowy to za dużo zabawy, Ja mówię tylko o hakowcu nic więcej.

 

No i raczej nie hakowcu pronar. Raczej nie zaufał bym tej marce w maszynie tego typu. Tam jest już za dużo technologii z którą pronar raczej nie do końca sobie poradził. Np ten głupi hak, ciekawe czy to jest ich produkt czy zewnętrzny. Bo jeśli ich to różne cuda mogą się z nim dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz998    0

Wielkie dzięki za wszelkie komentarze i opinię.

Czasem człowiek się zafiksuje na jakieś rozwiązanie, warto wtedy posłuchać opinij innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Bardzo fajne rozawiązanie z tą przyczepą hakową

To rozwiązanie jest dość popularne w Szwecji (generalnie w Skandynawii). W czasie żniw widywałem porozkładane po polach kontenery i właśnie hakowce które je zwożą/rozwożą. 

Do wyboru jest sporo rodzajów kontenrów (m. in. beczki, platformy, kłonice, itp). W Polsce są już firmy które robią taki sprzęt na zamówienie pod konkretne potrzeby.

Co do ekonomii to:

1 hakowiec z kontenrem > 1 przyczepa

1 hakowiec z 2 kontenerami < 2 przyczepy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Narko
      Witam.
      Panowie jest dylemat. 
      Od dluzszego czasu rozgladam sie za przyczepa z trojstronnym wywrotem DMC 8T. Wertuje ogloszenia w poszukiwaniach D55,co ciekawsze gdzies daleko w PL ale ogolnie w cenie do 12tys zl to ogolnie ciezki temat,szczegolnie te ktore sa "pod domem". Czemu 12 tys zl… z sensownym remontem chcialbym sie zamknac w granicach 15-16tys zl… mam malutkie gospodarstwo z ambicjami i mozliwosciami na wiecej. Nie szukam przyczepy za te 20-30 tys. gdyz nie bedzie to rentowne. Przyczepa ma sluzyc jedynie do zworzenia zboza z pol oddalonych do max 2km od gospodarstwa. Transport zboza do skupow itp to raczej zamawianie patelnii,gdyz nie mam w najblizszej okolicy sensownego skupu… podkarpacie,powiat lubaczowski. Mam spory dylemat  w kwestii tego transportu czy oplaca sie targac zboze samemu do skupu taka jedna przyczepa na odleglosc tych powiedzmy 30km (ciagnik Jumz)? Zboza srednio te 50 ton a jest realna szansa kupic zieme i wycisnac z gospodarstwa 100 ton.Teraz tak:
      -kupic przyczepe jak najtanszym kosztem za kilka tys. zl  by tylko zwiezc zboze do domu  a na skup patelnia?
      -kupic sensowna przyczepe i byc niezaleznym?
      - ogolnie co sie bardziej oplaci … targac samemu plony czy zamowic patelnie na odleglosc tych 30km?
      Zakladajac,ze druga mozliwosc jest sensowniejsza to teraz mam kolejny dylemat. Wybrac polska D55 czy sprowadzic sobie z DE ? Wertujac ogloszenia mozna w Niemczech kupic ciekawa przyczepe w przyzwoitym stanie ( trojstronny wywrot,dmc 8t) w cenie 1500-2500 euro w zaleznosci czy burty drewniane czy metalowe. Wiekszosc z nich ma hamulec najazdowy,ktore da sie zarejestrowac. 
      Zakladajac,ze w Niemczech kupilbym przyczepe do 1600 euro ( drewniane burty w tej cenie) to z transportem i wszelakimi kosztami z zarejestrowaniem to bedzie koszt ok. 10 tys zl.  W tej cenie czy to D55 czy zachodnia to w obu przypadkach bedzie piaskowanie,malowanie, nowe metalowe burty itp. Remontujac przyczepe zachodnich marek takich jak w tytule bedzie problem z czesciami? Regeneracja obrotnicy bedzie mozliwa?  Czy kupic w DE np. taka przyczepe i nie bawic sie w grubsze remonty?
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/8-tonnen-kipper-anhaenger-wagen-dreiseitenkipper/944512667-276-1229
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/auwaerter-kipper-dreiseitenkipper-8-t-kein-krone/1005245008-276-17716
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/reisch-8t-3-seitenkipper/1002995724-276-5834
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/kipper-steib-8-tonnen-3-seiten-2-stueck-vorhanden/1016667730-276-2917     cena za jedna 2400 euro do negocjacji.
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/dreiseitenkipper-kipper-anhaenger-8t-3-seitenkipper/1014757114-276-2725
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/top-preis-8t-kipper-mit-luftdruck-anhaenger/1011077647-276-2573
      Jak Wy to widzicie… doradzcie cos?
       
    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj