wojtek1312

Opinie Renault

Polecane posty

wojtek1312    10
Witam rozważam zakup ciągnika Renault i prosił bym o parę opinii i wskazówek czy warto kupić i na co zwrócić uwagę. I czym się różni model 110.14 od 110.54 Gość mówił że będzie miał renowke 110 i nie wiem co tam dalej dokładnie ale ponoć 92 rok i skrzynia z 3 polbiegami i tu pytanie jak one mają z tymi polbiegami na jakiej zasadzie to działa? I jak jest z pod nośnikiem u nich czy lepiej szukać z ehrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

poszukaj na forum tu jest chyba więcej tematów o renowkach niż o ursusach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukcio    2

modele z końcówką .54 mają niby mocniejsze skrzynie i silnik a i chyba .54 były młodsze bo .14 to chyba w 80 latach a .54 to około chyba 88 i wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej wiosce dwóch moich znajomych mają Renault . Jeden ma 120.14 a drugi 113.14. Ten pierwszy jest katowany robi najcięższe prace i nic z nim się nie dzieje . Tamten drugi ładny zadbany , na początku po kupnie tylko coś ze sprzęgłem robił a teraz jest ok. Ogólnie jak z nimi rozmawiałem to mówili że tak jak ze wszystkim jak kupisz zadbany to będzie jeździł a jak kupisz trupa to będziesz bulił grube tysiące .

Osobiście kupił bym taki ciągnik ale jakbym już miał gospodarstwo które by mi dawało duży dochód . 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

seria 14 od 83r, seria 54 od 90 aż do 2000r.

skrzynia tractronic jest bardziej wymagająca, trzeba lać odpowiedni olej i w odpowiednich odstępach czasu, to nie machanik że na jednym oleju polata 10-15 lat bez większych strat, do tego sprzęt i osoba do serwisowania, tu byle wiejski mechanik od łursusa nic nie zdziała


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, izydor6280 napisał:

seria 14 od 83r, seria 54 od 90 aż do 2000r.

skrzynia tractronic jest bardziej wymagająca, trzeba lać odpowiedni olej i w odpowiednich odstępach czasu, to nie machanik że na jednym oleju polata 10-15 lat bez większych strat, do tego sprzęt i osoba do serwisowania, tu byle wiejski mechanik od łursusa nic nie zdziała

Dlatego ja chyba jednak wolę łursusy hehe. Chociaż ciągnie do wygody też .. ale jak ktoś ma dużo bardziej rentowne gospodarstwo to może sobie pozwolić na kupno wygodniejszych maszyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

z U jest ten problem że nie ma dobrych części, tylko Waryński próbuje coś klepać, co prawda lepsze niż większość rzemiosła klepana na bliskim wschodzie, ale to nadal nie ta jakość jak w 80-90 latach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niestety tak jest .. wiedzą że jak zrobia coś dobrego mniej awaryjnego to mniej im pieniędzy w kieszeniach zostanie. Ale pewnie też jakby zaczęli części z lepszych stopów to pewnie ceny były by porównywalne do zachodnich i wtedy ludzie by przestali inwestować w ursusy tylko woleli by jeździć chociażby jakimś Renault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Ale to raczej z każdym tak jest ze jak trafisz zadbany model to się pocieszysz tak chyba ze wszystkim jest🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj