Skocz do zawartości
krzychu1234

Hydrauliczny napęd motowideł w Bizon Z058

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon

krzychu1234    0
Napisano (edytowany)

witam.chciałbym sie dowiedziec co sadzicie o hydraulicznym napedzie motowideł w bizonie rekordzie.ta wiedza jest mi pilnie potrzebna.

Bizon Rekord, a nie Record

Edytowano przez krolikNH

Powiem tak.Pewien gość z sąsiedniej wsi kupił takiego rekorda z napędem hydraulicznym motowideł,rocznik chyba 1982.Nie wiem nic kąkretnego na ten temat bo ten gość jeszcze nim nie młucił,ale moje zdanie jest takie:

-gdy masz ten napęd masz dodatkowo 5 wąż to dodatkowe obciążenie dla hydrauliki nie dużo ale zawsze coś,

-gdy masz normalny pasek gdy on ci np pęknie to zapłacisz za niego grosze,a gdy siądzie ci taki napęd to chyba będzie trzeba trochę więcej wyjąć z kieszeni :)

-w tych nowszych rekordach przestali już chyba montować ten napęd to chyba świadczy ze on się raczej nie sprawdził. :)

-W moich okolicach wszyscy mają napęd na pasek i jeszcze chyba nikt nie narzekał B)

Ale to tylko moje zdanie sam nie jestem użytkownikiem takiego napędu może inni będą wiedzieć lepiej :) .

Pozdrawiam :)

slawek3220    595

u nas znajomy parę lat kosił bizonem 5056 jest to wersja eksportowa i w nim jest założony hydrauliczny napęd oryginalnie wadą u niego było to że nie można było zwiększyć-zmniejszyć obrotów nagarniacza chodził cały czas z jednakową prędkością oraz strasznie się grzał ten silnik hydrauliczny nie można było się do niego dotknąć a po zatym owinąć to i tak się owijało no a minus paska to tyle że parę łożysk i kółek jest więcej

Wiadomość z agroFakt.pl

krzychu1234    0

dzieki B) .mam jeszcze jedno pytanko:czy warto dokonac zakupu Bizona 5058(wersja eksportowa sprowadzona ze szwecji)stan wizualny bardzo dobry.sieczkarnia. ok 2000 mth.czym rózni sie on od serii krajowej? :) z góry dziekuje.pozdro

MANIEK416    0

Z hydraulicznym napędem motowideł nie ma problemów, to z paskiem stale coś się dzieje, jeżeli u twojego znajomego była cały czas ta sama prędkość to ma uszkodzony regulator obrotów (taki duży zawór z pokrętłem w BS-ach wmontowany w pulpit kontrolny) niema się czego bać u mnie w BS-ie chodzi to bezproblemowo a jak dbasz tak masz.

tomek73    188

U nas miał to znajomy to mu się psuło i wreszcie wyrzucił i założył pasek.Ja mam pasek i nie ma żadnych problemów.pasek mienie raz na 10 lat.

slawek3220    595

znajomego bizon 5056 ma większy zbiornik na zboże czujniki strat ziarna podwozie rekorda i chyba gardziel większa [zwiększona przepustowość]i u niego była fabryczna sieczkarnia

Henius91    584

wedlug mnie taki naped hydrauliczny jest zbedny... jezeli masz sprawny regulator obrotow nagarniaczy przy napedzie na pasek to taki silnik hydrauliczny niczym lepszym sie nie wyrozni. w BSie na ktorym robilem kurs kombajnisty strasznie grzal sie olej w tym napedzie. tego pokretla od regulacji obrotow nagarniacza nie mozna bylo dotknac takie bylo gorace...

david85    1

Moim zdaniem rozwiązanie z silnikiem hydraulicznym jest mniej skomplikowane a co za tym idzie dużo lepsze jeżeli silnik był gorący to może porostu jest zbyt słaby w porównaniu do obciążenia przy którym musi pracować z resztą już chyba wszystkie nowe kombajny mają na motowidła silnik hydrauliczny sam myślę żeby taki założyć w bizonie nie wiem tylko jaki wydajny musi być

Mareczek78    1

Napęd hydrauliczny - bardzo fajne rozwiązanie, aczkolwiek w bizonach z058 gorzej z jakością podzespołów. Znajomy miał taki napęd, grzał się, a potem po kilku latach nie miał siły nagarniać jak zboże było tęgie. Na pasek mniej kosztowne rozwiązanie.

Henius91 napisał,że inne kombajny mają taki napęd - pewnie że mają, tyle że lepszej jakości i tam to chodzi. W z058 widocznie napęd taki był awaryjny, że pod koniec produkcji z058 z takiego rozwiązania zrezygnowano.

Ale prawda taka - wszystko dobre i cieszy jak działa.

Mariusz90    8

ja posiadam w swoim rekordzie napęd hydrauliczny motowideł. jestem zadowolony z tego rozwiązania, nawet wizualnie nie ma tych osłon na boku hedra. Kombajn pracuje u mnie 15 sezonów (ok 120 ha na sezon) i nie było z tym problemów. a to ze silnik hydrauliczny jest gorący to chyba normalne, nie jest po to żeby go dotykać, ma spełniać swoje zadanie i to robi;)

Adriano1232    0

W BS-ie ten napęd zdaje egzamin i o wiele mniej komplikacji na hederze. Co do grzania to nic dziwnego że się grzeje w końcu to podstawowe prawa fizyki. Nie zapominajmy że olej kierowany jest pod ciśnieniem, a silnik hydrauliczny musi wykonać swoją prace.

grzesiek4    0

mam takiego rekorda z nagarniaczem hydraulicznym i mam załozone chłodnie oleju na powrocie do zbiornika i jest spokój zero kłopotów

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek
      jakie powinny byc robocze (max) obroty silnika i jakie powinny byc max obroty mlocarni? bo u mnie chyba cos jest nie tak...

i wie ktos moze gdzie jest czujnik obrotow silnika?
    • Przez Rapid22
      Witam jeżeli ktoś mógłby pomóc mam taki problem potrzebuję jakiegoś schematu lub zdjęcia podłączenia dmuchawy nawiewu kabiny w Bizonie Z058 rocznik 1989. Generalnie najbardziej potrzebna mi jest jak to idzie na te trzy klawisze samochodowe na górnym panelu. Szukałem info w necie na ten temat jedynie natknąłem się na schemat instalacji bizona rekord ale jedynie jest na nim schemat podpięcia górnych świateł roboczych, które i tak nie za bardzo odpowiadają tej wersji którą mam. Jeżeli ktoś cokolwiek ogarnia w tym temacie proszę o pomoc lub jakąś wskazówkę.
    • Przez Rapid22
      Witam mam pytanie czy może wie ktoś lub ma jakiś schemat instalacji połączeń elektrycznych w kabinie Bizon Rekord Z058 z 1989 roku. Co prawda posiadam cały schemat inst. elektrycznej jednak zawiera ona jedynie połączenie górnych świateł kabiny. Brakuje mi podłączenia wycieraczki na klawisz oraz dmuchawy. Problem polega na podłączeniu kolorów kabli do klawisza/przycisku włączenia jest tam kila różnych kolorów kabli chodzi aby odpowiednio je połączyć na przycisk. Jeżeli ktoś wie jak to ma być lub ma coś na ten temat proszę o odpowiedź w komentarzu
    • Przez michasko
      Mam pytanie czy ktoś wyciągał orbitrol, bo gdzieś od góry leci mi olej nawet teraz jak kombajn jest nie ruszany to kapie. Oringii tam gdzie rurki przechodzą wymieniłem i nic nie pomogło
    • Przez Dario23
      Cześć!

Zakupiliśmy niedawno niebieskiego bizona rekorda (rok produkcji 2001) i mamy problem ze sprzęgłem. Tam zdaje się jest sprzęgło hydrauliczne, a zbiorniczek na płyn, z tego co mi brat mówił, znajduje się chyba przy drążku zmiany biegów. Płyn jest, natomiast problem polega na tym, że sprzęgło łapie dopiero przy na maksa wciśniętym pedale sprzęgła. Na pewno musi być jakaś regulacja, więc jeśli ktoś z was ma takiego rekorda to prosiłbym o pomoc jak i gdzie je ustawić.

Jeszcze jedna mała sprawa. Na joysticku od jego zewnętrznej strony tam gdzie znajduje się palec wskazujący jest przycisk, o którym instrukcja obsługi nic nie mówi. Czy wiecie do czego on służy?

Jeśli posiadacie lub posiadaliście takie rekordy - niebieski z lat 2000-2004- to napiszcie proszę na co zwracać uwagę przy ich użytkowaniu, co wymienić przed sezonem i czy jest duża różnica w użytkowaniu w porównaniu do bizonka Z056.

Dzięki z góry za wszelką pomoc!