karol2306

Case MX 135 - Jaki tłumik drgań wybrać ?

Polecane posty

karol2306    12

Witam

Wymontowałem tłumik drgań i muszę go wymienić. Czy jest ktoś z forumowiczów kto to już wymieniał i podpowie na jaki wymienił?? Czy oryginał czy zamiennik? Znalazłem zamiennik niby firmy LUK ale spawy na zdjęciu są takie jakieś "słabe". Boje się że nie wytrzymają obciążenia u puszczą podczas pracy..

image.thumb.png.1d907668e4b6b6e89af1b355509d016e.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

luk dobra firma sprzęgieł. W autach mnóstwo się tego zakłada. Zobacz jeszcze Sachsa ale nie wiem czy do ciągników też robią Edit prr zagalapowałem się. Luk robi też dwumasy i tłumiki a sachs tylko sprzęgła i amortyzatory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek68    0

Demontujesz tłumik wylotu spalin następnie odkręcasz plastikową osłonę wałka jest w dwóch częściach odkręcasz cztery śruby łączące  wał z tłumikiem drgań i

 

cztery śruby od strony skrzyni wyciągasz wał odkręcasz osłonę metalową od silnika  i odkręcasz tłumik  drgań trzy godziny spokojnej roboty bez rozpoławiania powodzenia 

 

ja regenerowałem tłumik drgań w Mielcu koszt 450zł firma kolmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

I jak działa po regeneracji i na czym dokładnie polegała?? Wymianie sprężyn czy coś więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek68    0

wymiana sprężyn na pewno  i wygląd jak nowe  trwało to trzy godziny  i odbiór tak jak od ręki. sprawuje sie dobrze ale mam problem przy ruszaniu ciągnikiem przy małych obrotach silnika słychać jakieś uderzenie niby ze skrzyni jak ruszam przy obrotach powyżej 1300  jest dobże  może miałeś coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

U mnie w mx pojawiły się drgania w przedziale obrotów 1600-1800 później drgania ustępuj. Czy to może być wina amortyzatora? Może sprzeglo wiskotyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Narazie czasu brak. Czy można jakiś czas jeździć z uszkodzonym tłumnikiem czy raczej wymianiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Jeśli masz uszkodzony to wymień. Ja zamówiłem jak wymienię to dam znać czy pomogło🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wystarczy ściągnąć wał kardana?

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Musisz zdjąć wydech. Odkręcić osłonę plastikową i metalową blachę. Wał odkręć tylko od tłumika. Od skrzyni nie musisz ( po odkręceniu od tłumika cofnij delikatnie wał w stronę skrzyni) i wyjmiesz tłumik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dzięki, obrobie sie w polu to tam zajrzę. Chyba od razu zajrzę do skrzyni bo  slizga mi sie 3 półbieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszalp    1

Witam, tłumik nowego typu pasuje p&p w miejsce starego? Trzeba coś przerabiać? W innym temacie natknąłem się na informację, żę trzeba toczyć koło zamachowe, prawda to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Tak to prawda. Nie produkują już starego "oryginalnego" typu. Zostaje tylko zamiennik jak wyżej na zdjęciu. Trzeba roztoczyć koło zamachowe bo jest inna średnica tłumika. Śruby montażowe są jak w orginale

IMG_20200330_112036.jpg

Edytowano przez karol2306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMX150    0

Koledzy czeka mnie wymiana tłumika drgań w case mx 150 i zastanawiam się który wybrać, LUK czy GB? LUK jest większy i wiadomo trzeb toczyć koło ale wiadomo też że jest dobrej klasy, GB lub DB z kolei to zamiennik podobno włoski i choć 100zł droższy to nie trzeba toczyć koła, ale jego nazwa nic mi nie mówi, pomrzecie który lepszy?

tłumnik gb.jpg

tłumnik liuk.jpg

Edytowano przez MarcinMX150
poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zabrałem sie za rozbieranie ciagnika, narazie jestem na etapie ze wszystko odkrecone i czekam na wozek do rozjechania. Zlapalem za wal kardana a tam z dwuch stron jebitny luz... czy tak ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mx 135, rozjeżdżam bo bede wymieniał tarczki na półbiegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie wiem czy opisze ale jakies foty wstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

Witam! jestem w trakcie kupna właśnie case MX 135 i dzisiaj trafił mi się ciągnik który wygląda naprawdę ładnie ale zaskoczyło mnie dziwne pukanie a wręcz jakby walenie na bardzo wolnych obrotach to jest jakieś 7800 no taki ustawione minimalne obroty które są ogólnie zbyt małe jeżeli poddam do 8500 problem jakby ginie . Te odgłosy pochodzą z nad tylnego mostu bardziej i od góry skrzyni. Zastanawia mnie również ruszanie czy przełączanie półbiegów takie dziwne odgłosy i szarpanie. Coś z nimi jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Obroty jakie powinny być to 900. Ustaw takie.  Szarpanie przy zmianach półbiegów to norma i każdy tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez TheZielonyJohny
      Witam
      Proste i szybkie pytanko 
      JD 6130R AQ ( AP nie wchodzi w grę ) czy Case Maxxum 135 CVX ?
      Macie jakieś porównanie ? 
      Ciągnik przeznaczony do pracy z rozsiewaczem 2750l +700kg waga własna, opryskiwacz 3000l +2t waga własna, transport. 
      Teren podgórski. 
      Chodzi mi tylko i wyłącznie o pracę, ceny znam. 
    • Przez ursus-moc
      Witam mam problem gdyz z tłumnika wydobywa się olej co może być przyczynq
    • Przez sunday
      Witam. Ma ktoś opis bezpieczników do CASE MX 135 ? Jeśli była by taka możliwość to prosiłbym o podesłanie. Z góry dzięki
    • Przez sunday
      Witam mam takie pytanie czy w CASE MX 135 jest to normalnie, że WOM na wolnych obrotach włącza się i po chwili sam się wyłącza, po dodaniu nawet minimalnie gazu wszystko działa jak należy. Pytam z czystej ciekawości bo w pracy to  nie przeszkadza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj