sunday

kosiarka pottinger

Polecane posty

sunday    1

Witam.

Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.

Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.

a taki by się nadał

OLEJ TEDEX GEAR 80W90

??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

A przypadkiem w specyfikacji nie było SAE EP/EPX 90?

W listwach Comera idzie taki olej.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Myślę że ten olej powinien się sprawdzić. Generalnie olej powinien mieścić się w specyfikacji GL4 lub GL5

Dla przykładu:

Aral HYP 85w-90

Castrol EPX80W-90, Hypoy C 80W-140

Fuchs Agrifarm Gear 80w-90 lub 85W- 140

Generalnie lista olejów jest w instrukcji obsługi kosiarki.

Znajdzie się tam też informacja o ilości oleju w belce i przekładni.

Wymiany oleju proponuje dokonać na wiosnę po krótkiej pracy w polu, gdy olej w kosiarce zdąży się rozgrzać, tylko wtedy zleci go w miarę duża ilość

Jeśli chodzi o ilość oleju to najlepiej w przypadku braków przecieków wlać tyle samo oleju ile zdołamy spuścić z belki koszącej. Zbyt duża ilość oleju nie jest wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bitels96
      Witam , chciałbym się spytać ile waży sieczkarnia Pottinger mex gt ?
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez tomek2201
      Witam. Od dzisiaj jestem posiadaczem w/w sieczkarni która zastąpiła polska Fokę od Unii. Czy jest możliwość zmiany długości sieczki? Czy robi się to z boku maszyny gdzie jest napęd? Są tam dwa tryby jedno większe a drugie mniejsze a na nich łańcuch. Czy jak je zamienię to zmieni mi się również długość sieczki? Jaka wydajność może osiągnąć ta sieczkarnia załóżmy w 3 m kukurydzy? Pracować będzie z ciągnikiem 110 KM 6cyl.
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez DelPiero
      Witam, proszę o pomoc w wyborze agregatu uprawowo siewnego, cena jest bardzo zbliżona dlatego nie gra roli.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj