PawelKtm525

Negocjacje z dealerem przy zakupie ciągnika i innych maszyn

Polecane posty

sumek666    5084

Fabryka sprzeda ci po cenie katalogowej o ile się zgodzi w ogóle. 

Podam Ci przykład ode mnie z miasta. Firma produkuje listwy przypodłogowe. U nich jedną kosztuje ok 20 zł a w Castoramie kupisz za 13 zł ;)

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
3 minuty temu, Bartek933 napisał:

Osadkowski mojemu wujowi robił t5040, nie polecam

jak masz u niego gwarancje to on serwisuje ,ale fakt że kaszane odwalają ,w tym małym było nie tak to zwolnice na klej złożyli ,potem coś si rozwaliło znowu to zabrali na miesiąc prawie i wymienili w końcu na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jeszcze co do ceny ciągnika. Gdzieś słyszałem, że 40 % ceny to jest wartość ciągnika, kolejne 40% to jest utrzymanie fabryki i jej zarobek a pozostałe 20 % to jest utrzymanie i zarobek dilera.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Fabryka sprzeda ci po cenie katalogowej o ile się zgodzi w ogóle. 

Podam Ci przykład ode mnie z miasta. Firma produkuje listwy przypodłogowe. U nich jedną kosztuje ok 20 zł a w Castoramie kupisz za 13 zł ;)

Tak bo firma nie jest nastawiona na sprzedaż detaliczną, jest takich przypadków sporo że taniej od pośrednika niż producenta.

1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Jeszcze co do ceny ciągnika. Gdzieś słyszałem, że 40 % ceny to jest wartość ciągnika, kolejne 40% to jest utrzymanie fabryki i jej zarobek a pozostałe 20 % to jest utrzymanie i zarobek dilera.

Koszty pośrednie są wszędzie, dla przykładu znajomemu za podłączenie pewnego modułu 4 przewody tylko trzeba wiedzieć gdzie pracy na max godzinę powiedziałem 200 zł ktoś powie że dużo ale ostatecznie zrobiłem ok. 120 km bo trzeba było podjechać 3 razy bo modul okazał się uszkodzony.

Koszty utrzymania serwisu, dealera transportu, przedstawicieli, gwarancji są duże i wszystko jest wliczone w cenę plus oczywiście zysk.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

z tym jd ,że można urwać dużo z ceny to prawda. 6215R katalogowo przy średnim wyposażeniu 860 tys a po "rabacie" 550 tys. przy czym jeszcze była możliwość negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Tak jak kolega sumek666 napisał, od ceny katalogowej odejmuję się jakiś %, zależy od marki, modelu, promocji aktualnej. Dlatego katalogowo kosztuje 860, a dopiero po upuscie 550. Zależy też ile Ci diler opuścił. Dilerzy na droższych maszynach nie mają dużej prowizji, napewno nie 20%. Większa część zabiera producent albo centrala w Polsce. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Właśnie dlatego ceny maszyn AGCO poszły w górę bo jest kolejny ryj do wyżywienia a tak to była fabryka i Korbanek a teraz jeszcze jest centrala AGCO 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Odnośnie negocjacji i cen, czy warto kupić ciągnik popokazowy, kilkadziesiąt godzin pracy, który jest tańszy ok. 10% od nowego z placu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Gwarancja pełna?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
10 godzin temu, driver24 napisał:

Odnośnie negocjacji i cen, czy warto kupić ciągnik popokazowy, kilkadziesiąt godzin pracy, który jest tańszy ok. 10% od nowego z placu. 

moim zdaniem za mały upust,bo tyle to na rocznikach opuszczają,u nas gość kombajn popokazowy kupił to nie chcę oszukać ale dostał 16-albo 18 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Ok, dzięki za odp. tylko jeszcze nie dodałem że tutaj upust według ceny z placu z rocznika 2018. Przy zamawianym byłaby większa różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Odświeżę...

Kupił ktoś z Was maszynę rolniczą na targach pokazowych (np. w marcu szykują się w Kielcach)

Jest możliwość dogadać się z producentem na targach i kupić taniej niż u dealera?

Wasze doświadczenia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22

Ja zakupilem w taki sposób od dilera ciągnik właśnie na targach w Kielcach. Był tańszy bo za transport z fabryki na targi płacił producent. A że diler ma siedzibe kilka kilometrów od targów to się dogadalismy i ciągnik czekał na mnie później u dilera aż dogadałem sprawę z ARIMR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

pytanie kolegi było inne-czy na targach można kupić taniej u producenta niż u dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22

No z tego co wiem to ciągnika od producenta to jie kupisz, ewentualnie jakieś msszyny np uprawowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Rzadko kiedy producent ma swoje stoisko. Często wysluguje się dilerami.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

no dokładnie ,i raczej marne szanse na kupno czegoś taniej jak u dilera,a prawda jest taka że jak się coś kupuje to trzeba szukać ,negocjować,i to nie w 2-3 miejscach tylko w 10-15,i to co sam zauważyłem jeśli wyśle się zapytania elektronicznie to w większości przysyłają podobne oferty,a kiedy się dzwoni i pogada to już trochę lepiej to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Realna szansa jest wtedy gdy na wystawie stoi sprzęt który nas interesuje a mieszkasz blisko wystawy lub po drodze do dilera,producenta


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Potrzebuję maszyn uprawowych. Mam oferty cenowe od dealera  ważne 30 dni. Ciekawe czy po tym czasie czyli marzec, kwiecień nie będzie podwyżek. 

Będąc kilka dobrych lat temu w Kielcach nie myślałem wtedy że będę kupował polskie maszyny więc nie orientowałem się jak wyglądają takie "zakupy" na targach.

Pomyślałem że termin tegorocznych targów się zbliża to można zaczekać z zakupami miesiąc i spróbować po negocjować na targach. Ale skoro piszecie że różnie to bywa, więc trzeba będzie popytać jeszcze kilku dealerów i zamawiać 

Dzięki wszystkim za odzew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu110    1

Panowie ostatnio pierwszy raz zamówiłem nową maszynę, byłem u dealera ustaliliśmy cenę, wpłaciłem zaliczkę za co dostałem potwierdzenie wpłaty. Na stronie dealera zauważyłem ostatnio że opryskiwacz sporo podrożał, a nie mam spisanej żadnej umowy na której widniała by cena na jaką się umówiliśmy. Pytanie jest takie, myślicie że dealer będzie mi próbował wcisnąć opryskiwacz po nowej cenie czy raczej nie ma się czego obawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powinna być cena. bez ceny to po co ta umowa była?

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

skoro ustaliles cenę to mogłeś zażądać  fakturę proformę  na której miałbyś wyposażenie tej maszyny plus cena, a przy wpłacie zaliczki  na KP wpisać że dotyczy tej proformy i śpisz spokojnie. Teraz może ale nie musi cię wyhu...ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez erbelka
      Mam do was pytanie, jak czyścicie części maszyn i narzędzia, mniejsze i bardziej złożone? Mój mąż rolnik ciągle narzeka że nie może domyć części czy narzędzi, jak coś naprawia i myślałam, żeby kupić mu myjkę ultradźwiękową. Co sądzicie, dobry pomysł?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj