PawelKtm525

Negocjacje z dealerem przy zakupie ciągnika i innych maszyn

Polecane posty

PawelKtm525    193
Witam chciał bym popytać jak wy rozmawialiscie z sprzedawcami przy kupnie ciągnika , innych maszyn lub kilku u jednego sprzedawcy ile można utargować realnie i jak nie dac się nabic w butelkę. Niestety w tym kraju to tylko każdy patrzy jak nas wydoic z ciężko zarobionych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

i co z tego ze ktoś ci da wyższy rabat od wyższej ceny cennikowej jak i tak może się okazać ze przy dużym rabacie kupisz drozej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Pokerowa mina, twarde argumenty, zimna krew, umiejętność kłamania tego potrzeba w negocjacjach.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
2 godziny temu, przemekuliski napisał:

trzeba krótko mówisz ze inny daje większy rabat :D

Kupiłeś kiedyś nową maszynę?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
najpierw pytaj o cene, potem rabat / targuj. mówisz cene niższą niż byś dał, a potem powoli spotykacie się na wspólnej granicy. nikt ci nie powie co dokładnie mówić, bo co sprzedawca to inny. Poprostu musisz wyczuć gościa.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Kupowałem w zeszłym roku parę maszyn to powiem tak

Sprawdzenie ceny fabrycznej,potem z 5-8 dilerów jaką dają cenę i rabaty

Ze swojego doświadczenia wiem że z ceny fabrycznej  i maszyny nowej a nie na placu stojącej już rok diler zejdzie 8 do max12%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Chyba że jedziesz do AgroEfekt lub Polsad tam o negocjacjach zapomnij


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Tam nawet nie jadę ,w Opatówku też mnie wk....li więc ich olałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Z nimi jeszcze można po negocjować ale też mi podpadli. Na miejscu jak byliśmy osobiście podał cenę za przyczepę, tata podszedł ich tak że zadzwonił powiedział że wie że na placu stoi przyczepa z takim i takim wyposażeniem i powiedział że może dać za nią tyle i tyle i jak chcą to jutro przyjeżdża z zaliczką. Oni się zgodzili, różnica w cenie nie pamiętam dokładnie 1-2tyś netto.. dużo maszyn tam kupił a oni w pupie mają starych klientów.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

ja miałem u nich rozrzutnik brać bo już cenę dogadałem z babką, taką jak od dilera zza Warszawy,na 2 dzień miałem jechać podpisać wstępną umowę do Agencji żeby mieć ,a gość rano dzwoni i mówi że za tą cenę nie mam mowy więc zadzwoniłem po umowę za Warszawę ,kurer był za 2 dni ,podpisałem i zabrał kopię i przywieżli mi klamoty bez łaski w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Teraz należy od razu brać ofertę z konkretną ceną na papierze. A w JD to uja urwiesz bo inaczej mówią i z inną ceną po podpis przyjadą


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Od katalogowej! 

Ja wyliczyłem, że taki mały JD 6095MC kosztuje ok 100 tyś. Euro. Realnie można to kupić za ok 55-57 tyś euro. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

sumek666 napisał:

W przypadku JD od ceny katalogowej można urwać 40-45% ;)

heh ciekawe. podaj jakiś konkretny przykład że ci prawie 50% opuści na ciagniku 😃😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

To nie jest dla nich wiążące, 6095MC 255netto jak przyszło do podpisu nagle 265 netto


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To już jest wina dilera a nie JD. :) taktakie chamstwo to można by zgłaszać to Tarnowa


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Co oni o tym nie wiedzą? a Jelonek ja ma w pupie klientów? Ja nie mogę zrozumieć jak JD i Kubota są na podium ze sprzedażą z tym podejściem do klientów, NH zasłużenie wygrywa


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Agrodefekt... znikąd to się nie wzięło :Dw każdej marce znajdzie się buc.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Co do NH to sam nie mam ,ale 2 sąsiadów ma jeden 80 km a drugi jakoś 140 km ta 80 to ciągle na lawecie do Osadkowskiego zabierana alo serwis w domu robi,a ta 140 to gość mówi że jak tylko Prow rozliczy to zamieni na polską 16xx żeby mieć mniej kłopotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Osadkowski mojemu wujowi robił t5040, nie polecam


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

widzę że co diler to lepiej ;D no nic trzeba się trochę napocic żeby coś tam urwać s swoją drogą ciekawe ile taki sprzedawca zarabia na ciągniku szkoda że że nie można kupić prosto z fabryki bez pośrednika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez erbelka
      Mam do was pytanie, jak czyścicie części maszyn i narzędzia, mniejsze i bardziej złożone? Mój mąż rolnik ciągle narzeka że nie może domyć części czy narzędzi, jak coś naprawia i myślałam, żeby kupić mu myjkę ultradźwiękową. Co sądzicie, dobry pomysł?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj