ktomek154

brojlery chowane w starej chlewni

Polecane posty

ktomek154    5
cześć, mam w planach budowę kurnika dla brojlerów. Na początku jednak chciałbym zapoznać się z tym tematem. Można przerobić starą chlewnie na kurnik? wymiary 12 na 40 metrów. da radę to przerobić w miarę tanich pieniądzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5
plus do tego system karmienia i pojenia jakiś używany na początek. jak ma się sprawa odbioru żywca? ubojnie chcą odbierać tak małe ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

no pewnie, po 3 zl za kg😏, przy takiej ilosci bez doswiadczenia to sobie daj spokoj, moze lepiej jakies mlode do dalszej hodowli na nioski, obecnie brojlery sa tak samo oplacalne jak swinie-a za tydzien -dwa moze byc zupelnie inaczej, to prawdziwa loteria i trzeba miec silne nerwy albo duzego pampersa i sporo zapasu na koncie.....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5
Nie pytam o rady jak mam żyć. chce uzyskać więcej informacji odnośnie modernizacji chlewni do chowu brojlerow. robił to ktoś kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Pow. Krakowski cena 2.7

A jesi chodzi o przerobienie to powierzchnua faktycznie mała.  Na pewno ogrzewanie i wentylacja to podstawa. Kropelki do pojenia jakieś używane kupisz bez problemu. Pasze przy tej ilości możesz na początek dawać ręcznie - jest do ogarnięcia. Bez ocieplenia tez da rady - poprostu większe koszty grzania i wentylacji. Ale cena teraz jest tragiczna. Zero stabilizacji. Przed ostatnio sprzedane po 4zl teraz 2.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jeśli szukasz dodatkowego dochodu i w kierunku drobiu polecam kury nioski na początek niewielka inwestycja w wyposażenie możesz większość wykonać sam z desek .Jedynym poważnym wydatkiem to zakup dorosłych kur ponad 20 zł szt lub odchować samemu dużo taniej ale raczej polecam szczepienie według harmonogramu .powoli wyczaić rynek zbytu i można nie źle zarobić  w okolicznych wioskach w co drugim gospodarstwie gdzie były świnie dziś są kury nioski i wszyscy chwalą a klienci się biją o jajka  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ktomek154 napisał:

plus do tego system karmienia i pojenia jakiś używany na początek. jak ma się sprawa odbioru żywca? ubojnie chcą odbierać tak małe ilości?

ubojnie chca tylko duze ilosci czy Cedrob czy Wipasz musisz miec sporo gotowki pisklak kosztuje i musisz za niego zaplacic pasza kosztuje tez za nia musisz zaplacic wiec mysle ze oprocz modernizacji budynku to 200-300tys na start.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5
pasze na start bym kupował, w późniejszym etapie odchowu robiłbym ze swoich zbóż plus olej roślinny. głównie chodzi mi o tą ilość na początek. jest wgl sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Bez przesady. Nie zmieści tam takiej ilości żeby koszty były tak duże. A jeśli chodzi o sprzedaż to zmieści tam kilka tysięcy i sprzeda bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Jest mnóstwo mniejszych ubojni drobiu. Nie tylko tak znane marki jak Cedrob. Biorą juz od kilku tysięcy sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

to problem jest podzwonic do uboini i zapytać ewentualnie podjechać i porozmawiać wstępnie i będziesz wiedział a może gęsi czy kaczki będą mniej wymagające albo mniejsze ilości można za kontraktowac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5
jutro podzwonie po ubojniach. z tego co się naczytałem i narozmawiałem z hodowcami to brojlery są najmniej obslugowe i potrzebują mało naszej ingerencji do wzrostu- nie ma obcinania pazurów itp. No i rzuty krótkie, bo około 5-6 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
10 godzin temu, DUCH1986 napisał:

Nie opłaca się robić samemu paszy

A po ile Ty kupujesz tone paszy gotowej i z jakim bialkiem i energia, ze mowisz ze sie nie oplaca samemu robic?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A mozesz podac jakiej firmy zeby moc sprawdzic parametry?. Mi swoja wychodzi kolo 1200 razem z olejem, ale kupuje nieduze ilosci. Przy wiekszych ilosciach ceny produktow bylyby nizsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

ze swoich mam pszenice, licze po aktualnych cenach rynkowych, czyli 900 zl, i pszenzyto po 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1989piotr1989
      Witam serdecznie kupiłem kury brojlery. Tu u mnie w kujawsko pomorskim od pewnej fermy, Zachwalali jak nic to wziąłem a że brałem pierwszy raz w życiu kury to raczej się dałem oszukać. 
      Do rzeczy kupiłem brojlery. Na google z góry na dół blojlery białe ale koleś z fermy powiedział że ma blojlery brązowe.
      No to kupiłem takie a że się nie znałem myślałem że wszystko dobrze. Niestety na bank to nie brojlery. Kupiłem je to oni twierdzili że są to już 3 tygodniowe blojlery a kupowałem je 25 czerwca. Do tego kupowałem specjalną pasze dla blojlerów a one urosły mało co. I do tego są bodaj to 2 rodzaje kur. Jedne mają duży czerwony grzebień i pod dziobem takie czerwone pultynki jak indyk czy perliczka. A część jest troche miejszych od tamtych i mają jasne grzebienie i to takie małe. Poniżej zdjęcia.   Potrafi ktoś napisać co to za kury bo mi już ręce opadają.



    • Przez simpleNICKpl
      Witam. Planujemy wykonać płot wokół chlewni tak aby spełniał wymogi bioasekuracji. Moje pytanie jest takie: Z czego płot może być wykonany? Musi być zrobiony z betonu? Pozdrawiam
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj