chomiuk123

Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych

Polecane posty

picio    0

Witam.  Jest gdzieś albo kiedy będzie lista kolejności przysługiwania pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz raczej  obowiązki do spełnienia i racjonalna gospodarka nawozami  sztucznymi i naturalnymi  i stosowanie  produktów  biologicznych  poprawiających  działanie nawozów i  zmiejszanie ich zapotrzebowania przez roślinę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picio    0

rami nie wiem do czego zmierzasz albo nie rozumiem odpowiedzi ? dobra listę już znalazłem na stronie arimr jest dostępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picio    0

Proszę bardzo debrzyna

 

https://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/prow-2014-2020/listy-okreslajace-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy/inwestycje-w-ochrone-wod-przed-zanieczyszczeniem-azotanami-pochodzacymi-ze-zrodel-rolniczych-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy-naborze-przeprowadzonym-od-28-grudnia-2018-r-do-25-lutego-2019-r.html 

Wiecie może jak to wygląda z decyzjami jaki maja termin na przysłanie od momentu ogłoszenia listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Witam

Kolejny nabór rusza już za kilkanaście dni

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/do-100-tys-zlotych-dotacji-na-plyty-obornikowe-i-zbiorniki-na-gnojowice-na-jakich-zasadach/?fbclid=IwAR3KcyoCv-QR62Y_8e5qrknlJOXTFNvf5kRcNjOrWebaVukFgveePM22tqE

Podobno mało rolników złożyło w ostatnim naborze wnioski. Zastanawiam się nad budową płyty obornikowej, zbiornika plus ewentualnie beczkowóz. 

Może ktoś podzielić się swoim spostrzeżeniami z ostatnich naborów? Mam 35 lat więc bym miał teoretycznie 60 % zwrotu. 

Czy warto się z to ładować? Jak to organizacyjnie mniej więcej wygląda?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

jak uzasadnić budowę większej płyty? z tego co mi wychodzi z wyliczeń to potrzebuje 2xwiększej.

Mam mamki utrzymywane z cielakami na głębokiej ściółce usuwanej raz w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Zamierzam składać wniosek na dopłatę w budowy płyty obornikowej. Mam jednak pytanie czy mogę taką inwestycję wykonać na nie swojej działce (Działka z budynkami jest na rodziców)? Ewentualnie czy jest tu jakiś doradca który mógł by tę sprawę doprowadzić do pozytywnego końca. Najlepiej z wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Na czyjejś działce no nawet wysrać się nie wolno a co dopiero płytę zrobić. 😉  

A tak poważnie ile jest zwrotu z kosztów inwestycji? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

50 lub 60 % kosztów kwalifikowanych. A co do działki to o tak ją użytkuję. Jak będzie potrzeba to zgody na budowę czy dzierżawę tej działki nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Czy ty nie rozumiesz że MUSISZ mieć tytuł prawny do władania tą działką??? A narazie go nie masz więc nic nie możesz wybudować a tym bardzie na jakieś dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

witam. panowie a czy ktoś składał z tego funduszu na dofinansowanie na zakup rozrzutnika i wozu asenizacyjnego? płytę gnojową juz posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
Dnia 13.01.2021 o 19:33, Karol445 napisał:

Czy ty nie rozumiesz że MUSISZ mieć tytuł prawny do władania tą działką??? A narazie go nie masz więc nic nie możesz wybudować a tym bardzie na jakieś dotacje

No i wystarczyło poczytać i w instrukcji wypełniania wniosku jest nadpisane że można przeprowadzić inwestycję na działce dzierżawionej.

Wystarczy dzierżawa potwierdzona notarialnie lub z datą pewną na okres co najmniej 7 lat.

 

Cytat z instrukcji:

Cytat

10.Dokumenty potwierdzające posiadanie samoistne lub zależne nieruchomości, na której będzie realizowana operacja w przypadku gdy operacja obejmuje inwestycję polegającą na budowie lub przebudowie -kopie, z tym że w przypadku posiadania samoistnego nieruchomości, dla której księga wieczysta jest prowadzona w systemie teleinformatycznym, o którym mowa w art. 251ust. 1 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece ((Dz. U. z 2019 r. poz.2204) jest wystarczające podanie numeru księgi wieczystej.

Do kosztów kwalifikowalnych takich jak budowa, przebudowa lub zakup:

a)zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych,

b)płyt do gromadzenia i przechowywania nawozów naturalnych stałych,

c) zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek

-wraz z zakupem instalacji technicznej lub wyposażenia,

 

zalicza się koszty budowy lub przebudowy zbiorników lub płyt położonych na gruntach wchodzących w skład gospodarstwa rolnika, które stanowią przedmiot:

1)własności lub współwłasności lub

2)użytkowania wieczystego lub

3)wniesionego przez członka rolniczej spółdzielni produkcyjnej wkładu gruntowego, do którego spółdzielnia nabyła prawo użytkowania lub

4)dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony albo na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy lub

5)dzierżawy od innych podmiotów niż wymienione w pkt 4,

jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:

a)w formie aktu notarialnego albo z datą pewną oraz

b)na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

I tu znowu was zdziwię.

Cytat

Odpowiedź prawnika: Budowa na gruncie dzierżawionym

10.2.2016

Wskazuje się, że umowa dzierżawy może służyć budowie przez dzierżawcę obiektu budowlanego na dzierżawionym gruncie. Do uzyskania pozwolenia na budowę i zrealizowania inwestycji inwestorowi musi przysługiwać tytuł prawny do władania tym gruntem na cele budowlane. Tytułem takim nie musi być własność, ale może nim być również umowa dzierżawy, dopuszczająca możliwość zabudowy. Taka umowa powinna więc regulować wzajemne prawa i obowiązki, w tym szczególności, w jaki sposób i w jakim zakresie dzierżawca będzie mógł korzystać z wybudowanych obiektów oraz w jaki sposób będą dokonywane rozliczenia zrealizowanej inwestycji po zakończeniu dzierżawy, gdy na przykład zostanie ona wypowiedziana.

źródło: https://e-prawnik.pl/porady-prawne/budowa-na-gruncie-dzierzawionym.html

 

Zresztą potwierdzone telefonicznie w starostwie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Poleci ktoś jakiegoś ogarniętego doradce do poprowadzenia wniosku w tym porogamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czy przejdzie  wspólny wniosek młodego rolnika i "nie młodego rolnika" na budowę silosu na kiszonke? Na czyjej działce można będzie przeprowadzić taka budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

ja też chętnie bym rozrzutnik nowy wziął ale chyba się nie da 

Otrzymane wsparcie będzie można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zarówno zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, a w przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych oraz wozów asenizacyjnych z aplikatorami nawozów naturalnych w postaci płynnej. 

czy mi się wydaje że ktoś dwa razy napisał to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Adamo90
      Witam mam mały problem a może pytanie gdzie w podlaskim można wynająć jakąś maszynę rolniczą np traktor. U jakiś dealerów czy są specjalne firmy zajmujące się takimi sprawami. Jestem trochę zielony w to ale chcę się dowiedzieć gdzie co i jak.
    • Przez didu70
      Witam chciałem zapytac czy ktos z was wie u jakiego dealera w małopolskim lub podkarpackim lub w swietokrzyskim mozna kupic sprzet rolniczy na zasadzie faktury z terminem płatnosci 90 dni wpłatą zaliczki i odbiorze sprzetu po wpłacie zaliczki.
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj