Gość

Początki hodowli / kilka jasnych porad

Polecane posty

Gość   
Gość

cc

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Za mało tego siana, a słoma i pasza treścią?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słoma będzie dostępna z pszenżyta myślę że z 10/15 balotów wezmę ale ile tego sianka w balotach bym potrzebował / a tych pasz treściwych to raczej będę skromnie stosował raz w czas dla urozmaicenia diety dostaną śrute z owsa i pszenżyta . Chodzi mi głównie o zapas siana i sianokiszonki na takie 3 sztuki Abym wiedział jaka ilość to jest Pewniak tego że nie będę musiał latać i szukać od kogo kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Powiem Ci tak na 5 szt krów jak teraz mam z cielakami w jednym kojcu żywię samym  dobrym sianem to co 2 dzień balot 130/120 siana bądź sianokiszonki do tego co 3 dzień balot słomy 130/120  po Krone vario pack to sobie policz. Mamkom nie warto dawać treściwej ja daje cielakom do woli paszy takie 150-180 kg już 3 kg pobierają spokojnie. Jałówkom takim zacielonym to powinieneś jeszcze  przez chociaż 5-6 mies dać trochę tej paszy żeby wyrosły. Miesiąc przed ocieleniem ostra dieta słabe siano i wycielą się bez problemu

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, szaman1 napisał:

Powiem Ci tak na 5 szt krów jak teraz mam z cielakami w jednym kojcu żywię samym  dobrym sianem to co 2 dzień balot 130/120 siana bądź sianokiszonki do tego co 3 dzień balot słomy 130/120  po Krone vario pack to sobie policz. Mamkom nie warto dawać treściwej ja daje cielakom do woli paszy takie 150-180 kg już 3 kg pobierają spokojnie. Jałówkom takim zacielonym to powinieneś jeszcze  przez chociaż 5-6 mies dać trochę tej paszy żeby wyrosły. Miesiąc przed ocieleniem ostra dieta słabe siano i wycielą się bez problemu

Czyli w sumie trzeba liczyć 10 balotów na 1 sztukę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Mi wychodzi około 15 sztuk balotów 125x120 dobrze zbitych po stałokomorowej na głowę. Dostają do woli na dworze w paśnikach, siano jest różnej jakości, dość sporo potrafią wywalić nawet pięknego zielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@palmiszon na początek hodowli to przeczytaj tematy obszerne na temat hodowli które już tu sa na forum i dowiesz się sporo


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Parich
      Czesc, do czego sa te wtyczki umnieszczone pod kabina w okolicach sprzegla? Jest taka mozliwosc, ze jest wspolna instalacja dla kilku wersji wyposazenia i te wtyczki sa u mnie nie wykorzystane?
       


       
      Jest jeszcze jedna 3 pinowa

       
      Jak podciagnac hamulec reczny?
         Do czego sluzy duza galka od ehr z symbolem sinusoidy mniej lub bardziej rozciagnietaj oraz regulacja na "myszy" ze znaczkiem pluga cos jak by glebokosc reagowania pluga na opor?
         Mam tez na slupku z prawej strony wlacznik ze znaczkiem walka wom z wezykiem pod spodem do czego jest ten wylacznik?
      Mozna jakos zaprogramowac na jakim biegu ma cofac czy jest tylko opcja, ze skrzynia sama dobiera bieg wsteczny w zaleznosci od tego jaki byl do przodu?
      Gdzie moge podlaczyc wolny splyw hydrauliki?
    • Przez zbigi123
      Witam!
      Kupiłem ciągnik Deutz-Fahr 7807c i mam kilka pytań. Po pierwsze gdzie sie sprawdza stan oleju w skrzyni biegów? Nie ma żadnej miarki wiec podejrzewam, że jest jakis korek kontrolny tylko który? Pytanie drugie gdzie się wlewa olej do skrzyni bo też nie widze żadnego typowego wlewu. Korki spustowe namierzyłem. Pytanie numer 3 jaki olej do hydrauliki?
      NA stronie Fuscha jest napisane ze 20w20, aczkolwiek czy można zalac 10w30? Bo potem problem z mieszaniem wiec pytanie czy nic nie bedzie sie dziać. 
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj