Polecane posty

szop01    0

Witam wszystkich forumowiczów, pojawił się problem z podnosnikiiem w t25, żeby podnieść coś cieższego trzeba mocno gazowac i trzymać dźwignię rozdzielacza w górze. W czym może tkwić problem? O czego zacząć szukać czy wina leży po stronie pompy czy rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Sprawdź:

1. stan oleju i czy czasami nie jest spieniony,

2. wiem ze teraz będzie trudno sprawdzić ale czy z przyczepą też tak słabo podnosi- podepnij manometr i sprawdź ciśnienie,

3. czy na pusto też wolno podnosi? jeśli tak to spróbuj ręcznie mu pomóc- uważaj bo może być gwałtowny skok(usterka rozkręcona nakrętka miedzy tłokiem a tłoczyskiem).

4. sprawdź zawór bezpieczeństwa(po prawej stronie rozdzielacza pod pokrywką)- wyczyść go,

jeśli to nie pomorze trzeba szukać dalej w rozdzielaczu a jak słabe ciśnienie to pompa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

Miałem problem z wolnym podnoszeniem i opadaniem. Wymieniłem olej na HV 68 - minimalna poprawa. Wymieniłem siłownik - nic się nie zmieniło, minimalnie lepiej podnosił ale nadal po rozgrzaniu oleju opadał i nie miał siły. Wymieniłem rozdzielacz - na zimnym bardzo ładnie szło, nie opadał podnosił szybciej, po rozgrzaniu oleju opadał i słabo podnosił. Wymieniłem pompe na 16 i teraz jest bajka, podnosi na zimno i gorąco na wolnych obrotach, nie opada, inny ciagnik. Agregat ponad 600kg podnosi na wolnym gazie, gdzie przed wymianą pompy na pedale przy podłodze nawet sie nie ruszył na ciepłym oleju. Polecam wymienić pompe na NSZ16, nawet jeśli masz wyeksploatowany rozdzielacz poprawa w szybkości podnoszenia (jesli rozdzielacz jest padnięty - prawdopodobnie nie wyeliminuje to opadania) będzie znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

U mnie tylny podnisnik jak olej się rozgrzeje tez ma ciezko podniesc ale na turze jedno sekcyjnym podpiętym pod wywrot śmiga dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie byl taki sam problem mianowicie podczas siewow : podczas orki podnosnik podnosil brony agregat uprawowy 2.20 a gdy przyszlo siewnik konny to 1600obr i wylo i podnosilo lekko i u mnie byl problem ze pompa do uszczelnienia silownik pompa nowe uszczelki  lekko zregenerowalem pompe wymienilem weze silownika koncowki bo popekane i teraz 700 kg podnosi spokojnie i niema zadnego wycieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReverS07    4

Winą może być olej w sensie takim że albo go jest za mało albo trzeba całkowicie spuścić i wlać nowy

Lub pompa nie przekazuje ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szop01    0

A czy instalacja hydrauliczna w T25 wytrzyma gdy założę pompę NSZ 16?

Czy nie będzie olej w układzie zbyt szybko krążył co za tym idzie grzał się?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

U mnie jak narazie nic się nie dzieje a ma co dźwigać. Dużo ludzi zaklada 16 i nikt nie narzeka żeby coś się działo. Jak będziesz dzwigał duże ciężary i jeździł po dołach to najwyżej urwie sie dolny uchwyt od siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam, mam problem z podnośnikiem w t25, mianowicie, pompa nowa, siłownik po regeneracji, oleju pod korek, rozdzielacz też po remoncie, ale podnośnik opada więc myślę że i tak jest do wymiany, na zimnym oleju na 1800obr. ledwo podnosi 500kg, a gdy się olej rozgrzeje to na max. obr. nie da rady podnieść, gdzie leży problem ? W tym rozdzielaczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Zawór bezpieczeństwa- wyreguluj ciśnienie a przynajmniej sprawdź jakie jest.

Zacznij oczywiście od zaworu przelewowego i jego stanu.

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez latajacyholender
      Witam,
      MASSEY FERGUSON 6270 2003rok
      Podczas orki ciągnik traci moc i po chwili odzyskuje, przy wciśniętym gazie nawet w podłogę dopiero po chwili obroty rosną.
      Odpala równo, ładnie pracuje, nie dymi.
      Podejrzewam problem z paliwem i mam zamiar wymienić filtry paliwowe (ponoć pasują z starszych modeli MF).
      Czytałem, że są gdzieś sitka do czyszczenia:
      - Na zasilaniu pompy wtryskowej,
      - W ręcznej pompce,
      - Gdzieś jeszcze?
      Do sprawdzenia membrana w ręcznej pompce i membrana w pompie wtryskowej (tu moje pytanie czy jest możliwa ewentualnej wymiany bez demontażu pompy).
       
       
    • Przez Jakub766
      Witam Posiadam beczkę Fortschritt 8tys L. Pompa napędzana jest hydrauliczne. Beczka słabo już ciągnie, dlatego chciałbym wymienić pompę prózniową na inną mocniejszą. Ktoś z was wie może jaką dużą i od czego można by tam wstawić? Pozdrawiam
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj