Polecane posty

pawcio21    2

hej mam małe pytanie może ktoś się orientuje jaki jest materiał dawany w klepisku
( zwykły płaskownik czy jakiś specjalnie hartowany )  chodzi o płaskownik ten co ma tak dużo drutów poprzeczny  zaznaczony na czerwono:)

klepisko-bizon-klepisko-bizon-2-2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

po pierwsze to nie płaskownik a kątownik i on tylko podtrzymuje i stabilizuje druty i to jest zwykła stal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2
9 minut temu, witejus napisał:

po pierwsze to nie płaskownik a kątownik i on tylko podtrzymuje i stabilizuje druty i to jest zwykła stal

płaskownik u mnie jest ten równoległy do cepów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126
22 minuty temu, witejus napisał:

na zdjęciu widzę kątownik albo profil nie płaskownik

Chyba patrzymy na inne zdjęcia :) są to oczywiście płaskowniki widać kawałek cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

A  cepy wClasie dominatorze to się prostuje łatwo jak zwykła stal natoniast w JD to stal jakaś gatunkowa bo nie tak łatwo sie prostują a jedna i druga maszyna wyprodukowana w germanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Kup na wszelki wypadek 18G2a nie zaszkodzi wierci się ciut gorzej ale jest spawalny i ogólnie dostępny  lub Multistal dotną na wymiar i wyślą   20 zł drożej a porządnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2
5 minut temu, RU68 napisał:

Kup na wszelki wypadek 18G2a nie zaszkodzi wierci się ciut gorzej ale jest spawalny i ogólnie dostępny  lub Multistal dotną na wymiar i wyślą   20 zł drożej a porządnie

dzieki za rade  bede klepisko robil sam :) wmienie kilka plaskownikow :) i nowe dru bedzie jak nowe 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16
Dnia 13.01.2019 o 16:30, pawcio21 napisał:

dzieki za rade  bede klepisko robil sam :) wmienie kilka plaskownikow :) i nowe dru bedzie jak nowe 

 

Witam, działałeś sam z klepiskiem czy dałeś do regeneracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomaszek12
      Witam czy ktoś ma do sprzedania albo wie gdzie kupić klepsko do kuku do domka 85 ewentualnie czy są dostępne klepiska uniwersalne do niego było by lepsze bo nie trzeba przekładać.I jak najprościej i najszybciej z niego je wyjąć jak ktoś to robił to proszę o poradę
    • Przez ovi
      koledzy , potrzebuje na przyszłe żniwa zmienić klepisko w swoim consulu, jednak wszystkie jakie do tej pory oglądałem (używane) były nieco inne , a mianowicie są na 8 płaskowników i drut 3,4mm ,natomiast w moin jest 10 i drut 5,5mm co czyni go głębszym i więcej opsuje wał młucarni. Znalazłem na allegro takie coś i tu moje pytanie czy będzie pasowało http://a.gery.pl/klepisko-claas-i3683849985.html
    • Przez grego
      Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?
    • Przez damian8070
      cześć! Mam do sprzedania parę "złomów" zalegających u mnie w garażu. A więc tak klepisko do kukurydzy do new hollanda 8070, 8060- dostałem je razem z kombajnem, kukurydzy nie uprawiam więc chętnie komuś je odsprzedam. jest w bardzo dobrym stanie! następnie mam do sprzedania sito do new hollanda 8060 8070 z tych samych przyczyn co klepisko z tym ze sito jest do zboża- drugiego nie potrzebuje. i jako ostatnie mam do sprzedania cześć (połowę) podsiewacza do claasa chyba 105, nie jestem pewien- również dostałem je do kombajnu gdyż miałem naprawiać podsiewacz u NH a ze kupiłem nowy to chętnie sprzedam ten. Pozdrawiam i zachęcam zainteresowanych do kontaktu ze mną !






    • Przez F312
      Witam,
       
      Czy ktoś z Was orientuje się jak najprościej wyjąć klepisko w Mercatorze 75 ?
       
      Może ktoś z was ma jakieś swoje sprawdzone metody ?
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj