Matik7171x

Świeci się kontrolka alternatora Renault Ares

Polecane posty

Matik7171x    0

Witam. Mam problem a mianowicie w moim ciągniku Renault Ares świeci się tak delikatnie kontrolka od alternatora. Nie działa EHR. Czego to może być przyczyna?

 

Edytowano przez Matik7171x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Sprawdź bezpieczniki, mi w 155.54 paliło bezpieczenik jak długo chodził nawiew na 3biegu i radio. Tak jakby wszystko na jednym było. Ehr też nie działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Jak kontrolka ładowania się żarzy to mogą kończyć się szczotki lub może być uszkodzona dioda w alternatorze. Brak EHRa może być skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Gdy kontrolka się żarzy to najprawdopodobniej skończyła się  przynajmniej jedna dioda wzbudzenia co ma niewielki wpływ na napięcie ładowania więc i na EHR też nie powinno mieć wpływu , co ważne musisz określić czy EHR przestał działać w tym samym momencie co zaświecenie kontrolka ładowania 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

zmierz napięcie ładowania alternatora kiedyś w innym ciągniku mi się prawie nie widocznie swieciła jak podjechałem trochę na swiatłach przestał odpalać do wymiany były szczotki alternatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
3 godziny temu, Marecki2922 napisał:

co ma niewielki wpływ na napięcie ładowania więc i na EHR też nie powinno mieć wpływu

Miernik może tego nie wyłapać, za wolny jest. Sterownik może być cwańszy. Jak mi w samochodzie padła dioda to kontrolka świeciła, pomimo, a napięcie na mierniku 14,1V.  Tyle że to był wynalazek ze sterowanym regulatorem i 12 diodami w głownym prostowniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W Aresie EHR ma ścisły związek z altkiem, jeżeli żarzy Ci się kontrolka i EHR nie działa to na 100% altek ma wadę. Masz trzy wyjścia: 1 napraw go sam, 2 oddaj go do naprawy, 3 kup nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Potwierdzam. Pierwsze objawy to na wyświetlaczu nie pokazuje obrotów, później nie działa EHR. Wymieniony mostek w alternatorze oraz regulator napięcia wraz z szczotkami. Alternator to iskara AAK 5125 14v 95A renault ares 550.

alternator renault ares.jpg

alternator renault ares1.jpg

alternator renault ares2.jpg

alternator renault ares5 (1).jpg

alternator renault ares5 (3).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez rolkam72
      Witam. Otoz sytuacja wygląda tak. Jakiś czas temu od wiosny bodajże  na włączonych światłach lekko się żarzyla kontrolka od ładowania ale bez świateł było ok więc jeździłem do tej pory.W piątek podczas orki gdy ciągnik pracował na światłach nagle kontrolka od ładowania przestała się żażyc tylko zaczęła się świecić. Zawiozlem alternator do speca od tych spraw i wymienił mi diodę jakąs. Kontrolka przestała się świecić ładowanie powróciło bez obciążenia wszystko jak najbardziej ok. Po zapaleniu świateł kontrolka znów się zarzy i im więcej i mocniejszych świateł włączę tzn począwszy od mijania po 2 pary halogenow tym więcej się świeci kontrolka. Wychodzi na to że alternator nie doladowuje pod obciążeniem i tu pytanie. Co to może być? Czy to kolejna dioda? Chcę wiedzieć chociaż mniej więcej co to bo zawioze go znów do majstra zapłacę niewiadomą ile to może nie warto i kupię nowy 
    • Przez Adriane77
      Witam ostatnio mam problem z póbiegami w renault ares 610rz mam go ponad rok i wszystko było wporzątku ale teraz póbiegi nie działają i migają tylko kontrolki od póbiegów 1 i 4 nie wiem co mam robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj