Gość Mateusz2111

Hodowla świń

Polecane posty

Gość Mateusz2111   
Gość Mateusz2111

Witam decyzja padła na trzodę  chlewną , posiadam 20ha klasy 4-5 miejscami 3 ale rzadko planuje kupować prosięta duńskie albo polskie zalezy od ceny, słyszałem ze na 1 sztuke przypada 350kg czyli teoretycznie około 300 swinek, w nastepnym rzucie bym kupował zboze i prosięta liczyłem to by wychodziło około 60zł nie licząc własnej pracy i wody, prądu. Jak myslicie warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warto . Jak najbardziej .

Od kiedy u was ferie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572

Za kasę za sprzedane świnie chcesz kupić prosięta , zboże , koncentraty i jeszcze się utrzymać?😮


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Mateusz2111 napisał:

Witam decyzja padła na trzodę  chlewną , posiadam 20ha klasy 4-5 miejscami 3 ale rzadko planuje kupować prosięta duńskie albo polskie zalezy od ceny, słyszałem ze na 1 sztuke przypada 350kg czyli teoretycznie około 300 swinek, w nastepnym rzucie bym kupował zboze i prosięta liczyłem to by wychodziło około 60zł nie licząc własnej pracy i wody, prądu. Jak myslicie warto ?

Może najpierw popracuj nad ortografią bo hodowla piszemy przez samo h po drugie skoro już padło na świnie to czemu pytasz teraz czy się opłaca?

Po drugie nie wiem czy wiesz że potrzebne są budynki do tego a przede wszystkim kapitał który możesz straci  te 60 zł to nie bardzo rozumiem czy z tych 300 sztuk Ci zostanie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra , dobra . Przyznaj Stasiek że konkurencji się boisz . Tobie 120 zostaje to i kolega da radę połowę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Najlepiej jeszcze weź jakiegoś PROWA i będziesz robił na swoim za parobka przez najbliższe 5 lat... 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Nigdy w życiu nie zostanie ci 60 zł, moim zdaniem taka hodowla jest nieopłacalna... Na świniach można zarobić tylko w cyklu zamkniętym i przy większych ilościach...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25496

Pszenżyto sprzedałem hodowcy, w cyklu zamkniętym 2000 sztuk, sprzedaż 3,9zł, mówi że na tą chwilę dokłada 0,2zł do kilograma żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, sumek666 napisał:

Pany bo widzicie... na chodowli idzie zarobić 😎😂🤣😅

No co jak co , ale po Tobie takiej pisowni hodowla bym się nie spodziewał ... 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zetorki... chyba nie zrozumiałeś. 

Może właśnie na chodowli idzie zarobić bo na hodowli no ni uja...

Edytowano przez sumek666
  • Haha 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba jeszcze się nie obudziłem i to dlatego . 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

walnij sok pomidorowy ,to pomaga

3 godziny temu, zetorki12 napisał:

No chyba jeszcze się nie obudziłem i to dlatego . 🤨

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Resicol    0

Stare polskie powiedzenie mówi: Kto trzyma świnie, ten z biedy się wywinie, he, he...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Witam. Panowie  ja mam inne pytanko szukałem po tematach ale nie mogę znaleźć mianowicie 4 lata temu przejąłem od ojca gospodarstwo razem z inwentarzem tj bydło ponieważ świń nie było, dziś będąc w armirze dowiedziałem się że na niego są jeszcze świnie :O Ale niestety po 3 latach księga rejestracji poszła się paść w ogni, nie mam już z tego okresu faktur ani nic, jak uważacie co zrobić by te ,, sztuki wyrejestrować i by miało to ręce i nogi ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Z rękami i nogami , to pytać w agencji . Dużo na stanie ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

Tak jak zetorki pisze,idż do Agencji i pogadaj co z tym zrobić,jakiś czas temu sąsiad miał podobnie to wiem że coś tam zamataczyli i wyzerowali stado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Resicol    0

Możesz dopytać w weterynarii. U mnie teraz jak były kontrole, a był inwentarz w księgach, a w praktyce nie było, to panie do protokołu zapisały stado puste, zdały protokoły do agencji i stado zapisano na zero. A, tak pytaj w ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, piomal1991 napisał:

Witam. Panowie  ja mam inne pytanko szukałem po tematach ale nie mogę znaleźć mianowicie 4 lata temu przejąłem od ojca gospodarstwo razem z inwentarzem tj bydło ponieważ świń nie było, dziś będąc w armirze dowiedziałem się że na niego są jeszcze świnie 😮 Ale niestety po 3 latach księga rejestracji poszła się paść w ogni, nie mam już z tego okresu faktur ani nic, jak uważacie co zrobić by te ,, sztuki wyrejestrować i by miało to ręce i nogi ? 

 

Trochę to dziwne bo od 3 lat obowiązuje spis na koniec roku że nikt się nie doczepił że tego nie robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiq
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, ile ton obornika spodziewać się po 100szt. tucznika odchowanych od 30 do 125kg ? Chodzi mi o głęboką oraz płytką ściółkę.
       
    • Przez Nasters
      Mam do sprzedania Wyposażenie chlewni Trzoda
      Wszystko firmy Big Dutchman  (Bardzo Solidna Niemiecka Firma)
      Do Sprzedania:
      *Tubomaty (Automaty Paszowe) 
      *Ruszta Plastikowe
      *Kojce Porodowe
      *Pojedynki dla Macior
       
      Zainteresowanych proszę o Kontakt Priv(Wiadomość Prywatna)
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
    • Przez BOOGY93
      Dzień dobry wszystkim!
      Posiadamy chlewnię, która ma już kilka lat i nadaje się remontu. Podstawowym zadaniem jest przekształcenie jej na chów na rusztach. W związku z tym proszę o pomoc i polecenie firm, które zajmują się nie tylko samą budową od podstaw ale także różnymi przeróbkami. Oczywiście szukałem w internecie aczkolwiek zazwyczaj są to specjaliści od projektowania i budowy od podstaw natomiast tu by się przydał ktoś kto nie boi się wyzwań związanych  z remontem  Dodam, że pochodzę z północnej części woj, małopolskiego i w związku z tym dana firma powinna być z tej okolicy bądź, której zasięg działania to cały kraj. lub obszar w którym mieszkam.
      Jeśli podawanie numerów kontaktowych lub namiarów adresowych jest nie zgodne z regulaminem forum to będę musiał sobie jakoś poradzić. W każdym razie proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj