Davidmix

Książki produkcja roślinna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    5373

Ja powien tylko żebyś kupił możliwie najmłodsza pozycje żeby było coś o uprawie zerowej,pasowej,uproszczonej a nie tylko orka czy brony na wiosnę żeby pszenicę dokrzewić

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2

Mam taką na oku Produkcja roślinna kwalifikacja R.3.1 Arkadiusz Artyszak,Katarzyna Kucińska z wydawnictwa WSIP.

Ktoś coś o tej książce słyszał?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mam książki z lat 70tych i 80tych, mam te ze studiów i staram się czytać nowości bardziej z neta bo prasa jest taka sobie (czasem nawet tutaj widziałem wrzutki do anglojęzycznych tekstów z badań).
Warto znać te starsze metody uprawy roślin bo są lata że się sprawdzają ale bez nowinek nie da rady.
Tak samo melioracje (odwadnianie i nawadnianie) - nie wiem czy tak wiele się zmieniło przez pół wieku natomiast z praktyki wiem niestety że tam gdzie za niemca był rów to musiałem go wykopać ponownie żeby sensownie uprawiać pole (choć poprzedni właściciel pozasypywali wszystko).
Podobnie jest z agrometeorologią - niby tak wiele się dzieje bo klimat się zmienia, niby tak wiele publikują a przez długi okres była tylko jedna sensowna pozycja (3-4cm grubości chyba Radomskiego ) gdzie było wszystko (w sensie dobra podstawa do szerszej rozmowy o pogodzie).
Mówiąc wprost nawet papier toaletowy wie że trzeba się rozwijać ale żeby się rozwijać trzeba mieć jakieś podstawy, nawet stare.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez emtecc
      Witam.
      Kosiarka przepracowała 1 sezon. Skoszone w sumie 20 ha ursusem 2512.
       
      Ze skrzyni czasami słychać jakieś stuki i zgrzyty (najczęściej jak nabiera obrotów).
      Drugą sprawą jest widoczne przesuniecie się względem siebie talerzy. W przeciwne strony można je bez oporów przekręcić o około 40 mm. Przy słupskiej 1.35m (ma ponad 18 lat i kosiła to samo) luz między talerzami był zerowy!!!, mogę dodać ze zerowy na każdej części.
      O co dokładnie mi chodzi widać na zdjęciu.
       
      ZDJĘCIE
       
      Jeśli z większą siłą przekręci się względem siebie talerze odczuwalny jest jakiś "przeskok" (pyknięcie..) a dalej ciągnąc na siłę to wygląda jakby wałki się skręcały.
       
       
      Co z tym zrobić?? Zgłaszać na gwarancję?? Bo żeby potem nie było że mam się z nimi kłócić, że racja jest moja a nie ich.
       
      Jeszcze jest sprawa z kołem pasowym ze sprzęgłem. Łożysko minimalnie buja się na wałku hehe Dobre co <lol>
    • Przez Mrmagyster
      Witam, zakładam temat, gdyż mam problem z nabyciem pewnej książki, możliwe że nie tylko ja. Kto ma podobny problem - pisać
      Otóż potrzebuję książkę Pojazdy rolnicze - Alojzy Skrobacki, wyd. WSiP 1996, jeśli ktoś ma takową, niech da znać.
    • Przez __ema__
      Hej,
      Rozważam opcję rozpoczęcia studiów II go stopnia na UPH w Siedlcach, na kierunku rolniczym.
      Problem polega na tym, że ukończyłam kierunek luźno [wręcz wcale] powiązany z rolnictwem [informatyka] i spodziewam się, że czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna i nadrobienie sporej części wiedzy z dziedzin rolniczych.
      Czy jest może ktoś kto wymienioną szkołę ukończył/uczęszczał i podzieli się opinią?
       
      Czy możecie mi podpowiedzieć z jakiej dziedziny muszę się 'przygotowac'? Produkcja roślinna i zwierzęca zapewne? Podrzuci ktoś jakieś dobre tytuły, do których warto zajrzeć? [w tej chwili dysponuję jedynie książkami dla technika rolnictwa, ale nie wiem czy to nie za niski poziom, a nie bardzo wiem gdzie szukać czegoś więcej. Mam też do dyspozycji Metody chowu i hodowli bydła - Grodzki Henryk, ale to też bardzo wąski zakres informacji].
      Czy studenci rolnictwa podpowiedzą mi chociaż jakieś podstawy, które muszę pojąć, żeby mieć z czym startować na te studia?
       
      Co ogólnie warto według Was przeczytać, żeby wdrożyć się trochę w rolnicze klimaty?
       
      aha i studia 'atakowałabym' dopiero w roku 2015 więc mam jeszcze sporo czasu na nadrobienie.
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj