Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rolnikus

Jak dorzucać na 16m Amazone ZA-F 803?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rolnikus    0

witam mam pewien problem zakupiłem rozsiewacz Amazone za-f 803 i siałem 1 i 2 dawkę saletry, wydawało mi sie że dożuca ale po miesiącu czasu pojawiły sie pasy na pszenicy.

Z góry dzięki za pomoc

thomek    0

musisz kupić dłuższe łopatki,trzeba podnieść rozsiewacz jak najwyżej,lekko nachyl rozsiewacz w stronę w stronę ciągnika tj.skręć cięgno,większe obroty wom

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukaszjarm    4

siej na 3 biegu ale te nowe lopatki sa podobno drogie .

ja proponuje wystawic za sprzedaz ta amazone i zamiast nowych lopatek te pieniadze dolozyc do raucha zsb 900 ja takiego mam i na normalnych obrotach sypie ponad 20 m

redek    47

oglądając filmik wydaje mi się, że masz niskie obroty wałka,sprawdź, jak daleko rzuca przy większych obrotach

szczewko    31

Na jakich obrotach silnika siejesz nawoz bo wom wymagane 540 ma w okolicach 2000 a nawet pozyzej wiec gaz do dechy praktycznie, a z tego co widze na filmie to masz z 1600 max. Ja mam ZAF-604 i jak siałem 3p zeby mi ladnie dorzucał musiałem trzymac cały czas 2000 obr.

tom31    11

patrzac na twój problem to powiem jak koledzy wyżej masz za małe obr wom ja mam taki z-af 803 sieje 360 jerzdze drugim biegiem a obroty silnika 2000 obr/min aby wom miał 540 obr/min bo takie sa potrzebne aby wysiewał na szerokosc 12m czy dalej i nierobia sie zadne pasy ale majac niskie obroty to pasy na zbozu normalna rzecz :)

iron    398

ja jak siałem 3P to też mi nie dorzucał na 15m. ale zamówiłem dłuższe łopatki gdzieś na allegro i teraz przy obrotach WOM 480 spokojnie mi 17 metrów sypie i skończyły się pasy na polach spowodowane nie dosianiem nawozu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.