thesykacz

Malowanie Rolmasz poznaniak 6

Polecane posty

thesykacz    4

20181231_130139.jpg

Panowie z góry mówię jestem tu nowy i nie umiem się połapać w forum. A więc jestem w fazie malowania ww siewnika Rolmasz poznaniak 6 z roku 96. Chce to również pomalować na niebiesko tylko rzecz w tym jaka farba to pomalować oczywiście kompressorm , chciał bym żeby to był kolor jasno niebieski taki jak na zdjęciu i nie wiem czy np. Chlorokauczyk że śnieżki jasno niebieski będzie taki sam czy może jakiś nobiles. Może malowaliscie kiedyś na jasno niebieski.? Jaka farbę polecacie żeby była podobna do tej ze zdjęcia? Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Jak chcesz malować porządnie to polecam autorenolak plus porządny podkład pod niego. Chlorokauczukiem musiałbyś malować pędzlem.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesykacz    4

Autorenolak trochę drogo wychodzi wołał bym taniej pomalować ale też żeby efekt był w miarę zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579
Ciężko pogodzić te dwie rzeczy. Jak chcesz pomalować ładnie i na lata to warto zainwestować te parę zł więcej w autorenolak.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keben123    0

Chlorokałczuk nie nadaję się do malowania pistoletem , wiem bo sam malowałem siewnik poznaniak i jak malujesz to latają takie nitki i lakier wygląda jakby baranek był kładły a nie lakier 

IMG_20180804_183825.jpg

IMG_20180804_183759.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579
Zblaknie szybko i zacznie odchodzić po czasie. Przerabiałem to parę lat temu , teraz tylko lakier.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesykacz    4

Ile muszę kupić farby? Kupiłem narazie 1litr lakieru kramp ,,lamdini'' myślę że będzie zbliżony do oryginalu. Jakieś wskazówki podczas malowania? Przy obecnej temperaturze jest szansa na malowanie? Utwardzacz dodawać?

15471173671246254176748672379314.jpg

Edytowano przez thesykacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579
Swojego malowałem rok temu i z tego co pamiętam wyszło mi więcej niż litr. Utwardzacz warto dodać jeśli jest dedykowany do tego rodzaju farby. Co do malowania teraz , jeśli nie masz ogrzewanego pomieszczenia to odpuść , poczekaj na wyższe temperatury.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
15 godzin temu, thesykacz napisał:

Jakieś wskazówki podczas malowania? Przy obecnej temperaturze jest szansa na malowanie?

Jak robisz dla siebie na dłużej to walnij wszystko podkładem epoksydowym. Z temperaturą poczekałbym jak będzie chociaż +10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Co do wskazówek to najpierw wypiaskuj później podkład Neokor z aluminium na to lakier samochodowy akrylowy. To co kupiłeś to zwykła farba olejna w ładnym opakowaniu i dobrze dobranym kolorze.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579
Autor pisał ,że autorenolak mu za drogo wychodzi a co dopiero tak jak mu radzisz😁

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesykacz    4

Co ile mi montować redlice? Siewnik 2,70. 23 redlice plus za kołami po jednej przykrecone do skrajnych redlic. Przy rozbiórce nie podpisałem sobie odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

23 czy 25 ?

jeśli 25 to co 10.5cm, choć osobiście wywaliłbym parę czy dwie i zrobił co 12cm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesykacz    4

Na której dziurze macie pozapinane redlice w ciegielkach od docisu na pierwszej(gora) czy na drugiej (dolna)? Bo nie pamiętam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesykacz    4

Witam siewnik po malowaniu wyszedł tak . I teraz pytanie jak to ustawić na jaka wysokość podciągnąć te klapki?

20190202_112138.jpg

20190202_112057.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Zastawki ustawiasz zależnie od wysiewanego zboża , do owsa polecam otworzyć je maksymalnie bo gdy jest długi to lubi się zawieszać.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2019 o 14:34, thesykacz napisał:

Witam siewnik po malowaniu wyszedł tak . I teraz pytanie jak to ustawić na jaka wysokość podciągnąć te klapki?

Witam mam pytanie i jak farba siedzi po tych dwóch latach pytam bo bym też chciał odnowić poznaniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karoleeeq
      Witam chciałbym pomalować swojego t25 maskę błotniki itp narazie tylko to bez silnika. Jakie farby polecacie i jakie odcienie i czy podkład też dawaliście. Malował będe sprężarką z góry dzięki za odpowiedzi  
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-przekladnie-do-poznaniaka-CID757-IDxbWNh.html?ref%5B0%5D%5Bpath%5D%5B0%5D=490462859&ref%5B0%5D%5Bajax%5D=1&ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=details
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj