Adammmmm

Nowe życie C-360

Polecane posty

Gość   
Gość

Nowy nabytek? Jeśli tak to poskładaj do kupy żeby jakoś jechało, zainwestuj w ochronę słuchu a pieniądze które przeznaczyłeś na remont wrzuć na jakąś krótkoterminową lokatę. Za 2-3 lata jak już będziesz miał dość gównianej sześdziesiątki to sprzedaż grata, zlikwidujesz lokatę i kupisz coś zapewniającego minimalny komfort bez ciągłego wycia ze skrzyni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Jeśli to do mnie, to ja raczej piłem do partyzanta, znanego wroga wszelkiej maści ulepow bez papierów, nie do autora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adammmmm    0

Z papierami koledzy traktor jeździł był poskaldany kabina orginal kompletna nie zrobiłem zdjęcia przed.  Kupiony z kółka 30 lat jeden kierowca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455

Skoro zaczynasz nowe życie i potrzebujesz porad to... Jak masz wybór to berz rude. Wiadomo że im bardziej zardzewiały dach tym wilgotniejsza piwnica

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Heh skąd ja to znam - eee tam tyle to będę pamiętał. Dwa dni później - co to k**wa jest? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile pieniędzy przeznaczyłeś na to nowe życie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98
Z doswiadczenia powiem, ze koledzy wyzej maja racje. Pieniadze zainwestowane w remont tego czegos to pieniadze wyrzucone. Ja mam 60 od nowosci od 81 roku i tez kilka lat temu zrobilem jej kapitalke wszystkiego i do dzis zaluje bo trzeba było sprzedac i dolozyc do czegos innego.

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70
ja po remoncie mojej c360 zrozumiałem że zmarnowałem pieniądze, teraz kupiłem Mtz-a, bo sześćdziesiątką nie dawała rady ale teraz szkoda mi jej sprzedać bo nie odzyskam już pieniędzy
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adammmmm    0

Ja mam wyremontowane już dwie i nie żałuję wcale . Każdy ma swoje zdanie . A akurat ten sprzed to dla znajomego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw piszesz że potrzebujesz porad a następnie że już masz dwie wyremontowane? Więc po co ci porady skoro poradziłeś sobie z już z remontem dwóch innych?

 

W którym to województwie ferie się zaczęły ? :D

 

I tak jak piszą koledzy wyżej - przy cenach i jakości dzisiejszych części zamiennych i stawkach jakie biorą mechanicy/koszt własnej pracy jakiekolwiek pchanie pieniędzy w gównianą sześdziesutkę to wyrzucanie kasy w błoto.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adammmmm    0

Widzę że nie ma z kim pisać sami rolnicy postępowi tylko Fendt Johnny Deere i inne . Ok spoko koniec postu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jakie porady może chcieć młody człowiek który wyremontował już dwa traktory ? :D Żadnych oprócz tej jak zabić nudę w ciągu dwutygodniowych ferii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Przeczytałem sobie jeszcze raz posty - nie widzę, żeby napisał, że sam remontowal, tylko że ma wyremontowane :)

A z tą 60tka już nie przesadzajcie. Zależy ile ma hektarów, jakie miałaby mieć zadania. Jak jakiś pomocnik na parę hektarów coś skosic, coś posiac, to będzie jakoś chodził. U nas był przez wiele lat jako pomocnik na 30ha,to pamiętam, że raz była skrzynia robiona i to w zasadzie tyle. Teraz trzeba plecak  i przydałoby się silnik. Czyli łącznie ile? Ze 2 tysiące? A tak to raczej jakieś drobnostki. Poza tym ile jest warta taka 60tka? Też myślałem, żeby swoją sprzedać,  jak kupiłem większy ciągnik, ale  jak nie mam na swoją papierów, to co za nią dostanę? Z 8 koła? Pewnie nawet nie. Na opony do większego. To już wolę niech tam sobie stoi pod dachem "na wszelki wypadek", jakby jakas bolączka  etatowego pomocnika dopadła.   No chyba, że ktoś to traktuje jako główny ciągnik, czy więcej czasu planuje w nim spędzać, to wtedy faktycznie pomyłka, bo już lepiej sprzedać, a kasę na remont dołożyć  i jakąś 80-tke za paręnaście tysięcy kupić. 

Ale każdy ma swój pomysł. Sąsiad ma chyba niecałe 20ha i oprócz mtz miał 3 60tki do pomocy i jemu te ciągniki starczaly. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adammmmm    0
9 godzin temu, Partyzant85 napisał:

No jakie porady może chcieć młody człowiek który wyremontował już dwa traktory ? :D Żadnych oprócz tej jak zabić nudę w ciągu dwutygodniowych ferii :D

Kolego po pierwsze w ferie to może ty się bawisz a ja karierę szkoły skaczylem dawno . 

A o poradę wolę zapytać niż zrobić na odp .... . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak dawno "skaczyles" karierę w szkolę ale podejrzewam, że nie obfitowała ona w sukcesy :D

To ile tych pieniążków na to nowe życie starego grata planujesz wyrzucić w błoto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455

Ech, czyli piszesz żeby pisać, żadnych konkretnych pytań. Lepiej byś w Farming zagrał, a nie zawracasz gitarę na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok, za chwilę skaczę :D

Czyli jaki fundusz ? Połowę wartości ciągnika czy całą wartość ciągnika czyli maksymalnie 6 tysięcy :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adammmmm    0
Dnia 9.01.2019 o 19:27, traktor11 napisał:

Adammmmmm a co chcesz  wiedzieć jakiej porady ?

Może będziesz wiedział a mianowicie zmieniłem filter paliwa pompkę odpowietrzylem chodzi dobrze ale jak odkrece mu srube od odpowietrzenia lub śrubę powrotu paliwa z pompy do filtra to chodzi dobrze a jak zakręcę to brak wolnych obrotów i gaśnie jak puszcze gaz i dodam . 

Troszkę że napisałem jak odpowietrzylem to zapalił ale nie miał wolnych obrotów i dobrego gazu a jak odkrece odpowietrznik i pompy jeden lub drugi to działa dobrze. A dzisiaj zauważyłem że jak lekko popuszcze nakrętkę od pompy do filtra to chodzi dobrze . A jak ja zakręcę to dalej źle chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hubert21
      Witam czy po życie na kiszonke można by zasiac koniczyne lub lucerne
    • Przez kissmy...
      mam do Was pytanie, otóż czy macie wykupione ubezpieczenie na życie, w gospodarstwie rolnym bardzo istotny jest stan zdrowia oraz "możliwości produkcyjne" każdego z członków gospodarstwa domowego, stąd warto jest zadbać o zabezpieczenie rodziny w razie "W", w zakładach pracy można skorzystać z taniego ubezpieczenia grupowego, ale nie każdy rolnik ma partnera z dostępem do takiej polisy, wskażcie proszę czy korzystacie z takich polis, na jakich zasadach oraz ile to Was kosztuje
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez wrona17
      Witam siał ktoś może owies na kiszonce po zbiorze żyta na kiszonkę ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj