tomas

owijanie słomy folią?

Polecane posty

tomas    1

Witam. Jak w temacie ma ktoś doświadczenie w owijaniu folią zamiast siatki słomę? Jak to się sprawdza. Może ktoś wie czy pójdzie w claas variant? Ale zastanawia mnie ile będzie dziur po rotorze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

z tego co słyszałem to jak masz aparat na siatke to powinno iśc ale podobno strasznie drogo wychodzi i pewnie by Ci taniej wyszło ustawic stóg i go przykryc. Ja tam zostaje przy siatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

wszystkie belki w folię owinąć to będzie bardzo drogo jak pisał kolega wyżej że lepiej jest przykryć cały stóg i taniej cię wyjdzie a jak belki wybierzesz to folia zawsze przyda ci się na drugi rok a po owinięciu to co roku musisz nowa kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

ja owijałem słomę na owijarce folią przezroczystą (taką jak w sklepach czy hurtowniach) po jednym razie.. w miarę tanio no i jakość słomy jest nieporównywalna... jest super!!! a w stogu bez okrycia to gnój! okryte lepiej ale i tak od dołu jest źle i nie to co owinięte... ja w tym roku owijam ok 150szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja w tym sezonie spróbuję owinąć folią ,rolka kosztowała w tamtym roku 410 zł 2000m więć podobnie jak siatka.Są też próbki po 80 zł .Gość który to sprzedaje mówił że w zachodnich prasach idzie owijanie folią ciekawe jak będzie z polską prasą.Jak by szło to piękna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielony1    0

a macie dostep jakis do takich szerokich folii? bo ja spotkalem sie najwyzej 50 cm szerokosci. czy sama folia utrzyma slome?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

A czy każdą prasą z obwiązywaczem siatką można owijać tą folią?


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja w tym sezonie spróbuję owinąć folią ,rolka kosztowała w tamtym roku 410 zł 2000m więć podobnie jak siatka.Są też próbki po 80 zł .Gość który to sprzedaje mówił że w zachodnich prasach idzie owijanie folią ciekawe jak będzie z polską prasą.Jak by szło to piękna sprawa.

410 zł 2000m ?? B) jak ktos mowił gdzies w innym temacie to o wiele drożej kosztowała i w takiej cenie to sie ta folią opłaca owijać.

 

I raczej nie powinno być problemów z woijaniem ta folia na normalym aparacie od siatki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Tech-mlek z Lisowa ma folię ,liczą sobie ok 220 zł(nie jestem pewien ile metrów).Koszt owinięcia jest może duży ale sianokiszonkę na owijarce można owinąć tylko 8 razy(75 cm),czy 12 razy(50cm)więc jakieś 5 zł oszczedzamy na folii,czasie i minus siatka.Czy ktoś wie jak jest z rozciągliwością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Nadchodzą żniwa więc pora na odświeżenie tematu ;)

foliamaszynowa.jpg

Czy ktoś owijał słomę taką folią? Chodzi mi o owijanie owijarką stacjonarną- nie zamiast siatki. Myślałem o tym, aby owinąć belki jedną warstwą, tylko nie wiem jaki byłby tego koszt, i czy to jest opłacalne bo przykrywanie sterty nie bardzo mi się widzi. Okryta jest do pierwszej burzy... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A co się dzieje po pierwszej burzy? Tak silne burze są, że folię zrywają?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Trochę odświeżę i dodam coś od siebie.
Dostałem próbkę tej folii 120cm szerokości i 100m długości za 70zŁ.
Przez aparat w mojej Ferabolce idzie bez problemu. Ale niestety dziurawi ją ten zabierak taki w podłodze podający słomę dalej no i się rwie. Ciekawe jak jest podawana w prasach Krone o tej samej konstrukcji że jej nie rwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witajcie

Czy ktoś w tym roku coś więcej się dowiedział na temat tej folii o szerokości 1230mm  zamiast siatki?

Mam próbkę tej folii ale niestety nie do końca idzie w mojej prasie.

Jeśli zajrzy tu jakiś użytkownik  pras łańcuchowych bez rotora (głównie marki KRONE)   to proszę o kontakt, ponieważ na filmiku który znalazłem na YT owija właśnie folią  prasa marki KRONE  a konstrukcja prasy jak i sposób zwijania jest taki sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj