Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
9 minut temu, zetorki12 napisał:

Zła zmiana ? 🤔

Jak kto uważa ale po tym jakie jest zaintersowanie zakupem maszyn to czasy mamy Gierkowskie chciałem kupić opryskiwacz to chcą zaliczkę i w lutym będę mógł odebrać bo nie nadążają z produkcją

Ziemia po PGR rozeszła się po ichu jak ciepłe bułeczkiwięc pytam gdzie ten kryzys w rolnictwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam wrażenie że mniej ostatnio , ale statystyk nie czytałem .

A te nowe , to nie zasługa unii i dotacji ? Nie wiedziałem że to też Morawiecki . No no .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

U mnie też brak zaliczki bezpośrednich. Przyszła tylko zaliczka rolnośrodowiskowa ale to grosze...

Najgorsze jest to że nie wiadomo czy coś płacą i ile mają zamiar wypłacić jeszcze. Myśle że licznik wypłat nie przez przypadek znikł ze strony agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takim razie co piszecie z tymi waszymi wnioskami o płatność, to normalna kolej rzeczy jak u każdego.

Jak są błędy we wniosku trzeba ja poprawić nie ma innej rady. Ale czy o błędach dowiecie się pisemnie, czy telefonicznie już od was samych często zależy.

U mnie wniosek o płatność załatwia w październiku tylko dlatego że sam ją namierzyłem telefonicznie, dodzwoniłem się i kazała czekać kilka dni, po tym czasie ona odezwała się telefonicznie o godz. 15:00 i poinformowała że są braki i pyta czy jej przywiozę na drugi dzień do godz. 10:00 poprawione rzeczy, czy ma wysyłać pismo. I dodała że na koniec tyg. idzie na zwolnienie lekarskie ponad miesiąc na operację czy jakiś zabieg. I jak nie przywiozę sprawa przeciągnie się o kilkadziesiąt dni.

 

Więc miałem praktycznie czas do wieczora aby popoprawiać protokoły, przygotować księgowość i jakieś oświadczenia że wykonane roboty są zgodne z projektem i to wszystko dać do podpisu firmie wykonującej zadanie. I rzucić wszystko co miałem zaplanowane na następny dzień i tego wieczora i z samego rana zasuwać do Warszawy z papierkami i stracić cały dzień.

Coś za coś Panowie. Co wy ,,byśta,, chcieli, aby ARiMR sama do domu przyjeżdżała z poprawkami?

Jedna sprawa że ta durna biurokracja jest nie potrzebna po prostu jej za dużo jest, ale druga sprawa to nasze zaangażowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, soltys48 napisał:

coś może być na rzeczy bo @zetorki12 aż 2 razy to samo napisał

Ale że co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
45 minut temu, Luki995 napisał:

Widzę że nie tylko ja na Lubelszczyźnie nie doczekałem się zaliczki. W ubiegłym roku dostałem właśnie 20 listopada, w tym liczyłem że będzie wcześniej. Jak widać umiesz liczyć licz na siebie.

To i ja się pochwalę że u mnie (lubelskie) też cisza z zaliczka .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zauważyłem . Edytowałem , może przez to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Powiat krasnostawski - na koncie brak, ale byłem w agencji i znajomy dzwonił do Warszawy - płatność naliczona i przelew zaplanowany na 26 listopada. 2 ostatnie lata zaliczki były przełom X/XI a teraz będzie koniec listopada, ale spiny nie ma.
Jak nie było zaliczek to się żyło i też różnie płacili- jednego roku 2 grudnia a na drugi początek maja.. A teraz 98% dostanie zaliczki w przeciągu 1,5 miesiąca a i tak ból, bo jak już wysyłają to powinni wszystkim jednego dnia :D  Nie jestem za tą władzą bo rozdawnictwo mi się nie podoba i wolałbym, żeby dawali nam wędkę, a nie gotową (i czasami już nawet zepsutą) rybkę, ale jednak zaliczki, suszowe (kiedyś zapłacą- za PO dostałbyś propozycję kredytu), dopłaty do wapnowania (wiem, tylko dla małych więc to przestępstwo ale może duży kiedyś kupi tą ziemię z uregulowanym PH a nie koło 4.0 :D ) jednak dają więc to i tak lepiej niż za Donaldinho

Edytowano przez pieter1991
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Na moim koncie  dzisiaj zobaczyłem przelew agencyjny  gdzieś wychodzi 70%

Lubelskie 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88
59 minut temu, mano napisał:

Na moim koncie  dzisiaj zobaczyłem przelew agencyjny  gdzieś wychodzi 70%

Lubelskie 40 ha

Patrzta no chopy dostał jebaniutki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, damianzbr napisał:

W takim razie co piszecie z tymi waszymi wnioskami o płatność, to normalna kolej rzeczy jak u każdego.

Jak są błędy we wniosku trzeba ja poprawić nie ma innej rady. Ale czy o błędach dowiecie się pisemnie, czy telefonicznie już od was samych często zależy.

U mnie wniosek o płatność załatwia w październiku tylko dlatego że sam ją namierzyłem telefonicznie, dodzwoniłem się i kazała czekać kilka dni, po tym czasie ona odezwała się telefonicznie o godz. 15:00 i poinformowała że są braki i pyta czy jej przywiozę na drugi dzień do godz. 10:00 poprawione rzeczy, czy ma wysyłać pismo. I dodała że na koniec tyg. idzie na zwolnienie lekarskie ponad miesiąc na operację czy jakiś zabieg. I jak nie przywiozę sprawa przeciągnie się o kilkadziesiąt dni.

 

Więc miałem praktycznie czas do wieczora aby popoprawiać protokoły, przygotować księgowość i jakieś oświadczenia że wykonane roboty są zgodne z projektem i to wszystko dać do podpisu firmie wykonującej zadanie. I rzucić wszystko co miałem zaplanowane na następny dzień i tego wieczora i z samego rana zasuwać do Warszawy z papierkami i stracić cały dzień.

Coś za coś Panowie. Co wy ,,byśta,, chcieli, aby ARiMR sama do domu przyjeżdżała z poprawkami?

Jedna sprawa że ta durna biurokracja jest nie potrzebna po prostu jej za dużo jest, ale druga sprawa to nasze zaangażowanie.

W moim przypadku były jedne poprawki po których było wszystko ok i zaraz kontrol. O jakim zaangażowaniu mówisz?to mam stać pod agencja i krzyczeć gdzie moje pieniądze, nie każdy ma czas.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Wpłynęło część bezpośrednich (NKE).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaliczki wczoraj były naliczone, czas kiedy pojawia się na koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

W sumie to ostatni tydzień na zaliczki. potem już pełne bezpośrednie będą wpływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
3 minuty temu, robert55555 napisał:

Tak wszystkie powiaty.

A tam gdzie ktos mial kontrole na miejsci np z zazieleniania w zeszlym tyg tez cos wplynie np pomniejszone o te zazielenianie czy ani grosza ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

A jeszcze mi powiedz Robert, czy jak ktoś dostał kilka groszy z początku października to znika z kolejki czy dalej może być naliczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
25 minut temu, robert55555 napisał:

Zaliczki wczoraj były naliczone, czas kiedy pojawia się na koncie?

Co to znaczy że wczoraj były naliczone? Dla kogo? przez kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj