News
robert55555

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Bananek    3447

W sumie to ostatni tydzień na zaliczki. potem już pełne bezpośrednie będą wpływać.

Kamilek1    44
3 minuty temu, robert55555 napisał:

Tak wszystkie powiaty.

A tam gdzie ktos mial kontrole na miejsci np z zazieleniania w zeszlym tyg tez cos wplynie np pomniejszone o te zazielenianie czy ani grosza ?;)

Bananek    3447

A jeszcze mi powiedz Robert, czy jak ktoś dostał kilka groszy z początku października to znika z kolejki czy dalej może być naliczony?

rafmax    16
25 minut temu, robert55555 napisał:

Zaliczki wczoraj były naliczone, czas kiedy pojawia się na koncie?

Co to znaczy że wczoraj były naliczone? Dla kogo? przez kogo?

aezakmi666    4

Cisza. Podobno że jak ja 1 raz składałem na siebie nowe działki to mogę mieć spore opóźnienie w przelewie?

robert55555    706
2 godziny temu, Kamilek1 napisał:

A tam gdzie ktos mial kontrole na miejsci np z zazieleniania w zeszlym tyg tez cos wplynie np pomniejszone o te zazielenianie czy ani grosza ?;)

2 godziny temu, Kamilek1 napisał:

Onw 85%, obszarowej podobno 0%

1 godzinę temu, rafmax napisał:

Co to znaczy że wczoraj były naliczone? Dla kogo? przez kogo?

Zaliczki są naliczone przez ARiMR i są naliczane dla rolnikow. 🤗

lukasz493    9

Dzwoniłem do Arimr, miałem kontrolę 29.7 (mierzenie działek przez pracownika agencji, i poplony zdjęcia też były przed 01.10, nie wiem czy ogólnej foto też nie miałem) - płatność naliczona do 30.11 (obszarowe również) powinno wpłynąć taką informację przekazała Pani zajmująca się moją sprawą.

A więc kontrola inna niż na miejscu nie ma wpływy na wypłatę zaliczek tak wynika z tej rozmowy.

Edytowano przez lukasz493

wiesiek63zmc    898

Też miałem kontrole ale nikt mnie o niej nie informował z tego co wiem sprawdzali czy wykoszona łąka co więcej nie wiem ale zaliczka jest naliczona czeka na przelew Żaden protokół do mnie nie trafił

kapec22    37

Mam pytanko, kupiłem działkę która wcześniej nie była zgłaszana do płatności, ugór, drzewa, ale na wiosnę będzie wyplantowane i coś posiane. Z ciekawości patrzyłem na ewniosku i działka jest jako szara wykreskowana i nie można na niej dodać uprawy tylko zgłosić rozbieżność i co trzeba w takim przypadku zrobić?

robert55555    706

Domyślam się że przywracasz dana działkę do dobrej kultury rolnej(usuwasz zakrzaczenia itp).

W ewniosku Zgłaszasz rozbieznosc do tej działki, możesz podać datę doprowadzenia do dobrej kultury rolnej. 

Jak będziesz miał szczęście to na nowej mapie może będzie widać że wykonałeś tą pracę co opisałeś w rozbieznosci. Jeśli tak to może dostaniesz dopłatę do wnioskowanej powierzchni.

Jak będziesz miał pecha i nie będzie widać na nowych zdjęciach pracy jaką wykonałeś, to czekasz na decyzję i odwolujesz się od tej decyzji i prosisz o kontrolę powierzchni, wtedy mierzą tobie wszystkie działki. Jak zgodzi się z twoja powierzchnia we wniosku, ARiMR dopłaca do kwoty jaką dostałeś w decyzji. Odwołanie nie wstrzymuje przelania kasy na konto z decyzji.

Może zdarzyć tak że mają stare zdjęcia ale będziesz miał kontrolę i kontrola wykarze że masz tak jak podałeś we wniosku.

Krótko , tresciwie i mam nadzieję że zrozumiałe napisałem w tym temacie.

Edytowano przez robert55555
  • Thanks 1

mickas092    436

Usuwałem 85 arów 15 letnich brzóz samosiejek i tylko pisałem w ewniosku działka przywrócona do użytkowania rolniczego. Na mapach jeszcze tego nie zaktualizowali kontroli nie było kasa normalnie. 

marluk    151

Pytanie o program rolno środowiskowy. Planuję skorzystać zarówno z pakietu 2 czyli ochrona gleb i wód i z pakietu 6 czyli zachowanie zagrożonych roślin. W warunkach jest taki zapis: "Płatność rolno-środowiskowo-klimatyczna do tego samego obszaru może być przyznana tylko z tytułu realizacji jednego zobowiązania(jednego pakietu lub wariantu)."

Chcę np w 2020 wpisać jakąś działkę do pakietu 1, zaorać międzyplon na wiosnę 2021 roku i w 2021 posiać tam grykę i wpisać tą działkę do pakietu 6. Czy takie coś jest możliwe? Wg mnie jest ok bo w 2020 wpisuję działkę do pakietu 1 a w 2021 do pakietu 6. Są tu jacyś ludzie ogarnięci w tematach rolno środowiskowych?

piotrkrk25    32
7 godzin temu, marluk napisał:

Pytanie o program rolno środowiskowy. Planuję skorzystać zarówno z pakietu 2 czyli ochrona gleb i wód i z pakietu 6 czyli zachowanie zagrożonych roślin. W warunkach jest taki zapis: "Płatność rolno-środowiskowo-klimatyczna do tego samego obszaru może być przyznana tylko z tytułu realizacji jednego zobowiązania(jednego pakietu lub wariantu)."

Chcę np w 2020 wpisać jakąś działkę do pakietu 1, zaorać międzyplon na wiosnę 2021 roku i w 2021 posiać tam grykę i wpisać tą działkę do pakietu 6. Czy takie coś jest możliwe? Wg mnie jest ok bo w 2020 wpisuję działkę do pakietu 1 a w 2021 do pakietu 6. Są tu jacyś ludzie ogarnięci w tematach rolno środowiskowych?

Możesz siać międzyplon przed gryką, ale nie możesz go posiać po gryce bo wtedy zawnioskowałbyś o płatność z dwóch wariantów do tej samej powierzchni w tym samym roku.

• Like 1

marluk    151
54 minuty temu, piotrkrk25 napisał:

Możesz siać międzyplon przed gryką, ale nie możesz go posiać po gryce bo wtedy zawnioskowałbyś o płatność z dwóch wariantów do tej samej powierzchni w tym samym roku.

Dokładnie tak. Wiem o tym. Dlatego chcę np posiac pszenicę później miedzyplon a później gryka i znowu pszenica. I co roku dopłaty z tytułu rolnośrodowiskowych.

7 godzin temu, sadsadgreylife napisał:

nie jest możliwe

Uzasadnisz?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 

Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
    • Przez livebird
      Ile wynosi dopłata bezpośrednia do 1 hektara pszenicy ozimej ? Do jakiej grupy roślin kwalifikuje się pszenica?
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj