Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Powyżej 10 ha musi być rejestr nawozowy. To coś innego niż plan. Chodź bardzo podobnie wyglądają. Plan zgłasza się w OSCHR i gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Możliwe ze jest tak jak mówisz, bo mój podobno jakiś uproszczony plan. Więksi pewnie muszą badania robić i szczegółowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

a ponizej 10ha ornej i powyzej 10DJP? mniej niz 60DJP. tylko maksymalne dawki azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
6 minut temu, robert55555 napisał:

Powyżej 10 ha musi być rejestr nawozowy. To coś innego niż plan. Chodź bardzo podobnie wyglądają. Plan zgłasza się w OSCHR i gminie.

Wyjaśnisz coś więcej?

Podanie nawożenia w czystym składniku, rodzaj zastosowanego nawozu nie jest dla mnie problemem i uważam że to powinno wystarczyć. mnatomiast chciałbym uniknąć żmudnego wyszukiwania i przeliczania zawartości ze słomy, przedplonu itd. a co w plantacji porzeczek, liczyć azot z opadłych liści, skoszonej trawy? dla mnie to chore bo do 170kg N nawet się nie zbliżam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rejestr nawozowy możesz zrobić w zeszycie, max dawka to 160 kg N.   Najwyżej możesz podać datę nawożenia, dawkę itp. natomiast plan to coś innego. W planie to ARiMR przelicza/sprawdza czy dobrze jest zrobiony plan. Co z tego że masz plan jak ktoś mógł złe zrobić( za to mogą być też pkt). Co do pkt kar wszystko zależy od kontrolujących. To jest nowość wi c podejdą ulgowo( jak nie ma planu) to każą zrobić i przyjadą za parę dni.zrobia zdjęcia i tyle. 

Nie wiem co chcesz wiedzieć kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Mam w tym roku 49.4ha do dopłat . Pół na pół zboża i rośliny wieloletnie. W przyszłym mogę mieć 52ha.

Obowiązuje mnie plan czy tylko ewidencja nawożenia?

W tym roku zrobiłem tabelę z terminem nawożenia rodzajem zastosowanego nawozu, wyliczeniem zastosowanej dawki azotu. Uważam że to wystarczy.

Czy jestem w błędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak uprawa intensywna to tak, jak ekstensywna to już nie.

Dobrze zrobiles na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

A na przyszły? Sady i jagodniki nie widnieją w wykazie roślin intensywnych.

@wysoki1122 i właśnie tego " muszę" nie rozumię bo w świetle tego co zacytowałem w poprzednich postach ja rozumiem że nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dla mnie nie powinieneś robić planu ale to moje zdanie. 

Co z tego że robią CC. Pytanie które środowisko z tego cc. Kolego @Agrest zawsze jak zadzwonią z kontroli to mówią co trzeba przygotować. Powiedz że za 3 dni niech przyjadą i zdarzysz zrobic. 

U mnie w powiecie jest duza ilość krowiarzy i jak wpadli, zadzwonili że będzie kontrola to taki popłoch zasiali że kontrolę odraczane były za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jak wypadnie w sezonie to po tyłku nie zdąze się podrapać😉

Działek rolnych mam ze 40 bo pola porozrzucane. 

Ewidencja nie problem bo już teraz mogę ułożyć na cały rok - wicie,  rozumicie😉

Ale plan z przeliczaniem zawartości w resztkach to już trochę trzeba posiedzieć.

Choć rok do przodu też można zimą pokombinować.

Masz jakieś gotowce liczące np w Libre Office  lub coś darmowego  do ściągnięcia, bo Excela nie mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ściągnij z neta excela i po sprawie.  Nie mam na libre nic. Nie korzystam z tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Może źle się wyraziłem kontrola cc to wymogi wzajemnej zgodności i to właśnie w takiej kontroli jest sprawdzany plan i dotyczy  on każdego posiadającego powyżej 10 ha użytków rolnych. Powinien być to uproszczony plan, można go zrobić samemu w aplikacji z której korzystają ośrodki doradztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ODR kupiły licencję(może za duże słowo) od kolesia z Lublina i na tym bazują. Same nic nie zrobiły. Pewnie  kupiły jedną i rozesłany na większość odrow, płacąc 200/300 zł temu twórcy.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Wysoki1122 nie wprowadzaj w błąd. Powyżej 10 to rejestr nawożenia czy jakoś tak. Od 100 ha lub 50 upraw intensywnych wtedy plan. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

31 pazdziernika wpłynęło około 60-70% przewidywanych dopłat tytułem zaliczki. Zgłoszona powierzchnia 23ha, powiat WWL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Byłem w agencji i potwierdziłem swoje przypuszczenia. 

Plan nawożenia azotem powyżej 50ha gruntów ornych. 

Mnie obowiązuje ewidencja nawożenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

pow 50 ha plan ale przy i tensywnym nawozeniu czyli pow 130 kg N na ha o ile pamietam dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Nie przy intensywnym nawożenia tylko przy uprawach roślin intensywnych które sa wymienione w załączniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Uff. Cieszę się Twoim szczęściem.😁

U mnie też cisza na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

wpadło 70% opolskie 20ha, z ciekawości sprawdziłem i rok temu dostałem zaliczkę dzień później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś zaliczka 70% łódzkie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla kolegi   @wiesiek63zmc optymalny termin przelania dopłat może byłby koniec czerwca?,🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj