Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Elvis1090    110

ten program od dopłat sam przelicza procenty i dlatego wiem ze mam 4,75%... to dlaczego w programie wyświetla się komunikat ze Wymóg EFA spełniony?? jak dokładam ziemi powyżej 5% to nic się nie zmienia żaden komunikat więcej nie wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Błąd w działaniu aplikacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrób tak.

1. Sprawdź czy dobrze masz wyliczoną powierzchnie na działkach ewidencyjnych (wyrysowana powierzchnie na go.)

2. Policz sumę wszystkich gruntów ornych

3. Policz powierzchnie do EFA

4. Czy wyjdzie tobie więcej niz 5% elementów EFA, jak tak to wina aplikacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak musisz mieć min 5%. Bywało tak w tamtym roku, że powierzchnie GO robiło większa niż powierzchnia wyrysowana lub tak że nie które uprawy wyrysowane nie wliczalo do GO. Musisz to sprawdzić.

Przed chwilą, Thrym napisał:

Czyli moge zaznaczyc jednoćześnie JPO i ONW? Średnio rozumiem

Wnioski nie są obowiązkowe, ale powinno się składać skoro się użytkuje. JPO jest warunkiem do płatności (JPO, zazielenienie, dodatkowa itp), jak chcesz dostać dodatkową kasę to odhacz ONW, to twój wybór. Ja bym tak zrobił, ale to moje zdanie i ja nie jestem tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Jeśli grunt leży na terenach ONW to jak najbardziej zaznaczysz i JPO i ONW

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@robert55555 Tym razem przyszedł do mnie pewien pan, żebym wypełnił mu wniosek. Sęk w tym, że on umówił się z kolegą że kupi od niego krowę, ale tamten wpisał ją do dopłat i obaj czekają aż minie miesiąc, żeby nowy właściciel wpisał ją (po raz drugi), tym razem do swojego wniosku. Tłumaczę że to niemożliwe, ale nie idzie go przekonać. Aplikacja pewnie też od razu wykryje w kontroli krzyżowej. Mógłbyś mu to wytłumaczyć prostym językiem.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, lem1991 napisał:

@robert55555 Tym razem przyszedł do mnie starszy pan, żebym wypełnił mu wniosek. Sęk w tym, że on umówił się z kolegą że kupi od niego krowę, ale tamten wpisał ją do dopłat i obaj czekają aż minie miesiąc, żeby nowy właściciel wpisał ją (po raz drugi), tym razem do swojego wniosku. Tłumaczę że to niemożliwe, ale nie idzie go przekonać. Aplikacja pewnie też od razu wykryje w kontroli krzyżowej. Mógłbyś mu to wytłumaczyć prostym językiem, przyjdzie jutro to przeczyta, bo pokazywałem mu różne broszurki, ale wszystko interpretuje na opak, a mnie traktuje z politowaniem.

Powiedz jemu jeżeli tak zrobi to dostanie sankcję(karę pieniężną)!!! Lub odmowę, ale to już jego decyzja.

W przypadku, gdy rolnik wnioskujący o płatność do zwierzęcia, jako pierwszy przetrzymywał zwierzę przez wymagany okres, płatność przyznawana jest temu rolnikowi .

W tym przypadku dla „drugiego” rolnika  zostaną naliczone sankcje za przedeklarowanie.

"drugi" rolnik może dostać kasę TYLKO  W NASTĘPUJĄCYCH PRZYPADKACH:

-1 rolnik daną sztukę sprzedał przed skończeniem okresu przetrzymywania, a drugi tą sztukę bedzie trzymał przez cały okres przetrzymywania

-1 rolnik nie miał tej sztuki zgłoszonej do swojej siedziby w dniu złożenia wniosku;

-1 rolnik wycofał ta sztukę z płatności;

Pisałem już wcześniej o problemie ze zmianami w przypadku gdy ktoś ma ELEMENTY EFA, ale nikt mi nie odpowiedział na pytanie. Rozumiem że nikt nie zapytał się osób, które robią szkolenia.

Z moich informacji wynika, że ktoś kto złożył wniosek z elementami EFA na przykład na 4 % to nie może tego procentu zwiększyć zmianą.

TYLKO NALEŻY WNIOSEK WYCOFAĆ I ZŁOŻYĆ DRUGI Z POPRAWNĄ POWIERZCHNIA.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@robert55555 Mógłbyś edytować termin "sankcje", na "karę pieniężną". My na co dzień mówimy gwarą, i ten pan może zrozumieć że sankcja to właśnie dodatkowa płatność do krów. Rozumiesz, chodzi o to żeby to było napisane jak dla siedmiolatka, a ja mu powiem , że jesteś panem z Agencji. Wygląda to jakbym sobie jaja robił, ale skoro wypełniasz ludziom wnioski, to pewnie też masz różne, trudne przypadki. Jeszcze jedna rzecz; temu panu w zeszłym roku robiła wniosek, jakaś pani, która to robi zawodowo i skasowała 100 zł , za małe gospodarstwo, i jak twierdzi ten pan wypełniła mu to na komputerze i nie prosiła o osiem ostatnich liczb rachunku, ani nie potrzebowała ostatniej kwoty wypłaconej w roku poprzedzającym, a to że mnie to, potrzebne (nie znam hasła, jemu też nie dała) to jakieś fanaberie i jak mu tej krowy nie wpiszę to pójdzie do niej, bo lepiej zapłacić stówkę niż stracić prawie 400 zł. Jeśli mu wpiszę, to będzie na mnie że mu źle wypełniłem, jak nie wyślę to będzie miał żal że go okradłem... i bądź tu mądry człowieku.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

KiZałóżmy że ktoś ma 3 sztuki do płatności do bydła. Drugi rolnik ma te 3, sztuki . W tym 2 swoje i ta jedną sztukę na którą złożył o płatność 1 rolnik. W Kontroli administracyjnej wyjdzie błąd że ktoś już złożył wniosek o płatność do tej sztuki. Wtedy przyznaje się płatność do tej sztuki dla tego rolnika który 1 złożył. A drugiemu rolnikowi odmawia się kasy że te 2 sztuki swoje i ta sztukę która opisałem wyżej. Dlaczego tak bo nie miał zadeklarowanych min3 sztuk poprawnie. Jak jest większa ilość sztuk są liczone karę pieniężne. Kiedyś o tym pisałem.poszukaj. a co do logoeania w 2018 roku do wniosku plus. Biura wydawały dane potrzebne do logowania. Na karteczkach. Musiał dostacj dał tej pani i zrobiła co zrobiła.

 

Zrób nie pamiętam hasła. Załóż od nowa haslo( musisz znać nr producenta, kwotę i nr rachunku-8cyfr ostatnich.). Bp mają wszystko tyko trzeba się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Ten drugi ma 7 krów, ta byłaby ósma, więc chodzi o płatność tylko do tej sztuki. O odzyskiwaniu hasła też wiem. Chodzi mi tylko o to skąd mogła bez numeru konta,i tej kwoty zrobić/zdobyć hasło. Czytałem o tych danych potrzebnych do logowania dawanych  przez BP, ale one były wydawane przed 2018 rokiem, tym którzy składali wtedy wnioski przez internet, a ten pan pierwszy wniosek składał w 2018. Kazałem mu iść do banku i przynieść wyciąg (nie wie co to jest wyciąg), wtedy będzie jasne bo od zeszłego roku login jest numerem producenta, a numery z  BP wydane przed 2018 miały inne numery. 

Robert , jesteś pewny że w 2018 BP też wydawały hasła ?, bo w takim przypadku raczej nie odzyskam hasła (inny login), a według instrukcji nie mogę założyć nowego konta, kiedy stare istnieje na tego samego producenta.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dalej nie rozumiesz mnie. W 2018 roku biura wydawały na papierze dane potrzebne do logowania, czyli nr producenta, kwotę i nr rachunku. Jak ktoś miał konto zazlone np w 2016 roku to miał login i hasło co wyglądało inaczej(hasło). Wtedy trzeba było w BP złożyć specjalny wniosek o coś takiego. W 2018 roku jak ruszył Ewniosek plus to wystarczyło mieć dane z BP. Lub mieć decyzję(tam jest cały nr konta na który jest robiony przelew) a kasę mógł ktoś trafić( robił kilka prób i się mogło udać). Wystarczyło mieć decyzję. Ktoś to kuma  co i jak to zrobił z danych z decyzji(kilka prób i kwota mogła wejść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Pytanie odnośnie płatności do młodych rolników. W tym roku będę miał tylko 1,20 ha w dzierżawie w celu złożenia wniosku. Czy dobrze rozumiem, że nie muszę składać o dodatkową płatność do młodych rolników w tym roku, tylko mogę to zrobić w 2020 roku gdy będę miał już cały areał, i przez 5 lat czyli od 2020 - 2024 włącznie będzie ta płatność wypłacana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem zdania że to nie przejdzie. Dowiedz się w swoim BP. Mają wykaz takie kiedy skladales 1 raz o dopłaty i kiedy skladales o płatność do MR. Obstawiam że jak zrobisz tak to wogole nie dostaniesz dopalt do MR w przyszłym roku. Mogę się mylic. Mi w 2016 zrobili ksero tej tabelki ale jak komp padł to i wszystkie dane na nim. 

@lem1991 w 2018 BP wydawały dane potrzebne do logowania. W tym roku robiłem nie pamiętam hasła i tworzyłem nowe hasło znając dane do logowania. Nie pamiętam jak to jest jak ktoś miał konto założone przed 2018 roku. Ja swoje hasło pamiętam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Mówisz Robert ,że ta kwota może zaskoczyć za którymś razem, nawet jeśli nie jest taka sama ?, bo niemożliwe jest trafić dokładnie ( u tego pana jest to zaliczka wypłacona w listopadzie ). Masz jakiś sposób ?. Numer producenta już  mam.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Kierowałem się tym:

"Płatność przyznawana jest na okres pięciu lat, począwszy od pierwszego złożenia wniosku o płatność dla młodych rolników. Wniosek musi być złożony w ciągu pięciu lat od daty rozpoczęcia działalności rolniczej.

Od roku 2018 okres 5 lat nie jest skracany o liczbę lat, które upłynęły między rozpoczęciem działalności rolniczej przez młodego rolnika, a pierwszym złożeniem wniosku o płatność dla młodych rolników."

Do pracowników biura mam awersję po tym jak gość powiedział mi, że wśród wyróżnionych upraw nie ma kukurydzy cukrowej. To oni nawet rozporządzenia z wartościami upraw nie znają tylko kalkulator esu chyba,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co rozumiesz przez słowo uprawę wyróżniona? Może i masz rację. Jutro aż poproszę o tabelke.

@lem1991 jak masz decyzję to spróbuj kwotę z zaliczek(sumę wszystkich płatności i 70%z niej).  Lub  różnice między zaliczkami a suma na decyzji. Lub kwotę onw. Inny sposób to Nazwisko i PESEL. Widzielm takie hasła 

 

Coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Chciałem się dowiedzieć odnośnie wartości produkcji słonecznika jako warzywo, a przy okazji policzyć wartość produkcji ogólnie z gospodarstwa. Pan z ośrodka chyba potrafił to zrobić tylko przy użyciu kalkulatora esu z internetu, w którym jest może z połowa upraw wyróżnionych w rozporządzeniu "ZAŁĄCZNIK NR 1 Wartości współczynników SO 2010 dla działalności występujących w biznesplanie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Aby zyskać płatność za tuz ekologiczny trzeba należeć do gospodarstw ekologicznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
1 godzinę temu, lem1991 napisał:

Mówisz Robert ,że ta kwota może zaskoczyć za którymś razem, nawet jeśli nie jest taka sama ?, bo niemożliwe jest trafić dokładnie ( u tego pana jest to zaliczka wypłacona w listopadzie ). Masz jakiś sposób ?. Numer producenta już  mam.

Najlepiej niech uda się do swojego biura to mu podadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lem1991 tak to wygląda z płatnością zwierzeca, w przypadku o jaki pytałeś:

     Wyliczanie kar/zmniejszeń administracyjnych dla płatności związanych do zwierząt w przypadku przedeklarowania liczby zwierząt

W przypadku gdy stwierdzi się różnicę między liczbą zwierząt zgłoszonych a liczbą zwierząt zatwierdzonych, całkowita kwota pomocy lub wsparcia, do której beneficjent jest uprawniony w ramach tych systemów pomocy lub środków wsparcia w danym roku składania wniosków, zmniejszana jest o ustalany odsetek, o ile stwierdzone niezgodności dotyczą nie więcej niż trzech zwierząt.

Jeżeli stwierdzone niezgodności dotyczą więcej niż trzech zwierząt, całkowita kwota pomocy, w danym roku składania wniosków, zostaje zmniejszona o:

§  ustalony odsetek, jeżeli nie przekracza on 10%;

§  dwukrotność ustalanego odsetka, jeżeli jest on większy niż 10%, ale mniejszy niż 20%.

Jeżeli ustalony odsetek jest większy niż 20%, za dany rok składania wniosków nie przyznaje się pomocy.

Jeżeli ustalony odsetek przekracza 50%, za dany rok składania wniosków nie przyznaje się pomocy oraz nakłada się sankcje wieloletnie w wysokości kwoty odpowiadającej różnicy między liczbą zwierząt zgłoszonych a liczbą zwierząt zatwierdzonych.

W celu ustalenia odsetek liczbę zwierząt zgłoszonych, co do której stwierdzono niezgodności, dzieli się przez liczbę zwierząt zatwierdzonych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@robert55555 Czyli jak w tym przypadku, mam to interpretować. Przy tej jednej krowie, nie dostanie dopłat (tylko) do tej ósmej sztuki (więcej nic mu nie grozi), czy ten odsetek (kara) będzie naliczany od tych siedmiu sztuk do których mu przysługuje wsparcie, czyli praktycznie dostanie dopłaty do sześciu sztuk, a ewentualny odsetek sankcji będzie naliczany od wszystkich płatności, czy tylko tych od krów. Prosiłbym tak łopatologicznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jakie sa przeliczniki do efa za lubin i za międzyplon? 1 i 0,3? czy cos sie zmienilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj