News
robert55555

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kibix    9
Dnia 20.05.2020 o 08:24, masa24 napisał:

Powierzchnia zostaje ta sama. Poprostu załóżmy 5 ha pakietu, 3 i 2 przedzielone rowem.  Na jednej działce powierzchnia nie koszona i na drugiej. Nie można połączyć powierzchni nie kiszonych i zrobić na jednej działce? O to chodzi. Wszystko w ranach jednej działki ewidencyjnej

Nie może. Ja mam identyczną sytuację tylko mam mostek 2 m. I jak robię wniosek to muszę to obrysować jako 1 obszar. 

Dopłaty dostałem całe. Z szuszowego dostałem zaliczkę

rafkap    87

Chyba na papierze, ja czekam. 

wojt    39

Mam taki problem dodałem dziw działki które na mapce są "zapaskowane" na szaro, wyrysowałem uprawę dodałem opis że działka została uporządkowana ale MKO pokazuje 0, jedynie PEG ZAL2 pokazuje powierzchnię. Wysłać wniosek mimo to? Wyskakuje We wniosku występują błędy kontroli kompletności. Pewnie przez te 2 działki, piszą że można wysłąć z tym błędem. Wiem że kiedyś na te działki były dopłaty brane

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    6263

Dziś złożony wniosek o dopłatę do materiału siewnego. Zakupioną 1,2t pszenicy obsiałem  11ha. Tyle wpisałem i zonk bo norma to minimum 150kg/ha. No i trzeba było poprawiać.

9 godzin temu, Agrest napisał:

Dziś złożony wniosek o dopłatę do materiału siewnego. Zakupioną 1,2t pszenicy obsiałem  11ha. Tyle wpisałem i zonk bo norma to minimum 150kg/ha. No i trzeba było poprawiać.

na pszenicę z tego co pamiętam zawsze było 150 kg na ha

9 godzin temu, wojt napisał:

Mam taki problem dodałem dziw działki które na mapce są "zapaskowane" na szaro, wyrysowałem uprawę dodałem opis że działka została uporządkowana ale MKO pokazuje 0, jedynie PEG ZAL2 pokazuje powierzchnię. Wysłać wniosek mimo to? Wyskakuje We wniosku występują błędy kontroli kompletności. Pewnie przez te 2 działki, piszą że można wysłąć z tym błędem. Wiem że kiedyś na te działki były dopłaty brane

no i dobrze zrobiłeś trzeba wyrysować i dodać opis rozbieżności i wysłać...

dawid515    2

Mam pytanko a propo dopłat w tym roku.  Otóż składam je sobie i tacie. Osobne konta/gospodarstwa. Jak to jest z areałem działki a mko? Mianowicie chodzi mi o to, że np w tamtym roku zgłosiłem praktycznie cały obszar z mko do płatności, oczywiście uwględniając ewidentne obszary na mapce które do płatności się nie nadawały np. kszaczory :P. W tym roku tata mówił, że nie można tak składać, trzeba mniej  (nawet do 10 arów tak rzecze) bo jak kontrola przyjdzie a by się pare arów nie zgadzało to bedzie kara. Czy to prawda? Przecież ja nie dysponuje urządzeniami do pomiaru dokładnego. Mierząc patykiem czy komórką parę arów na większym areale mogę się przecież pomylić. Nie ma żadnego buforu, marginesu na błąd? Druga sprawa o co chodzi w ewniosku z tym zielonym obszarem na Trwałych użytkach zielonych, czemu one są w ten sposób zanznaczone, czy one tam muszą być na stałe? Pytam bo o ile w tamtym roku na całym tym zielonym obszarze w ewniosku była u ojca łąka to w tym stwierdził, że kawałek w tym roku zaorze i przesieje pszenicą. Czy tak można? To nie jest żaden problem ? System nie pokazuje błędu jak tak wyrysowałem, no ale po co te zielone obszary w aplikacji? Będę mega wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi, jeśli ktoś je oczywiście zna.

robert55555    1388
Napisano (edytowany)

@dawid515

10 godzin temu, dawid515 napisał:

Druga sprawa o co chodzi w ewniosku z tym zielonym obszarem na Trwałych użytkach zielonych, czemu one są w ten sposób zanznaczone, czy one tam muszą być na stałe? Pytam bo o ile w tamtym roku na całym tym zielonym obszarze w ewniosku była u ojca łąka to w tym stwierdził, że kawałek w tym roku zaorze i przesieje pszenicą. Czy tak można? To nie jest żaden problem ? System nie pokazuje błędu jak tak wyrysowałem, no ale po co te zielone obszary w aplikacji? Będę mega wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi, jeśli ktoś je oczywiście zna.

W aplikacji Ewniosek Plus kolor zielony to obszar TUZ. Jest on nanoszony automatycznie(że tak napiszę). Pozwala on na ustalenie powierzchni gruntów ornych(go) jakie posiadasz we swoim wniosku. Na podstawie go ustalane są kryteria do dywersyfikacji upraw i elementy EFA. Kryteria te odnoszą się jak masz więcej niż 10 ha lub więcej niż 15 ha na go. Nie będę opisywał zasad dywersyfikacji i elementów EFA(zawsze możesz sobie o tym poczytać ze strony www.arimr.gov.pl znajdując odpowiednią zakłądkę).

Pytam bo o ile w tamtym roku na całym tym zielonym obszarze w ewniosku była u ojca łąka to w tym stwierdził, że kawałek w tym roku zaorze i przesieje pszenicą. Czy tak można? To nie jest żaden problem ? System nie pokazuje błędu jak tak wyrysowałem, no ale po co te zielone obszary w aplikacji? Będę mega wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi, jeśli ktoś je oczywiście zna.

OD tamtego roku 2019 aplikacja  pozwala na obszarze TUZ wyrysować uprawę na gruncie ornym(tzw go). Jeśli masz zwykły tuz, to możesz zlikwidować tyle ile potrzebujesz. Nie ponosisz za to żadnej kary.

. W tym roku tata mówił, że nie można tak składać, trzeba mniej  (nawet do 10 arów tak rzecze) bo jak kontrola przyjdzie a by się pare arów nie zgadzało to bedzie kara. Czy to prawda? Przecież ja nie dysponuje urządzeniami do pomiaru dokładnego. Mierząc patykiem czy komórką parę arów na większym areale mogę się przecież pomylić. Nie ma żadnego buforu, marginesu na błąd?

W płatnościach bezpośrednich obowiązują następujące zasady jeśli chodzi o przedeklarowanie powierzchni(wyrysowałeś więcej a ARIMR stwierdził że powinieneś podać mniejsza powierzchnie we wniosku.

---Jeśli przedeklarowanie w całym wniosku wynosi do 0,10 ha( łacznie dotyczy to następujących płatności, przykład JPO, DODATKOWA, MR, czyli masz potrącenie 0,03 ha, to łącznie masz 0,09 ha, to dostaniesz kwotę do powierzchni jakiej wnioskowałeś)

--jeśli przedeklarowanie  w całym wniosku wynosi do 3%, to dostaniesz dotacje do powierzchni tzw stwierdzonej(jaką ustali ARIMR).

==== przykład 10,20 ha deklarujesz we wniosku, powierzchnia stwierdzona wynosi 10,00 ha, czyli powierzchnia 0,20 ha stanowi 2% przedeklarowania, to dostaniesz kase do 10 ha.

---jeśli przedeklarowanie  w całym wniosku wynosi powyżej 3%, to dostaniesz dotacje do powierzchni tzw stwierdzonej(jaką ustali ARIMR)- minus 1,5 krotność kary

====przykład 10,50 ha deklarujesz we wniosku, powierzchnia stwierdzona wynosi 10,00 ha, czyli powierzchnia 0,50 ha stanowi 5% przedeklarowania, to dostaniesz kase do 9,25 ha. Dlaczego tak: od powierzchni 10,00 odejmujemy 1,5 krotność powierzchni przedeklarowanej (1,5 razy 0,50 ha= 0,75 ha)

Edytowano przez robert55555
  • Like 1

Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale.

Panowie jak tam u was wypłaty suszowego? U mnie były dwa odroczenia, ostatnie do końca kwietnia czy jeszcze będzie coś z tego miał ktoś taki przypadek ?

kibix    9

Ja tak mam. Powypłacali tylko małym rolnikom. Jak przekroczyłeś pewien pułap suszowego do dostałeś tylko zaliczkę 2500 zł a resztę pewnie przed wyborami jako kiełbasa wyborcza. Przynajmniej mam taką nadziję.

• Thanks 1

No jak na razie nic nie dostałem ale chociaż raczyli odroczenie napisać a po kwietniu cisza. Widzę że niektórzy nawet tego nie mieli.

pit17    107

Ja miałem odroczenie do końca maja. Wczoraj zadzwoniłem do BP i mi powiedzieli że będą rozsyłanie kolejne odroczenia. Jeśli dostaną pozwolenie z góry to rozpoczną wypłatę kasy.  Pewnie w czerwcu zaczną coś płacić jak 28 wybory.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 

Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
    • Przez livebird
      Ile wynosi dopłata bezpośrednia do 1 hektara pszenicy ozimej ? Do jakiej grupy roślin kwalifikuje się pszenica?
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj