Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasx21    165

Panowie, w którym roku weszła płatność dla młodych rolników? 2015?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio0    9

Czyli w tym roku trzeba jeszcze zaznaczyć płatność do młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jak od 2015 to do 2019 wychodzi 5 lat, nawet jeśli zaznaczysz jeśli Ci się nie należy to nie otrzymasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie znacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Matematycznie to się zgadza. Liczysz 5 lat czyli 2015,2016,2017,2018,2019. Razem 5 złożonych wniosków więc 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Przecież nie ma że pięć razy można otrzymać tylko przez pięć lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5 lat. Czyli 2015-2019. Jest 5 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Budżet na dopłaty był uchwalony na lata 2015-2020. Ja zaznaczyłem zobaczymy kto miał rację🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak ja mam na siebie od 2015roku a pierwszy wniosek 2016 to jeszcze mi to przysługuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

@robert55555 jeżeli nie podam jednej działki do dopłat bezpośrednich,którą do tej pory podawałem to muszę ją wpisać do działek nie podanych do płatności czy nie? i czy agencja będzie się mnie czepiać jeżeli jej nie podam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie musisz podawać tej działki. Oczywiście jeśli nie jesteś uczestnikiem innych programów  z PROWU(np. RMG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
szczypka napisał:

A jak ja mam na siebie od 2015roku a pierwszy wniosek 2016 to jeszcze mi to przysługuje 

jeżeli złożysz a Ci nie przysługuje to nic się nie stanie. Po prostu nie nalicza Ci tej płatności. Aczkolwiek najlepiej zadzwonic do arimr i się zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
7 godzin temu, robert55555 napisał:

Nie musisz podawać tej działki. Oczywiście jeśli nie jesteś uczestnikiem innych programów  z PROWU(np. RMG).

nie jestem ,dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136
5 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

jeżeli złożysz a Ci nie przysługuje to nic się nie stanie. Po prostu nie nalicza Ci tej płatności. Aczkolwiek najlepiej zadzwonic do arimr i się zapytać

Lub za niesłuszne zaznaczenie tj próbę wyłudzania naliczą drobne kilkanaście % sankcji..... Lepiej pytać niż później płakać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Może to nie do końca dotyczy dopłat ale są w tym temacie osoby, które trochę znają się na rzeczy i chciałbym zadać pytanie w imieniu znajomego:

Znajomy wziął w dzierżawę pole pewnego biznesmena, dogadali sie na czynsz a o doplaty składa znajomy, który zasial pszenicę, bo jest to piękna gleba 2 i 3 klasy. Poszło wszystko książkowo, pszenica z centrali odmiany Jantarka, milion ton polifoski, zabiegi na chwasty, potem około 500kg saletry na hektar, zabieg T1 z mikroelementami. Teraz okazało się, że parę dni temu pan biznesmen wybrał ładowarkami około 20cm wierzchniej warstwy i wywiózł patelniami na sprzedaż. Wybranej powierzchni jest okolo 1,5ha. Oczywiście nawet nie zadzwonil jak czlowiek wcześniej i nie zaproponował odszkodowania, skoro tak mu zależy aby tą ziemię natychmiast sprzedać. Uważa, że to jest jego ziemia i może robić z nią co chce i teraz również nie poczuwa się do odszkodowania. Ale chyba zgodnie z prawem jeżeli oddal ziemie w dzierżawę i kto inny dokonał zasiewu to uprawa należy do tego kto zasiał i ma prawo dokonać zbioru? Wiadomo, że po żniwach mógłby juz dzierżawcę wygonić i robić co sobie uważa ale póki na polu rośnie pszenica z potencjałem na 7-8 ton doładowana wszystkim co się da to chyba nie ma prawa tak po prostu wejść i to zniszczyć? Krew zalewa człowieka jak patrzy na takie postępowanie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

mial zezwolenie na sprzedaz ziemii ?? trzeba zglosic do urzedu gminy i starostwa powiatowego albo go postraszyc zgloszeniem i probowac kase odzyskac, bo innej mozliwosci nie widze.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
17 godzin temu, KlimekPL napisał:

ąMoże to nie do końca dotyczy dopłat ale są w tym temacie osoby, które trochę znają się na rzeczy i chciałbym zadać pytanie w imieniu znajomego:

Znajomy wziął w dzierżawę pole pewnego biznesmena, dogadali sie na czynsz a o doplaty składa znajomy, który zasial pszenicę, bo jest to piękna gleba 2 i 3 klasy. Poszło wszystko książkowo, ....

Czyli na gębę bez umowy na papierze z potwierdzeniem podpisów np w gminie lub ogólnie umowy dzierżawy u notariusza 😉
Gratulacje.
Teoretycznie ten co zasiał ma prawo zebrać. Dlaczego piszę teoretycznie? Kilka lat temu wznowiłem słupki graniczne (geodeta) po zbiorach rzepaku a było w nim trochę perzu. Sąsiad obok zlikwidował koniczynę i poleciał rundupem a potem talerzówką. Niewiele myśląc my też rundup. No i potem dzwoni i że 1metr koniczyny wypryskany. Spytałem tylko czy spaliło koniczynę na jego czy na moim bo słupki wstawione i niech patrzy po słupkach bo ja na swoim siać nie pozwolę przecież. Nie pytał o nic. Co jakiś czas wpierdala się komuś w pole po 1-2 metra i potem właśnie liczy na to że posiał (a koniczyna ma wiele lat na jednym polu) i nikt mu nie będzie tego niszczył. Takie wiejskie albo warszawskie cwaniactwo.
Także z tym prawem zbioru tego co się posiało - zapraszam do mnie, wjedź i posiej i nic mi nie zrobisz, sprawę będę tak przeciągał i wydłużał że Ci się nie opłaci, zresztą przez to ANR nie może pozbyć się dzierżawców którzy nie płacą czynszu a użytkują pola albo nasadzili drzewek, biorą dopłatę a grunt jest licytowany przez komornika i ani komornik tego nie zbędzie tak łatwo a nikt tego nie kupi. Nawet jak gdzieś wygrasz to po 5 latach dostaniesz 10% tego co chciałeś. Taki mamy klimat. Nawet umowę pisemną idzie obejść.
 

9 godzin temu, jacus napisał:

mial zezwolenie na sprzedaz ziemii ?? trzeba zglosic do urzedu gminy i starostwa powiatowego albo go postraszyc zgloszeniem i probowac kase odzyskac, bo innej mozliwosci nie widze.

pod wydobycie np piasku/torfu na potrzeby własne chcesz to podciągnąć? Ciężko może być.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Mówisz o zupełnie innych rzeczach, tutaj chyba już samo zgłaszanie pola do dopłat jest deklaracją tego, przez kogo pole zostało obsiane. Tu nikt się nikomu nie wpierdzielił na chama a umowa ustna też jest umową (tak wiem, ciężko z taką umową cokolwiek ugrać gdziekolwiek ale nadal jest to umowa). Dogadali się jak człowiek z człowiekiem, nie dość, że to był odłóg który trzeba było dwa lata wcześniej doprowadzić do kultury, żeby ta pszenica w ogóle chciała rosnąć to teraz jeszcze taki numer... Jest to ewidentne zniszczenie czyjejś własności (w tym wypadku zasianego zboża) ale jak to ugryźć, żeby gość poczuł się do uczciwego zadośćuczynienia. Nikt mu się potajemnie w pole nie wsiał i nie wjechał dwóch metrów tak jak piszesz tylko kulturalnie wziął w dzierżawę ponad 3 hektary a połowa pszenicy w ciągu jednego dnia zniknęła z powierzchni ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja o tym wiem i z Tobą się zgadzam ale tak to jest z umowami na gębę, znalazł ktoś łosia aby uprawił mu nieużytki a jak ma to ręce i nogi to właściciel bierze co jego.
Legalnie ciężko coś zrobić. Mniej legalnie? Opryski którymi pryskano nasypy kolejowe - ponoć 7 lat nie rośnie 😉 pozatykać dreny/poprzerywać, zrzucić odpady i zostawić, wystawić na sprzedaż w kilku serwisach (że dzwonić całą dobę że sprzedaż pilna itp) podając nr gościa to się nie wyśpi, jak są wyjazdy na asfalt to jeździć tak żeby zawsze było błoto a potem niech policja ściga właściciela 😉
Jest tego wiele tylko po co? 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

wpłynęła płatność za ekologię. 3 tygodnie od decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzwoniła Pani z agencji wyjaśnić nieścisłości z suszowego bo wypłacają zaliczki, a już myślałem że nic nie dostanę! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj