Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bizon1    232
23 minuty temu, staszek131415 napisał:

Czyli mało kto do loch dostanie skoro nie mogą być utrzymywane w jarzmach

Ja tam w kojec zamykam na czas porodu jak przyjdzie kontrola to powiem że agresywna i trzeba było zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, debrzyna napisał:

Proszę mi wytłumaczyć

punkt 3 na stronie 34/35 

te dopłaty to kretynizm do potegi N 

jeżeli oni w takim samym stylu te sądy reformują to ja sie nie dziwie że jest taka wrzawa .....

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
48 minut temu, rejvas napisał:

te dopłaty to kretynizm do potegi N 

jeżeli oni w takim samym stylu te sądy reformują to ja sie nie dziwie że jest taka wrzawa .....

PSL jaki był taki był ale sawicki doplaty do bydla wprowadził to każdy dostał i to nie mało........    suszowe też teraz dają  przeważnie tym co suszy nie mieli i taka ich sprawiedliwość...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wprowadził  i to nie  mało  bo  przecież  mieliśmy  dostać  140 Euro  do szt  bydła  i  400  euro  do ha  strączków.   A  ile  z tego  zostało  każdy  wie.  Sąsiad  się  wtedy  naoglądał  Agrobiznesu  gdzie  codziennie  taką  propagandę  tłoczyli  i  potem  się  zdziwił  jak   dopłaty  przyszły  że  go  Sawicki  wydymał.

3 godziny temu, krzychuuuuu napisał:

ojciec dostał decyzję odmowna płatności ponieważ 4 sztuki bydla zgłoszone do dopłat na dzień 15 maja przekraczają wiek 24mc. Nie da się wycofać ani zamienić tych 4 sztuk tylko walą odmowę całosci dopłaty. Czy da się z tym coś jeszcze zrobić?

Pewnie  miałeś  tylko  7  sztuk  że  ci  odmówili reszty  ??  Też  się  2  lata  temu  pomyliłem z 1 sztuką  to  za 19  zapłacili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, bop23 napisał:

PSL jaki był taki był ale sawicki doplaty do bydla wprowadził to każdy dostał i to nie mało........    suszowe też teraz dają  przeważnie tym co suszy nie mieli i taka ich sprawiedliwość...............

Nooo . A teraz PiS duma jak zabrać do łąk i dzików wybić nie potrafi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to są wszystko działania pozorowane ..... dla kogo te nowe dopłaty ? kto sie na to skusi ? ale sukces jest :D

 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, sss napisał:

A jak powyżej tych 3%? Ktoś coś wie? 
bo wujek Google mało wie 

Powyżej 3% liczne jest tak do podstawowych dopłat:

-roznica z przedekeklarowanie razy1.5 krotność odejmujesz od powierzchni stwierdzonej.

Jak inne płatności to razy 2krotnosc.

 

5 godzin temu, krzychuuuuu napisał:

ojciec dostał decyzję odmowna płatności ponieważ 4 sztuki bydla zgłoszone do dopłat na dzień 15 maja przekraczają wiek 24mc. Nie da się wycofać ani zamienić tych 4 sztuk tylko walą odmowę całosci dopłaty. Czy da się z tym coś jeszcze zrobić?

Nie da się. Odwołać możesz ale raczej nic to nie da. Sorki ale nie sprawdziło się tego.

4 godziny temu, debrzyna napisał:

Ktoś to juz studiował 

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12329106/12656067/12656068/dokument434580.pdf

Proszę mi wytłumaczyć

punkt 3 na stronie 34/35 

Dobrostan to nic innego jak ograniczenie produkcji, celem poprawy warunków egzystencjalnych dla zwierząt. I za ograniczenie produkcji masz kasę.

Przykładowo w podań okresie nie możesz mieć mniejszej powierzchni niż 18m2 dla krów mamek.

 

Jeżeli masz np 300 krów to musisz mieć min 300szt razy 20m2 co daje 6000m2(czyli 0.60 ha okólnika).

Odnoszę się do tego pkt3 co pisałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Nooo . A teraz PiS duma jak zabrać do łąk i dzików wybić nie potrafi .

za dziki to właśnie Sawicki "frajer" powinien beknąć ,jak asf jeszcze był przed naszą granicą.Teraz to już za pózno na odstrzał bo większość sama zdechła.Mieli czas jak się pokazały pierwsze ogniska,ale za tamtej władzy to było słychać tylko "piniędzy nie ma i nie będzie".Na ośmiorniczki starczało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Jeden olał , a drugi nic nie może . Mam się cieszyć że jeden gorszy od drugiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszałeś że koła łowieckie jak znalazły padniętego dzika to potrafiły taka sztukę wywez w głąb kraju i 100-200km( to parodia i podpada pod paragraf).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680
10 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

za dziki to właśnie Sawicki "frajer" powinien beknąć ,jak asf jeszcze był przed naszą granicą.Teraz to już za pózno na odstrzał bo większość sama zdechła.Mieli czas jak się pokazały pierwsze ogniska,ale za tamtej władzy to było słychać tylko "piniędzy nie ma i nie będzie".Na ośmiorniczki starczało.

No a ten rząd ma kasy w h*j i coś się zmieniło? Myślisz, że asf to przypadek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
39 minut temu, robert55555 napisał:

Słyszałeś że koła łowieckie jak znalazły padniętego dzika to potrafiły taka sztukę wywez w głąb kraju i 100-200km( to parodia i podpada pod paragraf).

Chyba ten mysliwy musiałby byc np. duńczykiem bo zaden z naszych  nie miałby interesu w tym ,nie pisz kolego takich bzdur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to nie wiem jakim cudem jeszcze Niemcom nie podrzucili dzika

Dziś decyzja przyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

niemcy jak beda miec chorego dzika to nikomu nie pisna slowa,tylko wywala i beda czekac na rozwoj sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Nie wywala tylko złapią za szpadel wykopią dół metr głęboki , warstwa wapna na spód , potem dzik i ściółka spod niego , zasypany wapnem i potem ziemią. śladu nie ma i choroba się nie szerzy , a u Nas od razu badania...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
TheKingofFarmersisback napisał:

ojciec dostał decyzję odmowna płatności ponieważ 4 sztuki bydla zgłoszone do dopłat na dzień 15 maja przekraczają wiek 24mc. Nie da się wycofać ani zamienić tych 4 sztuk tylko walą odmowę całosci dopłaty. Czy da się z tym coś jeszcze zrobić? Pewnie  miałeś  tylko  7  sztuk  że  ci  odmówili reszty  ??  Też  się  2  lata  temu  pomyliłem z 1 sztuką  to  za 19  zapłacili

Było 20 sztuk zgłoszone A 4 za stare. W uzasadnieniu piszą że do 3 sztuk jest ok ale powyżej 3 sztuk jest odmową doplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, karolek12 napisał:

Chyba ten mysliwy musiałby byc np. duńczykiem bo zaden z naszych  nie miałby interesu w tym ,nie pisz kolego takich bzdur

Interes to był. W tym powiecie nie ma strefy asf ale za to jest w innym. Z północy mazowsza przewieźli na południe mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nooo . A teraz PiS duma jak zabrać do łąk i dzików wybić nie potrafi .

Bo  PIS  to  partia  polityczna  a  nie koło  łowieckie  więc  oczekiwanie  że  mają  ci  dziki  wybić  jest  grzecznie  pisząc  śmieszne.   Żaden  minister  nie jest  wstanie  zmusić  koła  łowieckie  do  odstrzału  bo  członkami  kół  jest  ,,elita,,  tego  kraju  sędziowie  prokuratorzy  lekarze  politycy  słynny  gajowy  ludzie  ze starych służb  z nowych  także  z nimi  nikt  nie  wygra  i  taka  jest  prawda. Do  puki  nie dostaną  rozkazu  od  swoich  zachodnich  kolegów  to  nikt  się  nie ruszy  do  masowego  odstrzału  dzika.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
3 godziny temu, robert55555 napisał:

Interes to był. W tym powiecie nie ma strefy asf ale za to jest w innym. Z północy mazowsza przewieźli na południe mazowsza.

Napisz dlaczego mieli by to robić i jaki to interes .Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że ASF ani rolnikowi ani mysliwym nie jest na rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj