News
robert55555

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rocknrollnik1    530

robert dobrze gada.

Gdyby opłacalność  w rolnictwie była na uczciwym poziomie to nikt by się nie bawił w ekologię czy ptaszki.I wtedy faktycznie łatwo byłoby wyłowić cwaniaków nie posiadających nawet jednej maszyny.Jeśli ktoś myśli ,że rolnik wchodzi w to z lenistwa to jest w błędzie.Ja też długo walczyłem by wyjść na swoje przy hodowli bydła,ale ze złodziejami nie wygrasz i ponad 100 szt stado musiałem sprzedać ,bo już nie było z czego dokładać .To było ok 7-8 lat temu i nie sądzę by się polepszyło przez te lata.

• Like 1

Roki212    543
3 minuty temu, hodowcanb napisał:

takie sprawy są trudne, bo ci dwaj działają w zmowie i po to jest ten plan ministra aby do tego nie dochodziło, a to co napisałes to jest koronny argument przemawiający za zmianą prawa

Ale ja nie jestem przeciwny zmianie prawa... chcę aby te zmiany następowały sprawiedliwie akurat ja mam tyle tego TUZ co nic ale skoro ja to koszę i coś z tym robię to chcę coś z tego mieć mimo że nie posiadam zwierząt ale wykonuję przy tym pewną pracę... Inna sprawa że są tacy co mają TUZ-y nic z tym nie robią a tym bardziej nie wiedzą gdzie one się znajdują właśnie tacy warszawiacy itp takich trzeba ścigać. Skoro idziemy w takim kierunku TUZ dla hodowcy to dla tych co zajmują się uprawą czyli mają tylko zboża to też im jakieś profity powinny być których nie mają np. hodowcy :) 

• Like 1

daroo9876    22

Ale ta twoja praca na tym tuz przeklada sie na produkcje zywnosci czy wykonujesz ja aby dostac socjal z UE. Tak to jest jak raz sie da komus jakis przywilej to potem trudno go odebrac. Ludzie w mojej okolicy specjalnie pozamieniali slabe grunty na pseudo tuzy i biora za to kase. Jak ktos nie chce sie zajmowac PRODUKCJA rolna to po co wyciaga reke po doplaty. 

Wiadomość z agroFakt.pl

ogarek    606

Mamy problem ze zbytem z tej produkcji i opłacalność spada więc co niby na tych słabych gruntach uprawiać i produkować te warszowioki mają  ? i tak naprawdę po co żeby rynek zwalac żywności  której nie brakuje ? Niech tam latają te ptaszki i motylki... 

• Like 1

Roki212    543
11 minut temu, daroo9876 napisał:

Ale ta twoja praca na tym tuz przeklada sie na produkcje zywnosci czy wykonujesz ja aby dostac socjal z UE. Tak to jest jak raz sie da komus jakis przywilej to potem trudno go odebrac. Ludzie w mojej okolicy specjalnie pozamieniali slabe grunty na pseudo tuzy i biora za to kase. Jak ktos nie chce sie zajmowac PRODUKCJA rolna to po co wyciaga reke po doplaty. 

A to że koszę i odbiera to osoba posiadająca krowy to jak moja praca przekłada się na coś czy na nic ?

A to że sieję żyto czy pszenicę i wszystko sprzedaję czy to na paszowe czy na konsumpcyjne przekłada się na produkcję żywności ? mam z tego jakieś dodatkowe profity od hektara za te zboża... tak jak płatność do sztuki np. bydła, krów czy owiec

rocknrollnik1    530
12 minut temu, daroo9876 napisał:

A co powiesz na mój przypadek.Wpisali mi tuz cenny na 37 ha bez mojej zgody i wiedzy i zakazali uprawiać,nawozić itp.Czyli mam zrezygnować całkiem z jakichkolwiek pieniędzy ,żeby inni mieli więcej?

daroo9876    22
4 minuty temu, Roki212 napisał:

A to że koszę i odbiera to osoba posiadająca krowy to jak moja praca przekłada się na coś czy na nic ?

A to że sieję żyto czy pszenicę i wszystko sprzedaję czy to na paszowe czy na konsumpcyjne przekłada się na produkcję żywności ? mam z tego jakieś dodatkowe profity od hektara za te zboża... tak jak płatność do sztuki np. bydła, krów czy owiec

No to masz przeciez doplate do hektara to byc chcial jeszcze do tony zboza. To tak jak bys dostawal doplate do bydlaka i do obornika ktory wyprodukuje. 

Rocknrolnik1

I to jest przyklad biurokracji i socjalizmu. Powinna by pelna dowolnosc co do sposobu uzutkowania gruntu. Jak ktos nie chce miec tuz i bydlalow to niech sieje zboze i to doplate niech bieze. 

rocknrollnik1    530

Czyli wszyscy się zgadzamy,że powinna być uczciwa zapłata za uczciwą pracę.Ale w tych czasach uczciwość niestety nie jest w cenie.

Gość   
Gość

A ta uczciwa , to ile to jest dokładniej ? 🤔

rejvas    218

2 tysiące do hektara i po problemie :D

rejvas - dawniej ozzborn

rocknrollnik1    530
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

A ta uczciwa , to ile to jest dokładniej ? 🤔

taka byśmy nie musieli czekać na dopłaty jak na zbawienie (przynajmniej niektórzy),

Roki212    543
5 minut temu, daroo9876 napisał:

No to masz przeciez doplate do hektara to byc chcial jeszcze do tony zboza.

Ja już pisałem wcześniej co bym chciał, aby te urzędasy ruszyły swoje cztery litery i wzięli się za tych co totalnie nic nie robią a wyciągają łapy po kasę, a nie po najmniejszej linii oporu wpakować wszystkich do jegnego wora, bo co by kto na tym TUZ nie robił ale coś robi niech i sobie ciągnikiem pojeździ ale wody nie zaleje i paliwo za coś kupuje... bo u nas w Polsce jak się nie chce czegoś zrobić to wprowadza się ustawę pod siebie i po sprawie i potem czego to jedni czy drudzy nie zrobili... chyba pod siebie

Ktoś ma produkcję zwierzącą czy tam roślinną spełnia lub stara się spełnić wszystkie wymogi i jest kontrolowany co rok bo co niby jest wylosowywany czy może specjalnie szukają aby było się do czego uczepić, a jakoś tych co nic nie robią dziwnym trafem nikt nie kontroluje

rejvas    218
6 minut temu, ogarek napisał:

Toć jest tyle na eko-sciemie.. 😁

wszystkim po równo i róbta co chceta

rejvas - dawniej ozzborn

Aktis    254

skasować wszystkie dopłaty i ani tej dyskusji, ani problemu nie będzie. Dopłaty tylko psują rynek. Zawsze znajdą się cwaniaki co będą chcieli na nich zarobić jak najwięcej (czy to sprzedawca maszyn, sprzedawca nawozów, czy też "miłośnik ptaszków").

• Like 2

Gość   
Gość

najlepiej to rolników zlikwidować i skończy się problem . :ph34r:

rocknrollnik1    530

był kiedyś taki pomysł Tuska na głód i bezrobocie -niech głodni zjedzą bezrobotnych. hehe

może tu zadziała?

• Like 1
  • Haha 1

Roki212    543

@zetorki12 zrobić czarny scenariusz...  na wschodzie ASF rozszerzyć na całą Polskę, dodać do tego ptasią grypę i chorobę szalonych krów, jeszcze jakiś patogen wywołujący chorobę zbóż itp i pozamiatane. Pozbyć się rolnika tego szkodnika i wszystko ściągnąć z zagranicy :P 

• Like 1

Gość   
Gość

Bo jakoś to w tym kierunku idzie cały czas . :S

GRZES1545    1993
Napisano (edytowany)
11 minut temu, Roki212 napisał:

@zetorki12 zrobić czarny scenariusz...  na wschodzie ASF rozszerzyć na całą Polskę, dodać do tego ptasią grypę i chorobę szalonych krów, jeszcze jakiś patogen wywołujący chorobę zbóż itp i pozamiatane. Pozbyć się rolnika tego szkodnika i wszystko ściągnąć z zagranicy :P 

Niewiele brakuje żeby 100% było towarów z zagranicy. 80% w marketach jest nie nasza. A Rolnicy sami się trują jedząc to czym pryskają w nadmiernych ilościach, np. glifosatem. Obserwując ostatnie 5lat to wszystko właśnie idzie w kierunku by nas doj**ać, mówi się tylko o dobrej zmianie, a jest zupełnie inaczej😑

Lepper mówi prawdę nie raz, i przewidział co będzie. ,,Wy nie musicie ludziom dawać, przestańcie im tyko zabierać"

Edytowano przez GRZES1545

Roki212    543
Napisano (edytowany)
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

ostatnie 5lat to wszystko właśnie idzie w kierunku by nas doj**ać, mówi się tylko o dobrej zmianie, a jest zupełnie inaczej😑

tylko właśnie co kryje się pod tym stwierdzeniem "dobrej zmiany" może właśnie komuś dobrą zmianą jest zniszczenie Polskiego rolnictwa jak i rolnika...

Edytowano przez Roki212
  • Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 

Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
    • Przez livebird
      Ile wynosi dopłata bezpośrednia do 1 hektara pszenicy ozimej ? Do jakiej grupy roślin kwalifikuje się pszenica?
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj