News
robert55555

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

I skąd je wezmę kawałek sztuki ? 🤔

2 godziny temu, robercikj100 napisał:

Ja nie mam zwierząt ale łąke kosze  i utrzymuje w dobrej kulturze i nie uważam się za cwaniaka z Warszawy . Argument wyjęty z du....

Nie  z du...  tylko z  życia   setki  ha   są  w posiadaniu  ,,warszawiaków  cwaniaków,, którzy  kupili  to  jako inwestycje   wynajęte  firmy  koszą  im to  raz do  roku  biorą  dopłaty  bezpośrednie  do tego    rolnośrodowiskowe  i  mają  się  dobrze i śmieją  się  z  rolników którzy  codziennie  muszą  zapier*alać  krowe  wydoić  czy bykom  iść  dać  jeść.   A tym  sposobem  wszystkie  cwaniaki  zostaną  pozbawione  źródła  dochodu  bo  nie mają  zwierzaków  nie mają  dopłaty.  

A  ty  jeśli  utrzymujesz  łąkę  w dobrej kulturze  nie dla  dopłat  tylko  dla  zysku  z siana  to podniesiesz  sobie  cenę  i  wyjdziesz  na swoje.  Najbardziej burzą  się  na to cwaniacy  którzy  patrzeli  jak to  się  nachapać  darmowej  kasy z dopłat. 

• Like 2
  • Thanks 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość   
Gość

Taaaa podniesie . Niby jak skoro pojawi się mnóstwo nikomu niepotrzebnych łąk ?

rocknrollnik1    530
Przed chwilą, TheKingofFarmersisback napisał:

A  ty  jeśli  utrzymujesz  łąkę  w dobrej kulturze  nie dla  dopłat  tylko  dla  zysku  z siana  to podniesiesz  sobie  cenę  i  wyjdziesz  na swoje.  Najbardziej burzą  się  na to cwaniacy  którzy  patrzeli  jak to  się  nachapać  darmowej  kasy z dopłat. 

tak ,a inni rolnicy zaklaszczą ze szczęścia,że kupią siano drożej haha.Takie bajki to dla dzieci.

To trudna sprawa do rozwiązania ,ale nie zgodzę się na wrzucanie mnie do jednego worka z bogatymi cwaniakami z wawy czy innymi.Poza tym oni niestety spełniają warunki do bycia rolnikiem,takie czasy,takie przepisy.

GRZES1545    1993
Napisano (edytowany)

Trzeba Orać Zetorek puki się da i siać cokolwiek.

Edytowano przez GRZES1545

robert55555    1004

Nowy prow ma wyglądać następująco:

Jedną stawka na ha-1500;

Dla rolników mających krowy/bydło:

-1000zl do sztuki

Jak żywisz ekologicznie (trawa z ugorów, ziarno z ekologii, kukurydza z ekologii 3000 do sztuki). Nie ma limitów zwierzęta i wieku.

Jak obrządek/wypas jest w stroju ludowym i śpiewasz piosenki ludowe to 12000 dla gospodarza.

Kontrolę dokonują KGW.

Kwoty dla świń  mniejsze o 50%.

Dla drobiarzy są mniejsze o 25%.

Dane są ściśle tajne. Zachowajcie je tylko dla siebie😉

Mało tego rząd wprowadza programy:

Olej plus( tankujesz ciągniki za 0.01zl)

Ochrona plus( wszystkie środki ) są gratis

Nawozy plus ( wszystkie nawozy są po 0.01zl).

Niedługo padnie pytanie

Panie premierze jak tu żyć.

• Haha 8

Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale.

Gość   
Gość
12 minut temu, zetorki12 napisał:

Taaaa podniesie . Niby jak skoro pojawi się mnóstwo nikomu niepotrzebnych łąk ?

był tu kilka stron wczesniej  taki ,co odgrazał ze podniesie krowiarzom cene za bele tak ze w dupe sie ugryzą. idź go zapytaj :P

10 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

tak ,a inni rolnicy zaklaszczą ze szczęścia,że kupią siano drożej haha.Takie bajki to dla dzieci.

To trudna sprawa do rozwiązania ,ale nie zgodzę się na wrzucanie mnie do jednego worka z bogatymi cwaniakami z wawy czy innymi.Poza tym oni niestety spełniają warunki do bycia rolnikiem,takie czasy,takie przepisy.

Zawsze  możesz  wydzierżawić  łąkę  hodowcy  który dostanie  dopłaty. Ty dostaniesz  dzierżawę i  będziesz  zadowolony.  No chyba że  patrzałeś tylko  jak  wydoić  kolegę  rolnika  hodowcę  ??

A dzięki  takim  przepisom  ,,cwaniacy  warszawiacy,,  nie dostaną  dopłat  i  skończy  się  ta  patologia  dawania  dopłat  za   skoszenie raz  do roku  łąki.

• Like 2
  • Haha 1

GRZES1545    1993

Dobrze robią, za bagna nic nie powinni płacić tym darmozjadom a nikt im tego dziadostwa nie wydzierżawi, chyba że znajomi rolnicy i wychodzi że zawsze jest jakaś furtka dla krętaczy🤔

• Like 1

Nikita_Bennet    248
23 minuty temu, TheKingofFarmersisback napisał:

Nie  z du...  tylko z  życia   setki  ha   są  w posiadaniu  ,,warszawiaków  cwaniaków,, którzy  kupili  to  jako inwestycje   wynajęte  firmy  koszą  im to  raz do  roku  biorą  dopłaty  bezpośrednie  do tego    rolnośrodowiskowe  i  mają  się  dobrze i śmieją  się  z  rolników którzy  codziennie  muszą  zapier*alać  krowe  wydoić  czy bykom  iść  dać  jeść.   A tym  sposobem  wszystkie  cwaniaki  zostaną  pozbawione  źródła  dochodu  bo  nie mają  zwierzaków  nie mają  dopłaty.  

A ARIMR nawet dał kasę rolnikom na założenie firm wykaszających drogi, koszących usługowo takie łąki warszawiaków. Produkcja żywności zerowa z tego ale grunt że firmy zarabiają na sprzedaży sprzętu.

• Haha 2

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Roki212    543
2 minuty temu, TheKingofFarmersisback napisał:

A dzięki  takim  przepisom  ,,cwaniacy  warszawiacy,,  nie dostaną  dopłat  i  skończy  się  ta  patologia  dawania  dopłat  za   skoszenie raz  do roku  łąki.

No i "cwaniacy hodowcy" zostaną pozbawieni pastwisk co teraz sobie wypasają za dramo :) u mnie w okolicy już nie jeden mówił że jak to przejdzie to zostanie zaorane i coś zasieje czy tam indywidualna sprawa co z tym zrobi... no a taki hodowca ciekawe gdzie będzie wtedy wypasał swoje krówki ;) i ciekawe kto na tym wygra a kto straci

• Like 2

wiesiek63zmc    983

zamiast orać to wpuścić jakiegoś rzadkiego "wróbla " i bedzie większa kasa jak się zechce rozmnażać:D

Gość   
Gość
2 minuty temu, Roki212 napisał:

No i "cwaniacy hodowcy" zostaną pozbawieni pastwisk co teraz sobie wypasają za dramo :) u mnie w okolicy już nie jeden mówił że jak to przejdzie to zostanie zaorane i coś zasieje czy tam indywidualna sprawa co z tym zrobi... no a taki hodowca ciekawe gdzie będzie wtedy wypasał swoje krówki ;) i ciekawe kto na tym wygra a kto straci

o i tu doszliśmy do sedna i dowiedzieliśmy sie gdzie was boli. tamci biorą dopłaty, ja im wykaszam , wypasam. a wiesz , że to już jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności nawet? Wpisz sobie w wyszukiwarce i zobaczysz , różne sprawy zakończone wyrokiem gdzie właściciel brał doplaty zamiast uzytkownika, ale to tylko wierzcholek góry lodowej i nie idzie nad tym zapanoewać

5 minut temu, Roki212 napisał:

Wygrają  rolnicy  stracą  cwaniacy. A że kilku  rolników  którzy  się  pasło  przy  cwaniaku  stracą  albo  i  nie  wszystko  zależy  czy cwaniak  wydzierżawi  ziemie  czy zostawi  na zatracenie bo TUZ  tak  sobie  orać  nie można ile się  da. Tak tak to już  jest  że  nigdy  nie dogodzi  się  każdemu.

• Like 2

rocknrollnik1    530

no właśnie o to chodzi że niektórych bardzo uwiera fakt,że inni radzą sobie inaczej.I im te dopłaty ptaszkowe  i tp przeszkadzają.

Przed chwilą, wiesiek63zmc napisał:

zamiast orać to wpuścić jakiegoś rzadkiego "wróbla " i bedzie większa kasa jak się zechce rozmnażać:D

Nikita_Bennet    248
1 minutę temu, TheKingofFarmersisback napisał:

Wygrają  rolnicy  stracą  cwaniacy. A że kilku  rolników  którzy  się  pasło  przy  cwaniaku  stracą  albo  i  nie  wszystko  zależy  czy cwaniak  wydzierżawi  ziemie  czy zostawi  na zatracenie bo TUZ  tak  sobie  orać  nie można ile się  da. Tak tak to już  jest  że  nigdy  nie dogodzi  się  każdemu.

hahahahaha. 

Temat jest o dopłatach panowie i panie. Temat o pomysłach Pana Ardanowskiego o zabraniu płatności do TUZów już jest. Proponuję nie powielajmy tych kłótni tutaj.

• Thanks 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

GRZES1545    1993

No ja mam dopłaty kwiatkowe, za ptaszka już nie chcieli u nas płacić;)

rocknrollnik1    530
Przed chwilą, TheKingofFarmersisback napisał:

Zapamiętaj,że prawdziwi cwaniacy nigdy nie tracą hehe.

Co najwyżej rolnicy stracą na zmianach (jakichkolwiek) ,ale nie cwaniacy.

robert55555    1004

Pisać można wiele i jaki będzie tego efekt? Wejdziemy między sobą w spór. Rolnictwo jest strategiczna gałęzią gospodarki. I powinno się o rolnictwo dbac, żeby było opłacalne. Opłacalne tylko dla tych co ciężka praca pracuja(orzą, kosza, sieją, hodują zwierzęta) na roli. Dopłata powinna być ekstra premia dla rolnika a nie jałmużna. 

• Like 4

Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale.

Roki212    543
4 minuty temu, hodowcanb napisał:

o i tu doszliśmy do sedna i dowiedzieliśmy sie gdzie was boli. tamci biorą dopłaty, ja im wykaszam , wypasam. a wiesz , że to już jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności nawet? Wpisz sobie w wyszukiwarce i zobaczysz , różne sprawy zakończone wyrokiem gdzie właściciel brał doplaty zamiast uzytkownika, ale to tylko wierzcholek góry lodowej i nie idzie nad tym zapanoewać

A wiesz że to mnie tyle interesuje ile zeszłoroczna zima... aby dostać karę to trzeba coś komuś udowodnić jak hodowca przychodzi sam i piszczy mi że bierz sobie dopłatę on tylko chce paść czy tam kosić bo po sąsiedzku ma swoje i mu pasuje bo sobie ogrodzi 15 ha w koło bo ma tez innych zgodę i jest zadowolony... I niech taki hodowca w razie czego udowodni mi czy tam komu że mu pozwoliłem tam wypasać ma to na piśmie? wypasa nielegalnie moje pastwiska... i słowo przeciw słowu...

rocknrollnik1    530
Przed chwilą, robert55555 napisał:

Pisać można wiele i jaki będzie tego efekt? Wejdziemy między sobą w spór. Rolnictwo jest strategiczna gałęzią gospodarki. I powinno się o rolnictwo dbac, żeby było opłacalne. Opłacalne tylko dla tych co ciężka praca pracuja(orzą, kosza, sieją, hodują zwierzęta) na roli. Dopłata powinna być ekstra premia dla rolnika a nie jałmużna. 

Przed chwilą, rocknrollnik1 napisał:

i za to mogę się z Tobą napić hehe

Przed chwilą, robert55555 napisał:

Gość   
Gość
5 minut temu, Roki212 napisał:

A wiesz że to mnie tyle interesuje ile zeszłoroczna zima... aby dostać karę to trzeba coś komuś udowodnić jak hodowca przychodzi sam i piszczy mi że bierz sobie dopłatę on tylko chce paść czy tam kosić bo po sąsiedzku ma swoje i mu pasuje bo sobie ogrodzi 15 ha w koło bo ma tez innych zgodę i jest zadowolony... I niech taki hodowca w razie czego udowodni mi czy tam komu że mu pozwoliłem tam wypasać ma to na piśmie? wypasa nielegalnie moje pastwiska... i słowo przeciw słowu...

takie sprawy są trudne, bo ci dwaj działają w zmowie i po to jest ten plan ministra aby do tego nie dochodziło, a to co napisałes to jest koronny argument przemawiający za zmianą prawa

robert55555    1004
8 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

,

Już się napiłem

• Haha 3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 

Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
    • Przez livebird
      Ile wynosi dopłata bezpośrednia do 1 hektara pszenicy ozimej ? Do jakiej grupy roślin kwalifikuje się pszenica?
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj